Обережно — квіти до школи! або Як не створити алергенний букет

0 1 037

Махрові хризантеми, пишні айстри, гвоздики, чи, бува, ромашки? Які квіти до школи вчителям понесуть ваші діти? А чи замислювалися ви, що в руках дитини на певний час може опинитись алергенний букет? 

Він може бути небезпечним не лише для вчительки, якій ви хочете віддячити за знання та турботу про дитину. А й для самого малюка. 

І причиною небезпеки будуть не самі квіти, а їхні дикі родичі. Які? Нумо розбиратися разом.

Отже, що ми несемо до школи у вересні? Айстри? Чи хризантеми? Загалом, бюджетний варіант, який по кишені майже всім. І не шкода викинути, як зав’яне. 

Алергенні родичі амброзії

А хто знає, що ці квіти — родичі амброзії? Не схожі? Отож-бо й воно! Але істина безжальна: айстри, хризантеми, гербери, жоржини й ромашки, волошки та чорнобривці, а також полин з амброзією входять до родини айстрових. 

Ну айстри ж, ви зрозуміли. Сюди ж належать й декоративні соняшники, які часто зустрічаються у заздалегідь приготованих букетах. Втім, їхній пилок є алергенним сам по собі. Не тільки через його перехресну реактивність, насамперед із пилком полину.

Але саме люди, чутливі першою чергою до пилку полину та амброзії, цих всюдисущих алергенів другої частини літа та першої половини осені, можуть реагувати й на пилок названих квітів.

І контакт з цим пилком має високу ймовірність. Саме тоді, коли дитина несе букет до школи й, можливо, навіть із задоволенням його нюхає. 

Ну і звичайно, алергія на амброзію чи полин може бути й у вчительки. Відтак замість знаку подяки та шани вона отримає від вас потенційно небезпечний подарунок.

Які ще квіти до школи можуть викликати алергію

Але не лише амброзія здатна стати причиною чутливості до шкільних букетів. Інший потенційний алерген — бузок. Він близький родич ясена і разом з ним входить до родини маслинових

І, як правило, люди, чутливі до пилку ясена, мають чутливість і до бузкового. А також до пилку жасмину. 

Втім, не чубушника, який люди найчастіше називають жасмином, а жасмину справжнього. Цей кущ розповсюджений в Україні набагато менше.

А ще мімоза. Популярність цієї рослини для букетів стрімко впала. Та не зайве знати, що мімоза — родичка акації. Але не тієї, до якої ми звикли, тобто робінії, а акації справжньої, що росте у тропіках. І пилок тієї тропічної акації, а також мімози, також має певну алергенність.

Алергенні властивості, як вважається, має й гладіолус (косарики). Він належить до порядку холодкоцвітих і є родичем спаржі, відомої алергенними властивостями. 

Відтак вважається, що алергію може викликати й гладіолус. Зокрема, у вигляді висипу, подразнення шкіри та чхання.

Якщо хочете неалергенний букет

То слід зупинити вибір на тюльпанах чи ірисах. Можна й на менш популярних бегоніях, петуніях та флоксах.

Восени як квіти до школи підійдуть ще півонії, гвоздики та троянди. Їхній пилок вважається неалергенним або малоалергенним (гвоздики). Так само неалергенними є й лілії.

Квіти до школи та астма

Але тут питання у специфічному запахові лілій та їхніх родичів − тих же нарцисів.  Він може викликати ядуху та ставати тригером астматичних симптомів

Тому дітям з астмою та алергією не треба давати квіти із важким запахом, який продукується рослинами для принаджування мух-запилювальниць. 

Ну і зауважте, що у класі, де одночасно знаходяться багато дітей та вчителька, декілька букетів із ліліями чи нарцисами здатні погіршити самопочуття одразу багатьох людей.

Діагностика алергії до квітів

Щоб краще зрозуміти, які квіти можуть бути небезпечними для ваших дітей та вчительки, потрібно пройти тест на алергію. І самим, і порадити це зробити класному керівникові. 

Це може бути прик-текст, що виявляє чутливість до певних алергенів пилку, або молекулярний текст на алергію. Зокрема, ALEX2, який дозволить визначити чутливість до пилку більшості перерахованих тут груп алергенних рослин: і до айстрових, і до бузку, і до мімози, і до спаржі.

Отже:

Перш ніж обирати квіти для осінніх та весняних шкільних букетів, подбайте про їх безпечність як для вашої дитини, так і для інших учнів та педагогів.

З’ясуйте, чи не має ваша дитина алергії до пилку бур’янів, ясена, мімози, спаржі чи реакції на виражений запах.

Не зайве поцікавитись, чи немає подібної реакції на квіти й у вчителя, якому збираєтесь подарувати святковий букет.

Коментарі
Loading...