Алергія на блошині укуси загрожує розвитком інфекції

0 5 188

Якщо ви думаєте, що блохи кусають виключно тварин, ви помиляєтесь. Ви також помиляєтесь, якщо переконані, що ці паразити кусають лише тих людей, хто має в домі тварин. А ще помиляєтесь, коли думаєте, ніби алергія на бліх, тобто їхні укуси, загрожує лише вашому коту чи собаці

Все це не так. Адже блохи так само активно можуть кусати й людей, а укуси цих комах давно відомі здатністю викликати алергію. 

Як розпізнати та позбутися – що самої алергії, що бліх – читайте далі.

Належать блохи до ряду Siphonaptera. Це паразити, які живляться кров`ю своїх господарів. Якщо йдеться про людину, то її може атакувати людська блоха Pulex irritans, а також блохи, що живуть на котах та собаках: Ctenocephalides canis та Ctenocephalides felis

Наявність домашнього улюбленця дійсно підвищує ризик укусу блохи, але вони нападають не лише на власників тварин.

«Підхопити» блошиний укус людина може й на природі, де кусючі комахи мешкають у траві. Також ці паразити можуть потрапити в дім разом із будь-яким хутром чи тканиною.

Опинившись у сприятливих умовах, блохи починають швидко розмножуватися. Живуть вони від двох тижнів до двох років, але зазвичай вісім тижнів. У пошуках харчування дорослі особини рухаються до джерела світла, туди, де тепліше. А потім стрибають, коли світло затінюється теплокровною істотою.

Кого і як кусає блоха?

Після того, як блоха опинилась на тварині чи людині, вона одразу починає харчуватись і споживає до 13,6 мкл крові на день. Видалена з господаря, вона рідко переселяється на іншого та незабаром гине.

Через темне забарвлення блоху побачити важко. Вона стає помітною, наприклад, якщо стрибне на ногу людини, яка надягла білі шкарпетки.

Сліди укусів бліх найчастіше виявляються на гомілках, куди комасі легше дострибнути. Або на поясі, на проміжку між сорочкою та штанами чи спідницею. 

Зазвичай ці відмітини дуже малі, часто у групах по 3-4, з центральною червоною плямою.

Симптоми укусу блохи

Алергія на укуси бліх фото

Основним симптомом блошиного укусу, окрім почервоніння, є сильний свербіж, а іноді й біль.

Якщо ж місце укусу розчесати, подряпини можуть інфікуватися. На приєднання бактеріальної інфекції вказують біль, почервоніння, корочка та гнійнички в місці укусу, а також рідина, що сочиться з нього.

Утім, часто укус блохи не викликає жодної реакції, відтак залишається непоміченим.

Водночас у деяких людей може виникнути алергічна реакція на слину блохи, що потрапляє в організм при укусі. Як наслідок розвивається папульозна кропив’янка

Місце укусу при цьому не лише червоніє, а й набрякає. В його середині може утворитися кірка, з-під якої буде витікати рідина. Також може з’явитись почервоніння у місцях, де блохи кусали людину раніше.

Іноді алергія на блошині укуси проявляється утрудненим диханням, нудотою, набряком губ або обличчя. У таких випадках необхідно негайно звернутися до лікаря.

Для лікування блошиних укусів можуть застосовуватися:

  • пероральні антигістамінні препарати — для зменшення набряку та свербежу;
  • заспокійливі протисвербіжні креми, що допомагають зменшити дряпання та запобігти вторинній бактеріальній інфекції;
  • місцеві стероїди — для зменшення запалення.

У разі приєднання бактеріальної інфекції для лікування необхідно буде використовувати антибіотики, призначити які може лише лікар

Людині загрожує не лише алергія на бліх чи інфікування укушених місць. Укус блохи несе ризик інфекційних захворювань, переносниками яких є стрибучі кровопивці. Це плямиста лихоманка, чума, тиф та лихоманка котячих подряпин. Деякі з цих хвороб, зокрема чума, є смертельно небезпечними.

Профілактика укусів бліх

Аби запобігти інфікуванню та розвитку алергічної реакції внаслідок блошиних укусів, потрібно подбати, аби комахи не потрапляли до вашої оселі. Для цього варто дослухатися таких порад:

  1.  Якщо у вас є домашній улюбленець, регулярно проводьте йому антиблошину профілактику. Для цього застосовуйте спеціальні краплі, спреї або інші засоби, підібрати які допоможе ветеринар.
  2. За можливості тримайте тварин надворі або, принаймні, не пускайте їх у своє ліжко.
  3. Регулярно прибирайте в оселі, особливу увагу приділяйте чистці килимів за допомогою пилососа.
  4. Збираючись на прогулянку на природу, обробляйте одяг репелентами. Повернувшись додому, ретельно огляньте ділянки тіла, що залишалися відкритими.

Якщо ви помітили на тілі укуси бліх чи інших комах, обробіть їх, принаймні, спиртовим розчином, та намастіть кортикостероїдним кремом.

 

Коментарі
Loading...