Алергопрогноз на січень 2022 року

Ризик сезонної алергії дуже низький. І ця ситуація – вже до весни

Втім, не забуваємо про інші ризики алергій: цілорічної, що чатує на нас вдома, та холодової. Ймовірність останньої зростає, вже якщо температура повітря опускається до позначки +4 градуси. 

А от коли до нас знову повернеться пилок, покаже погода. Відтак алергопрогноз вам у поміч. Сьогодні та завжди…

Поточний алергопрогноз

Віднині й до початку пилкування рослин вся Україна знаходиться в зоні дуже низького ризику виникнення пилкової алергії.

Оцінити зміни цього ризику можна, скориставшись інформацією з карти. Тут вгорі сторінки можна обирати алергени. 

Втім, пилкування рослин починається саме з вільхи, яка виставлена на сторінці за замовчуванням. І тому, коли ризик алергії з’явиться, на карті його буде видно одразу.

Але якщо алергія до пилку найближчими місяцями малоймовірна, гіперчутливість до спор грибів може інколи дошкуляти сенсибілізованим особам. Втім, виключно лише під час сонячних днів та відлиг.

А от холодова алергія та й просто реакція шкіри на холод може стати частою гостею чутливих осіб. До них насамперед належать діти та жінки, шкіра яких ніжніша. 

І не забуваймо, що

Симптоми алергії на холод виникають, вже коли стовпчик термометра опускається нижче позначки +4 градуси.

Важливі алергени – в оселі

Отже, приготуймося більше знаходитись вдома. А там — алергія побутова, цілорічна. 

Так, на жаль, статистика безжальна: з приходом холодів симптоми саме цілорічного алергічного риніту частішають. Адже ми більше контактуємо з кліщами домашнього пилу, спорами грибів, лупою собак, котів та інших домашніх тварин, включаючи тарганів

Адже й вони, і інші комахи, як от лусочниця, — частина нашої домашньої екосистеми. І на продукти їхньої життєдіяльності та лупу теж буває алергія.

Як уникнути зустрічі з домашнім алергеном?

Але з алергенами оселі миритися не потрібно. Для зменшення впливу кліща чутливим особам важливо подбати про правильну елімінаційну стратегію – усунення алергену зі свого довкілля.прибирання

Для захисту від спор грибів вдома також підійде ретельне прибирання. А на вулиці актуальними залишаться маски. Краще – медичні. 

Бо спори грибів набагато менші за розмірами ніж пилок, і можуть легше проникати у тканинні маски. 

Маски для обличчя: відмінностіВтім, будь-які маски стануть в пригоді і як захист від алергенів, і як засіб знизити передачу коронавірусу та інших респіраторних інфекцій. Адже через холодну погоду збільшилась кількість тих, хто підхопив застуду.

Попри те, що багато людей не люблять носити маски, їх захисні властивості наразі можуть комплексно нам допомогти.

Обережно: інфекційний прогноз

Ну і ризик інфекційний. Адже Україна продовжує проходити через чергову хвилю коронавірусу. Тепер вже – викликану штамом «Омікрон». І захворюваність на ковід істотно не зменшується, попри дещо збільшений попит на вакцинацію.

Тож, як і раніше, не можна нехтувати засобами профілактики зараження. І одним з них залишається особиста гігієна. Насамперед – миття рук, носіння масок у публічних місцях та дотримання соціальної дистанції.

Ну і, звичайно, вакцинація. Хоча щеплення не стопроцентно убезпечить вас від зараження, а особливо новими штамами, воно полегшить перебіг хвороби.

А вдома молодші повинні піклуватись про старших. Забезпечити їм вакцинацію,  звертатися до лікаря за перших ознак погіршення самопочуття літніх людей. І не панікувати. Паніка завжди погіршує фізичний стан.

Чим ще запобігти захворюванню

І пам’ятати: допоміжним засобом для подолання коронавірусу може стати «Віусід» – засіб, що показав свою ефективність у всьому світі.

Цей препарат замінює як мінімум 4 окремі лікарські засоби, які лікарі призначають при COVID-19. Зокрема, містить гліциризинову кислоту, що має антивірусний ефект, цинк, вітаміни С та D, що їх необхідно приймати згідно з протоколом ковід. 

А також, у меншій дозі, цей препарат допомагає профілактувати хворобу. У сусідній Молдові  «Віусід» став третім за рівнем продажів препаратом, які люди купляють у період пандемії.

Отже, хочете перемогти коронавірус? Турбуйтесь про себе! І зберігайте душевний спокій та активність у період пандемії.

Алергопрогноз радить замислитись щодо лікування алергії

Та не забувайте, що більшість типів інгаляційної алергії, включаючи чутливість до кліщів домашнього пилу, домашніх тварин, спор грибів та практично всього пилку (поліноз) можна вилікувати. 

І саме час замислитись про підготовку до наступного сезону алергії і пройти курс її лікування.  Для цього існує класичний метод алергенної, або алерген-специфічної імунотерапії (АІТ, або АСІТ).

Саме час проконсультуватися з цього приводу з лікарем-алергологом. Щоб симптоми не повторилися наступного року, курс АІТ необхідно розпочати восени. І тоді ви поступово забудете про алергію на цвітіння.

Для цього в Україні доступна високоякісна АІТ препаратами виробництва іспанської компанії «Інмунотек»

А зараз, коли симптоми полінозу ще не минають, важливо не плутати нежить, викликаний вірусом чи застудою, із сезонною алергією.

Перелік симптомів, найчастіше притаманний цим трьом недугам, ви знайдете у нашій інфографіці.

Точна діагностика алергії: критично важлива та персоніфікована

І для того, щоб не сплутати застуду з алергією, потрібна точна діагностика алергії. А єдиним діагностичним тестом, який одночасно може показати всі алергени, на які ви реагуєте, є молекулярний тест ALEX2.

Він дає змогу виявити чутливість до 295 алергенів одночасно.

Алергопрогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник професор Вікторія Родінкова) за підтримки клініки сімейної та функціональної медицини FxMed та ALEX2 – багатокомпонентного тесту-аналізатора алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.

Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України “Про авторське право і суміжні права” та Закону України “Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право”.