Як лікувати алергію на домашніх тварин?

0 661

Коли ми беремо додому пухнастого (або й не дуже) улюбленця, ми можемо завчасно купити йому корм, розпланувати прогулянки, зробити котику чи собачці всі необхідні щеплення. А от те, що у вас або вашої дитини виникне алергія на домашніх тварин, передбачити майже неможливо.  

Алергія досить часто проявляється саме в той період, коли тварина вже стала повноправним членом вашої родини й прощання з улюбленцем рівнозначне зраді. У таких випадках ефективність правильної діагностики та індивідуально підібраної терапії стає вирішальним фактором, що забезпечить гармонійне співіснування з улюбленцем. 

Людям, які мають чутливість до слини, шерсті й сечі своїх чотирилапих друзів, важливо підходити до лікування алергії серйозно та під контролем компетентного лікаря. Які кроки для цього потрібно зробити, розберемося разом.

Симптоми алергії на собак та котів

Нагадують застуду або інфекцію. Це можуть бути:

Важливо також пам’ятати, що навіть коли у вас немає реальної алергії на домашніх тварин, собака або кіт може принести до оселі на лапах та шерсті пилок, плісняву й інші алергени. Тому аби бути впевненим, що саме тварина стала причиною ваших симптомів, краще звернутись до алерголога та пройти всі необхідні обстеження.

Діагностика алергії на тварин

Щоб з’ясувати, чи є у вас алергія на кота чи собаку, лікар призначить шкірний тест або аналіз крові, котрий допоможе виявити наявність у крові специфічних імуноглобулінів E (IgE) до алергенів домашніх тварин. 

Найзручнішим у цьому сенсі є тест ALEXбагатокомпонентна молекулярна діагностика алергії. За її допомогою, здавши один аналіз крові, ви можете дізнатися про чутливість не лише до собак та котів, але й інших домашніх і свійських тварин:

А також — до алергенів інших груп. Це і пилок рослин, і харчові алергени, й алергени грибів, отрути комах та кліщів домашнього пилу

Всього їх у тесті ALEX 295, і це — 99,9 % алергенів, відомих у світі. Серед них 25 алергенних молекул домашніх та свійських тварин. Зокрема, 5 – алергени котів, 7 – собачі, один з яких за будовою схожий на алерген кота.

Чи можна вилікувати алергію на домашніх тварин?

«Чому так важливо знати молекули алергенів, до яких чутлива людина з алергією?» — спитаєте ви. Відповімо: для правильного підбору лікування. 

У тому числі алергенної імунотерапії (АІТ), яка здатна пригнічувати відповідь імунної системи організму на окремі молекулярні алергени. Серед таких засобів – алергоїди «Alxoid» та «Oraltek» іспанської компанії «Inmunotek». Це, відповідно, ін’єкційні препарати та спреї під язик, які вже через кілька років застосування здатні позбавити вас алергії на домашніх тварин. 

Та, як правило, пацієнт почувається краще вже з початком такого лікування. А тому на його тлі не потрібно виселяти з домівки чотирилапого улюбленця. Таким чином застосування імунотерапії може вирішити проблему алергії до тварин.

Таблетки від алергії на тварин

А поки ви очікуєте на АІТ, лікар може порекомендувати прийняти й інші препарати для полегшення алергічних симптомів, насамперед таблетки проти алергії. Зазвичай під ними мають на увазі антигістамінні ліки

Утім, у вигляді таблеток від алергії на котів тепер доступна і вже згадана вище алергенна імунотерапія. Її, як і антигістамінні таблетки від алергії на шерсть, має підібрати лікар.

Інші засоби, що можуть стати симптоматичною терапією алергії на тварин, включають: 

Останні блокують дію деяких хімічних речовин, що їх виділяє імунна система при алергічному запаленні. Призначаються ці ліки лише тоді, коли назальні спреї з кортикостероїдами або антигістамінні препарати пацієнтові не підходять.

Отже:

Універсальним засобом від алергії на кішок, собак, морських свинок, інших тваринок, а також їжу, пилок, плісняву та ще масу алергенів, котрі існують у світі, є таблетки та інші препарати, що прибирають симптоми.

А фактично єдиним способом, що дозволить позбутися алергії на тварин, є алергенна імунотерапія. Якщо ви точно знаєте, що маєте алергію на домашнього улюбленця, — це саме той варіант, котрий допоможе усунути її надовго або назавжди. 

Суть методу полягає у введенні незначних доз алергену, аж доки організм до нього не звикне й не припинить реагувати. Препарат вводиться за допомогою ін’єкцій або сублінгвально у вигляді помічних таблеток від алергії на собак чи котів. Поступово доза буде підвищуватись, й через 3-5 років ви зможете сміливо цілувати свого четверолапого друга.

Коментарі
Loading...