Ясен: викидає алергенний пилок з кінця березня до початку травня

0 3 140

Рід ясен (Fraxinus L.) налічує близько 65 видів. Одним з найпоширеніших є ясен звичайний (F. excelsior). Крім нього характерними для регіонів України є ясен ланцетовий (F. lanceolata) та ясен американський (F. americana L.).

Різні види ясена у різних місцевостях викидають пилок з кінця березня до початку травня. Квітки зібрані у великі пучки.
На пилок ясена та його родичів маслини, бирючини й бузку, за даними молекулярної діагностики ALEX, реагує до 20% чутливих до пилку українців.

Про те, чи є пилкові зерна ясена у повітрі саме зараз, можна дізнатись у алергопрогнозі

Ясен в Україні можна зустріти практично всюди: в лісах і парках, в посадках уздовж шосе та залізниць. Це дерева висотою 25—35 м (можуть сягати аж до 60 м) і діаметром стовбура до 1 м, з товстими рідкими гілками. Кора попелясто-сіра, гладка, листки складаються з 7—15 менших листочків.

Важливо знати: алергію до пилку дерев, або поліноз, можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

 

Коментарі
Loading...