Алергопрогноз на грудень 2023 року
Нічого нового: побутові алергени та холод. Алергопрогноз прощається з вами до…
В Україну на наступні кілька місяців прийшла зима. Вже грудень, а отже, алергенів на вулиці майже не залишилося. Тепер практично всі вони – у приміщенні, як алергопрогноз повідомляв і раніше.
Актуальними алергени вулиці стануть, як на вулиці потеплішає. Коли це відбудеться, покажуть час і моніторинг повітря. Тому стежте за алергопрогнозом. Він буде поруч, коли того вимагатиме алергенна ситуація. А наразі читайте останні алергічні настанови на період зими.
Алергопрогноз: основні алергени тижня
Ними залишаться кліщі домашнього пилу, алергени домашніх тварин і таргани та пліснява. Все це притаманне не лише оселям, а й укриттям, де українці змушені ховатися від війни.
У сховищах ми контактуємо насамперед із цвіллю та алергенами гризунів. Зокрема щурів та мишей, а також з кліщами домашнього пилу.
Лікарі й справді відмічають зростання захворюваності на алергію до альтернарії у тих, хто знаходився у сховищах. І, позаяк знаходження в укриттях зараз може бути тривалим, вам в пригоді можуть стати наші поради щодо запобігання астмі та алергії під час перебування у таких місцях.
Алергени сільської хати, контакт з якими може викликати так званий синдром сільської хати, направду подібні до тих, з якими ми контактуємо у бомбосховищах.
У міській оселі теж відбувається контакт з цими кліщами, а також із лупою собак, котів та інших домашніх тварин, включаючи тарганів. Адже й вони, й інші комахи, як от лусочниця, — частина нашої домашньої екосистеми. І на продукти їхньої життєдіяльності та лупу теж буває алергія.
Додайте сюди й домашні рослини, і ви зрозумієте, чому такі важливі вибір предметів для дому та чистота у ньому.
Як уникнути зустрічі з алергеном в приміщенні
Але з алергенами, де б ви не були, миритися не потрібно. Для зменшення впливу кліща чутливим особам важливо подбати про правильну елімінаційну стратегію – усунення алергену зі свого довкілля.
Для захисту від спор грибів вдома також підійде ретельне прибирання. А у сховищах та на вулиці актуальними залишаться ліки проти алергії та маски. Краще – медичні. Вони стануть в пригоді і як захист від алергенів, і як засіб знизити передачу респіраторних інфекцій.
Адже і коронавірус, і звичайна застуда, а за нею й грип вже чатують на нас. Особливо в місцях великого скупчення людей.
Алергопрогноз передвіщає ризик холодової алергії
Крім того, протягом усієї зими у чутливих осіб можливе виникнення симптомів холодової алергії. Адже нічна температура стабільно опускатиметься нижче + 4 °C, коли симптоми цієї алергії вже є можливими. А денна — наближатиметься до цієї позначки.
Отже, якщо маєте шкіру, чутливу до холоду, краще завчасно подбати про захист її відкритих ділянок за допомогою спеціальних засобів. Краще, щоб їх підібрав лікар-алерголог.
Нагадаймо, що холодова алергія частіше виникає у дітей, підлітків та молодих жінок. Вони за визначенням мають чутливішу шкіру.
Алергопрогноз радить не забувати про лікування алергії
А втім, зима все ж таки пов’язана з алергією. Бо є ідеальним часом для лікування цієї недуги. Адже більшість типів інгаляційної алергії, включаючи чутливість до кліщів домашнього пилу, домашніх тварин, спор грибів та практично всього пилку (поліноз) можна вилікувати.
Для цього існує класичний метод алергенної, або алерген-специфічної імунотерапії (АІТ, або АСІТ).
Тому на тлі закінчення сезону цвітіння рослин саме час добре проконсультуватися з лікарем-алергологом щодо застосування АІТ. Адже найкращий час для цієї терапії — саме холодний період, коли сезонних алергенів у повітрі немає. Правильно підібрана, з часом АІТ допоможе забути про алергію на цвітіння.
Для цього в Україні доступна високоякісна АІТ препаратами виробництва іспанської компанії «Інмунотек». І особливо ефективним застосування АІТ є якраз тоді, коли причинного пилку немає у повітрі.
Точна діагностика алергії: критично важлива та персоніфікована
А коли симптоми полінозу почнуть загострюватися, а разом з ними виникатимуть симптоми харчової алергії, важливо правильно встановити їх причину.
І єдиним діагностичним тестом, який одночасно може показати, на що саме – пилок рослин (і яких), спори грибів чи побутові алергени та харчові продукти, реагуєте ви, — є молекулярний тест ALEX². Він дає змогу виявити чутливість до 295 алергенів одночасно.
Тож ми віримо, що новий сезон алергії ви зустрінете сильнішими, а алергопрогноз допоможе вам уникнути зайвих проблем. Бережіть себе, подбайте про себе, й до зустрічі у році 2024-му!
Алергопрогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник професор Вікторія Родінкова) за підтримки медичного центру DIVERO та ALEX² – багатокомпонентного тесту-аналізатора алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.
Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України «Про авторське право і суміжні права» та Закону України «Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право».