Алергопрогноз для міст України на 13 − 20 лютого 2020 рокуРівні пилку – низькі до помірних

Позаяк зима так і не стала цього року традиційно холодною для наших широт, дерева реагують на погоду і почали активно викидати пилок.

Насамперед це стосується ранньовесняних видів, таких як ліщина та вільха, рівні пилку яких найближчими днями на Західній, в Північній та у Центральній Україні можуть підніматись до помірних значень. Особливо у сонячні дні, коли стовпчик термометра показуватиме 5 та більше градусів тепла.

Такі рівні пилку всередині лютого спостерігаються вперше за останні 20 років.

Сережки ліщини, що почали розкриватися

Перевірити поточний рівень пилку у повітрі ви можете на карті Європи. Вона автоматично завантажується для вільхи, тож, якщо вам потрібна інформація про ліщину, виберіть її назву зі списку.

Окрім ліщини та вільхи алергени у повітря викидає ще один зимово-весняний продуцент пилку – рослини родини кипарисових. До них належить сам кипарис, пилок якого наразі є особливо актуальним для Криму та південних областей материкової України, а також його родичі – туя, ялівець, тис. Ці декоративні рослини цвітуть наразі по всій Україні.

cypress-trees

Зміни концентрацій пилку рослин родини кипарисових, а також ліщини та вільхи можна перевірити на прогностичній карті Європи. Тут треба обрати як алерген, так і період, за який потрібен прогноз.

І найголовніше: очікуючи настання сезону пилкування рослин, не плутайте нежить, викликану застудою, із сезонною алергією.

вільха та її пилокСережки вільхи та її пилок під мікроскопом

Втім, інформація про поточне цвітіння рослин є актуальною для 20 % хворих на поліноз українців. Саме стільки з них, за даними молекулярної діагностики алергії, чутливі до пилку вільхи та ліщини.

А от на кипарисовий пилок реагує менше населення − до 10 % хворих на сезонну алергію. Втім, цей вид полінозу актуальніший на півдні України та у Криму.

З іншого боку, низькі рівні пилку у повітрі все ще дозволяють підготуватись до зустрічі із серйозною кількістю алергенів. Зокрема, сезон цвітіння берези, пилок якої входить до однієї групи із ліщиновим та вільховим, у цьому році обіцяє бути дуже інтенсивним.

Сережки берези та її пилок під мікроскопом

І до настання періоду цвітіння берези, що прогнозується з початком квітня, є ще час розпочати курс алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ), яка допоможе організму пережити сезон алергії з меншими симптомами або взагалі без них.

Прогнозовані погодні умови

На руку людям, хворим на сезонну алергію, новина про те, що рівні спор грибів поки що залишаються низькими. У вологу погоду підніматимуться концентрації аскоспор.

Опади прогнозують у:

 • Львові та Луцьку – 14, 18, 20 лютого,
 • Івано-Франківську – 14, 15 і 20,
 • Чернігові – 15, 18, 20,
 • Житомирі, Ужгороді – 14 та 18 лютого,
 • Тернополі, Хмельницькому – 14, 20,
 • Києві, Сумах – 15 і 18,
 • Рівному – 18, 20,
 • Кривому Розі – 13 лютого,
 • Черкасах – 15,
 • Вінниці, Полтаві – 18,
 • Чернівцях – 20 лютого.

Наприкінці тижня, зокрема, на півночі та заході України, існує також, хоч і невеликий, але ризик розвитку холодової алергії. Тож слідкуйте за температурою повітря і захищайте свою шкіру перед виходом на вулицю. Особливо, коли стовпчик термометра показуватиме близько нуля.

Більше про те, що робити, якщо у вас сезонна алергія (поліноз), читайте у наших порадах.

Правильна діагностика з ALEX

Щоб розуміти, які саме фактори викликають у вас алергічні симптоми, або перед тим, як розпочати курс АСІТ, відвідайте лікаря та скористайтесь можливістю діагностики алергії за допомогою тесту ALEX: він дає змогу виявити чутливість до 300 алергенів одночасно. Тож така діагностика є особливо точною.

Результати тесту ALEX, зданого у сертифікованій лабораторії в Україні, ви отримаєте за три дні, як це вже зробили понад 10 000 українців.

Прогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки українсько-ізраїльського медичного центру VITAE та ALEX – першого багатокомпонентного тесту-аналізатору алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.

Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України “Про авторське право і суміжні права” та Закону України “Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право”.