Алергопрогноз для міст України на 16-23 травня 2019 року


Ризик алергії – помірний на півдні та на сході, низький – для решти України

Помірні ризики виникнення алергії прогнозуються наступного тижня для жителів півдня та, особливо – сходу України. На решті території ризик залишиться низьким і буде підніматись до помірних значень у суху та вітряну погоду. Проте, її майже не прогнозують для території західної України – там дощитиме весь тиждень.

Основним чинником алергії залишиться пилок злаків.

злаки2

Концентрації пилку волоського горіха та дуба, які мають помірну алергенність, а також високоалергенного пилку берези будуть низькими.

горіх1

Якщо у вас є алергія до пилку берези, граба чи волоського горіха, ви можете реагувати й на самі горіхи, а також – на яблука. Тому вживати їх зараз також треба з обережністю через перехресні реакції між пилком та їжею.

Зміни концентрацій пилку берези та злаків можна подивитись на карті Європи. Карта автоматично завантажується для вільхи, тому не забудьте обрати угорі сторінки необхідний алерген.

Якщо подорожуватимете до Європи, то перевірте концентрації пилку злаків, берези, дуба, ясена та інших рослин на  прогностичній карті континенту. Тут треба обрати алерген та період.

У низьких концентраціях у повітрі залишиться пилок настінниці. За даними молекулярної діагностики, на пилкові зерна цієї рослини реагують майже 5 % хворих на поліноз українців.

Настінниця1

Не забувайте уважно стежити за дітьми, не даючи їм нюхати кульбабу, яка завершує цвітіння в Україні, та не нюхайте її самі. Пилок кульбаби, родички амброзії, — алерген. Проте чутливі до пилку амброзії чи полину люди часто недооцінюють небезпеку від кульбаби.

Taraxacum2Ukr

Також не рекомендується нюхати бузок та жасмин. До алергенів пилку рослин родини маслинових, до яких належать бузок та жасмин, чутливі майже 20 % українців.

А от пилок рослин родин гречкових та хрестоцвітих, які цвітуть просто у вас під ногами, неалергенний. Також безпечні для хворих на поліноз великі пилкові зерна сосен та ялин, концентрація яких збільшиться на наступному тижні.

Дощі значно знизять рівні алергенів у повітрі

Як вже зазначалось, у деяких регіонах дощі триватимуть увесь тиждень:

 • у Хмельницькому, Рівному та Луцьку дощі прогнозують щодня з 16 по 23 травня;
 • У Львові та Тернополі дощитиме 16-19 та 21-23 числа;
 • в Івано-Франківську та Чернівцях — 16, 18-19, потім 21-23;
 • Ужгороді — 16-17, 20-23;
 • Вінниці та Житомирі — 16-18, та 21-22 травня;
 • Києві, Чернігові — 16, 21-23;
 • Луганську, Сумах, Полтаві, Харкові, Дніпрі, Черкасах — 22-23;
 • Херсоні, Сімферополі — 18-20;
 • Маріуполі — 19-20 і 23;
 • Кривому Розі та Кропивницькому — 17, 22-23;
 • Запоріжжі — 20 й 23;
 • Одесі, Миколаєві — 18-19;
 • Донецьку — 23 травня.

Саме під час опадів ризик виникнення симптомів може зростати. Адже дощі якраз вимивають із повітря пилок та збільшують концентрацію аскоспор, які також мають алергенні властивості.

Знизиться ризик алергії після дощу, коли пилок осяде на землю.

Проте у вологу погоду в повітрі зростає кількість алергенної альтернарії, концентрації якої будуть помірними. У атмосфері реєструватимуться також спори епікоккуму, сажкових та іржавинних грибів.

Правильна діагностика з ALEX

А позаяк алергенів у повітрі багато, для того, щоб розуміти, до яких чи якого з них чутливі саме ви, відвідайте лікаря та скористайтесь можливістю точної діагностики алергії за допомогою тесту ALEX.

Результати тесту ALEX, зданого у сертифікованій лабораторії в Україні, ви отримаєте за три дні.

Прогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки ALEX – першого багатокомпонентного тесту-аналізатору алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.

Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України “Про авторське право і суміжні права” та Закону України “Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право”.