Алергопрогноз для міст України на 19 – 26 вересня 2019 року


Ризик алергії низький, до помірного – на півдні та на сході

Сезон пилкування в Україні добігає кінця: кількість алергенів у атмосфері буде стрімко знижуватись разом з температурою повітря. Помірними рівні пилку амброзії залишатимуться лише на півдні України. На решті території  його концентрації будуть низькими, а на півночі країни пилкові зерна амброзії реєструватимуться поодиноко.

Поодиноким в атмосфері всієї країні залишається й пилок злаків.

Пилкування полину також майже завершилось. Проте рівні пилку цієї рослини все ще будуть низькими, а у південних та південно-східних регіонах підійматимуться до помірних.

Нагадаємо, що до пилку злаків, як і до алергенів полину та амброзії, за даними молекулярної діагностики алергії, чутливі більше як 40 % хворих на поліноз українців.

Перевірити зміни концентрацій пилку злаків, полину та амброзії можна на карті континенту. Вона автоматично завантажується для вільхи, тому не забудьте обрати угорі сторінки необхідний алерген.

Концентрації пилку амброзії, полину та злаків можна перевірити й на прогностичній карті континенту. Тут треба обирати алерген та період.

У повітрі все ще залишаються й інші чинники полінозу. Це стосується, зокрема, пилку рослин родини амарантових (щир, лобода, лутига), до якого чутливі близько 6 % українців із сезонною алергією. Концентрації цього алергену будуть низькими.

лободаВсе ще реєструються у повітрі й пилкові зерна рослин родини айстрових. Це родичі амброзії та полину, квіти яких схожі на ромашку. І хоча у відкритому повітрі такого пилку занадто мало, щоб викликати симптоми алергії, спровокувати їх можна, якщо нюхати квіти рослин цієї родини (ромашка, соняшник, цикорій, календула та ін.).

Адже весь пилок рослин родини айстрових має перехресну реактивність і може викликати симптоми полінозу.

Людям, чутливим до пилку амброзії, полину, соняшнику, варто відмовлятись і від напоїв на основі кореня цикорію, від ромашкових чи так званих протиалергенних чаїв — через перехресні реакції між пилком та рослинними харчовими продуктами.

Адже до складу чаїв часто входять названі рослини з родини айстрових, а також квітки пижма, череди чи календули. Вони якраз можуть викликати алергічні реакції — у вигляді синдрому оральної алергії.

Симптоматику такого синдрому у людей, чутливих до пилку амброзії, полину та інших айстрових, можуть викликати й кавуни, дині та інші овочі й фрукти.

Чому вам цікавий алергопрогноз?

Концентрації алергенної спори альтернарії сильно залежать від температури та вологості повітря, тому будуть поступово знижуватись. Проте на цьому тижні вони все ще можуть викликати симптоми полінозу. Особливо – зважаючи на дощі, що прогнозуються майже по всій країні.

Нагадаємо, що, за даними молекулярної діагностики, до альтернарії чутливі близько 23 % хворих на сезонну алергію українців.

аlternaria

Опади збільшуватимуть й концентрації аскоспор, відомих алергенними властивостями. Але чутливим особам не рекомендуються прогулянки не лише після дощу, а й під час нього. Адже опади саме вимивають з атмосфери пилок та збільшують кількість потенційно алергенних спор грибів. Тому під час дощу концентрації і пилку, і спор можуть підвищуватись.

Людям, що відчувають загострення алергії та астми восени, категорично не рекомендується й гуляти під деревами, де збирається листя, що опадає. Воно є хорошим живильним середовищем саме для спор, особливо – після дощу.

Повітряний склад спор осінніх грибів залишається різноманітним. В атмосфері продовжують реєструватись різні спори іржавинних та сажкових грибів, епікоккум, копрінус, ганодерма та інші базидіоспори; пероноспора, хаетоміум, оідіум, кладоспоріум.

Дощі впливатимуть на вміст алергенів у повітрі майже по всій Україні

Найбільше дощитиме на півночі країни:

 • У Сумах опади прогнозують 19–22 вересня,
 • у Чернігові – 19, 20, 22,
 • у Луцьку та Рівному – 19, 20 та 26,
 • Харкові, Полтаві – з 20 до 22 включно.
 • У Тернополі та Хмельницькому дощі очікуються 19 та 20 вересня, у
 • Києві – 20 й 22,
 • Луганську – 21, 22.
 • В Ужгороді, та Львові – 24, 26 вересня,
 • у Вінниці – 19,
 • в Івано-Франківську, Чернівцях, Житомирі,Черкасах, Кропивницькому – 20,
 • Донецьку, Запоріжжі, Маріуполі, Дніпрі – 21 вересня.

Правильна діагностика з ALEX

Позаяк алергенів у повітрі все ще чимало, для того, щоб розуміти, до яких чи якого з них чутливі саме ви, відвідайте лікаря та скористайтесь можливістю точної діагностики алергії за допомогою тесту ALEX. Тим більше, що саме ALEX містить найбільшу серед алергологічних тестів панель діагностики чутливості до спор грибів.

Результати тесту ALEX, зданого у сертифікованій лабораторії в Україні, ви отримаєте за три дні, як це вже зробили понад 8 000 українців.

Прогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки ALEX – першого багатокомпонентного тесту-аналізатору алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.

Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України “Про авторське право і суміжні права” та Закону України “Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право”.