Тополя: пилок та пух не викликають алергії

0 4 623

Тополя (Populus) — високе дерево з пірамідальною кроною —  посідає особливе місце для тих, хто потерпає від полінозу. Адже розповсюджена думка про те, що тополиний пух викликає симптоми алергії.

topol

Результати ж молекулярного тестування в Україні показали, що пилок тополі викликав алергію тільки у 0,4 % чутливих осіб.

Насправді пух тополі, на відміну від пилку — то є насіння, тобто ембріон, зародок рослини, а пилок — то летючий сперматозоїд, який запліднює жіночу частину квітки, щоб утворився пух.

Дослідження українських вчених показали, що й розповсюджена ідея про те, що пух збирає з повітря алергенний пилок, також не зовсім відповідає дійсності. Лише третина зловленого у повітрі пуху містила поодинокий пилок. Отже, пух, потрапляючи до носа, є хіба що механічним подразником, який лоскоче слизову і примушує людей чхати.

poplar

Цвітуть різні види тополі, до яких належить і осика, в Україні серед перших рослин:  з початку, інколи — з середини березня до початку квітня, на декілька місяців раніше, ніж починає літати пух.

Розповсюдження пуху наприкінці квітня — у травні найчастіше збігається у часі з початком цвітіння злаків. От їхній пилок є одним з найагресивніших алергенів України. Людина не бачить пилок неозброєним оком і вважає, що алергію у неї викликає саме тополиний пух.

Єдина причина, за якої потрібно вирубати тополі, це їхній вік. Адже, приблизно у 40-річному віці стовбур тополі вигниває всередині і вже не може надійно підтримувати крону. Крім того, у тополі поверхнева коренева система, яка також сприяє тому, що високе дерево може просто впасти. Це часто відбувається саме з тополями. І тут уся надія на комунальні служби, що опікуються озелененням міст: саме вони повинні контролювати, чи не стала тополя, що росте у вашому дворі, аварійною. У решті випадків це дерево безпечне, ба, більше, є ефективним очищувачем міського повітря від бруду.

Коментарі
Loading...