Молекулярний тест РАХ: діагностує алергію у собак правильно та легко

0 839

Новітній метод виявлення сенсибілізації у собак — молекулярний тест РАХ — допоможе чотирилапим швидко отримати потрібне лікування, а їхнім власникам збереже нерви та заощадить кошти.

Адже алергія у собак проявляється по-різному. Свербіж та почервоніння шкіри, нежить, кон`юнктивіт, задишка й нудота — ці та інші симптоми можуть означати, що організм чотирилапого члена вашої родини надмірно відреагував на їжу, пилок або спори грибів, шампунь чи хутро кота, з яким собака спить поруч. 

Але оскільки такі ж сигнали організм надсилає й при інших захворюваннях, правильна діагностика алергії у собаки набуває особливої ваги. І найкраще із цим завданням впорається РАХ – мультикомпонентний молекулярний тест. Віднедавна він став доступним і в Україні.

Але чому точна діагностика алергії у тварин така важлива і чому при її виборі перевагу варто надавати молекулярному тесту? Якщо коротко: 

  • він точний; 
  • не травмує собаку; 
  • всеосяжний; 
  • заснований на сучасному розумінні причин виникнення алергії;
  • базується на інноваційних технологіях. 

Тож розберемося з перевагами молекулярної діагностики алергії у тварин детальніше.

Як проявляється алергія у собак

Спершу поговоримо про те, чому виникає алергія у собак, як вона проявляється та чому її часто плутають з іншими недугами.

Перший контакт організму собаки з алергеном відбувається зовні непомітно. Але його результатом є розвиток сенсибілізації. Тобто продукція імунною системою у відповідь на алерген специфічних антитіл IgE (sIgE). Вони називаються специфічними, бо для кожного алергену свої. 

Внаслідок подальших зустрічей з алергенами кількість sIgE у організмі збільшується. А потім та ж імунна система реагує на sIgE як на чужорідні тіла. 

Ця реакція спричиняє виділення гістаміну — речовини, що бере участь у запальних процесах. Поява гістаміну в тканинах і запускає симптоми алергії, які відчуває тварина. Такий самий механізм розвитку алергії й у людей. 

Лише прояви алергії у собак та у людей різні. І за ними можуть ховатися недуги, не пов`язані з алергічною реакцією. Так, нежить може свідчити про звичайну застуду вашого улюбленця, кашель – про бронхіт, задишка – про проблеми із серцем, свербіж – про грибкову інфекцію або реакцію на укус блохи, а нудота – про харчову непереносність. Але найчастіше алергія у собаки проявляється саме шкірними проблемами, а також розладами травлення.

Ускладнює постановку собаці правильного діагнозу й той факт, що самостійно розповісти, які саме симптоми та відколи її непокоять, тварина, звісно, не може. 

Тому анамнез чотирилапого ветеринар збирає, спираючись виключно на слова власника. А той може або не надати якимось проявам захворювання належного значення, або просто не помітити їх, а отже, не повідомити про них лікаря. Як наслідок замість алергії тварину можуть почати лікувати зовсім від іншого захворювання.

Діагностувати алергію у тварин складно й… ризиковано

Якщо підозра на алергію таки виникла, ветеринари, котрі дотримуються традиційних методів, запропонують зробити собаці шкірний тест. Для цього тварині внутрішньошкірно вводять розчин, що містить алерген. Якщо собака чутлива до речовини, з’являється почервоніння та/або папула, як при реакції Манту у людини. 

Звучить просто. Але перш ніж провести цей тест, велику ділянку тіла собаки потрібно поголити. Розмір площі під гоління залежатиме від кількості алергенів, з якими проводиться діагностика. І навіть якщо ваш собака голої породи, радіти рано. 

Адже перед початком процедури тварину вводять у наркоз. А це й додаткове навантаження на організм хворого собаки, й ризик розвитку реакції на ліки. Окрім цього, наркоз — медична процедура, котра вартує власникові певних грошей.

Однак результат шкірного тесту може бути хибним. Наприклад, на нього можуть вплинути препарати, що їх приймає собака, зокрема антигістамінні. Ще результат тесту може змінити проведення діагностики в період пилкування рослини, до якої встиг сенсибілізуватися чотирилапий.

Якщо ж ветеринар припустив харчову алергію у собаки, виявляти її причину можуть за допомогою елімінаційної дієти. При цьому треба не тільки визначити, на що надмірно реагує імунна система собаки, а й знайти аналогічну за поживними і смаковими властивостями неалергенну заміну. 

Якщо тварину годують сухими або вологими кормами, ситуація ускладнюється. Адже алергія на корм у собаки може насправді бути чутливістю до окремого інгредієнта. Тому доводиться не просто заміняти одну марку корму на іншу, а  стежити, щоб альтернативне харчування не містило потенційно алергенну складову. 

Зважаючи на те, що готовий корм для собак містить до десяти та навіть більше компонентів, визначити причину сенсибілізації з першої та навіть другої (чи третьої) спроби складно. І на з’ясування причини алергії піде кілька тижнів чи навіть місяців.

До того ж тварина, призвичаєна до певного меню, може просто відмовитися їсти щось інше. Або, з`ївши із задоволенням, отримати розлад шлунку чи навіть алергічну реакцію на новий продукт.

Діагностика алергії у собак за допомогою РАХ

А тому молекулярна діагностика алергії у собак, яка віднедавна з’явилася й в Україні, стала справді надійним і швидким виходом із ситуації. Молекулярний тест РАХ надає змогу встановити (або спростувати) діагноз алергії у собаки швидко й з мінімальним дискомфортом для тварини та власника. І зробити це безпомилково.

РАХ — єдиний у світі мультикомпонентний молекулярний кількісний тест, спеціально розроблений для тварин. Виявляє сенсибілізацію собаки до більше ніж 200 алергенів одночасно. 

Швидко 

І перша його перевага — швидкість отримання результату. Його власник тварини та ветеринар знатимуть вже за кілька днів. Про тижні та місяці не йдеться.

Тестування за допомогою PAX не прив’язане до сезонності (якщо ветеринар підозрює, що ваш чотирилапий захворів на поліноз), а також до ліків, які приймає тварина. Для сезонної алергії оптимальний час відбору проб становить принаймні два тижні від початку відповідного періоду пилкування та/або після того, як у собаки почалося загострення симптомів. Для несезонної алергії оптимальний час — принаймні два тижні від початку погіршення клінічних ознак.

Точно 

Друга перевага молекулярного тесту РАХ полягає в тому, що для нього потрібний лише один укол, щоб взяти порцію крові. Пів мілілітра сироватки собачої крові цілком достатньо, аби провести молекулярне дослідження. 

При цьому досліджуватиметься наявність або відсутність в організмі собаки специфічних антитіл IgE одразу до кожного з 200+ алергенів, що входять до панелі тесту. Процес виявлення сенсибілізації до них повністю автоматизований. Він виключає вплив людини та надає тесту вищого рівня стандартизації. Тобто при багаторазовому тестуванні результат буде тим самим. 

При цьому у тесті є системи, які блокують CCD та визначають ефективність цього блокування. CCD – це вуглеводні детермінанти, що приєднуються до різних білків організму й можуть давати хибнопозитивний результат діагностики алергії.

Також підвищує точність тесту більша концентрація молекулярних алергенів. Крім того, мультиплексний тест PAX надає можливість ідентифікувати первинні алергени, що стали причиною розвитку алергії, а також виявляти перехресні реакції. На основі результатів цього тесту можна точно підібрати алергени для найбільш ефективного проведення специфічної імунотерапії

Отже,

PAX – це на 100 % гарантовано надійний скринінговий тест, який дає швидкі результати. 

PAX впроваджується в Україні за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune, давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин.

Яку алергію можна діагностувати за допомогою молекулярного тесту PAX?

У панелі тесту — 6 груп алергенів.

  1. Харчові. Їх 34, і серед них молекули яловичини, молока, курки, пшениці, сої, баранини, кукурудзи, яєчного білка та жовтка, свинини, рису й риби. Саме ці продукти є одними з головних причин харчової алергії у собаки. Також РАХ допоможе виявити сенсибілізацію тварини до помідора, моркви й картоплі.
  2. Пилкові. Це, зокрема, пилок злакових трав: цинодону пальчатого, грястиці збірної, костриці лучної, пажитниці багаторічної, тимофіївки лугової, тонконогу лучного та жита посівного.

Пилок бур’янів. Зокрема амброзії, до якої залежно від регіону сенсибілізовані 13,6-59 % собак із полінозом. При цьому алергія на амброзію у собак може проявлятися навіть анафілаксією. Також бур’янна панель РАХ включає полин, кропиву, подорожник, лободу, настінницю розлогу та щавель кучерявий.

Пилок дерев: оливи, тополі, бука, ясена, ліщини, берези, вільхи чорної. Остання наприкінці січня – на початку лютого розпочинає сезон пилкування рослин в Україні. Пізніше до неї доєднуються ясен та береза. Алергія до березового пилку здатна спровокувати синдром оральної алергії, який діагностують як у людей, так і у собак.

  1. Алергени тварин: котів, коней, кроликів, мишей, морських свинок, корів та собак.
  2. Кліщів, бліх та тарганів.
  3. Алергени плісняви та дріжджів: Malassezia pachydermatis, Aspergillus fumigatus, Alternaria alternata та Cladosporium herbarum. Під впливом їхніх спор розвивається як алергічний, так і атопічний дерматит у собак
  4. Алергени отрути комах: оси, бджоли, шершня та червоних мурах. 

Довжина цього списку є запорукою того, що молекулярний тест РАХ охопить усі можливі алергени, які викликають реакцію гіперчутливості у собак. А це перший крок на шляху до успішного лікування алергії вашого хвостатого друга.

Ну а негативна реакція на тест означатиме, що алергії у чотирилапого немає й потрібно шукати іншу причину його захворювання.

Коментарі
Loading...