Алергопрогноз для міст України на 26 березня — 2 квітня 2020 рокуРизик полінозу буде високим, але не скрізь

Справжня весняна погода не поспішає прийти в Україну. І, хоч буде сонячно та сухо, значних концентрацій алергенного пилку, особливо у лісостеповій та лісовій зонах, не очікується.

Цвітіння берези тут знову притримують холоди. А от на сході та півдні країни, включаючи Буковину, де в цілому буде тепліше, особливо до 30 березня, очікують помірні, а інколи й високі концентрації березового пилку.

Зміни їх рівнів можна подивитись на прогностичній карті Європи. Тут вгорі сторінки потрібно обрати необхідний алерген

Сережки берези та її пилок під мікроскопом

Натомість рівні пилку ясена здатні підніматись до помірних та навіть високих значень. Втім, на відміну від берези, до пилку якої чутливі близько 40 % людей з полінозом в Україні, ясен разом з його родичами бузком та бирючиною є клінічно важливим лише для 20 % українців.

Fraxinus Rus

Втім, сенсибілізація до одного виду пилку маслинових, як правило, означає й чутливість до інших. А тому багато наших співгромадян, які працюють у Південній Європі, мають там симптоми алергії, коли цвіте олива.

Концентрації пилку вільхи — ще одного важливого алергену — наступного тижня будуть здебільшого низькими. Ця рослина вже закінчує свій сезон. А от у попередні 10 років на цьому тижні вільха перебувала у своєму піку — глобальне потепління дається взнаки.

вільха та її пилок

Сережки вільхи та її пилок під мікроскопом

Все ще залишається у повітрі й пилок рослин родини кипарисових — самого кипарису, а також туї, ялівцю, тису, які часто використовуються для озеленення українських міст.

Пилок цих рослин є також високоалергенним і актуальним для 10 % тих, хто хворіє на поліноз в Україні. Проте загальний ризик від пилкових зерен кипарисових наступного тижня буде мінімальним.

cypress-trees

Концентрації пилку кипарисових, вільхи, берези та ясена можна подивитись на прогностичній карті Європи. Тут треба обрати як алерген, так і період, за який потрібен прогноз.

Людям, чутливим до пилку дерев, не рекомендуються прогулянки у лісах та парках, де можуть рости береза, ясен та дерева родини кипарисових, а надто біля озер та/чи ставків, де найчастіше росте вільха.

А от пилку верби (котиків), в’яза, клену та тополі, які пилкують саме зараз, боятися нічого. Вони, як і тополиний пух, не є алергенними для українців.

Прогнозовані погодні умови

Дощі наступного тижня не будуть інтенсивними, тож на алергенну обстановку більше впливатимуть не вони, а зниження температури.

Так, на півночі країни буде холодно практично весь тиждень. Тут температура коливатиметься від ледве вищої за + 10 до — 5 вночі.

На півдні буде тепліше, втім, з 31 березня тут також прогнозують похолодання. Особливо воно буде вираженим вночі. А опади часто очікуватимуться у вигляді снігу.

Опади прогнозують лише у:

  • Чернівцях, 31 березня, і тут вони будуть навіть зі снігом,
  • Івано-Франківську — 30 та 31 березня, а також у
  • Сімферополі — 27, 31 березня та 1 квітня.

Концентрації спор грибів залишатимуться низькими. Гриби ще не встигли розмножитись після закінчення прохолодного зимового сезону. Дощі лише незначно збільшать концентрації аскоспор, зокрема лептосфаерії, яка має алергенні властивості.

Крім спор аскоміцетів у атмосфері спостерігатимуться альтернарія, кладоспоріум, плеоспори, торула та спори сажкових грибів, але у низьких концентраціях.

Більше про те, що робити, якщо у вас сезонна алергія (поліноз), читайте у наших порадах.

Правильна діагностика з ALEX

Але найголовніше: в період пилкування рослин не плутайте нежить, викликаний вірусом чи застудою, із сезонною алергією.

А відтак не займайтесь самолікуванням, особливо у час, коли Україну не оминув коронавірус. І зверніться до лікаря за перших же симптомів нездужання.

І знайте: якщо лікар визначить, що ви маєте саме алергію, то для ефективної її діагностики, яка допоможе вам зрозуміти причину весняних симптомів, в Україні доступна нова версія молекулярного тесту АЛЕКС — ALEX-2.

Він дає змогу виявити чутливість до 295 алергенів одночасно. Тож така діагностика є особливо точною.

Результати тесту ALEX-2, зданого у сертифікованій лабораторії в Україні, ви отримаєте за три дні, як це вже зробили понад 10 000 українців.

Прогноз здійснюється науково-дослідною лабораторією вивчення алергенних факторів довкілля Вінницького національного медичного університету (керівник В. Родінкова) за підтримки клініки сімейної та функціональної медицини FxMed та ALEX-2 – багатокомпонентного тесту-аналізатору алергенів (in vitro). Тест одночасно дозволяє визначати рівні загального IgE (tIgE) та специфічних IgE (sIgE) до більшості найважливіших екстрактів алергенів і молекулярних компонентів.

Алергопрогноз захищений авторським правом (свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір № 71351 Державної служби інтелектуальної власності України від 10 квітня 2017 року), а тому відтворення його частинами та повністю без дозволу автора є порушенням Закону України “Про авторське право і суміжні права” та Закону України “Про приєднання України до Договору Всесвітньої організації інтелектуальної власності про авторське право”.