Чи можлива алергія на морську воду,

0 714

або Чому для промивання носа краще застосовувати SinuSalt

Лікування нежитю вірусного, бактеріального або алергічного походження обов`язково включає промивання носа. Часто для цього використовують спрей на основі морської води. Але попри беззаперечну ефективність цей препарат потенційно здатний викликати реакцію на присутні в ньому органічні домішки. Відтак реальністю стати може не лише алергія на воду, але й алергія на морську воду.

Аби уникнути можливих ускладнень та підвищити ефективність терапії, лікарі радять альтернативний засіб — «SinuSalt».

Але навіщо взагалі промивати ніс при нежитю?

Річ у тім, що віруси, бактерії або алергени, які є причиною захворювання, у першу чергу атакують слизову оболонку носа. Захищаючись, вона виробляє слиз, який допомагає позбутися шкідливих мікроорганізмів, пилку, пилу чи спор грибів. Побічним ефектом цієї боротьби є набряк, який заважає людині вільно дихати носом.

Аби швидше відновити дихання, необхідно допомогти слизовій оболонці скоріше виконати роботу із власного очищення. Це можна зробити шляхом додаткового зволоження.

Саме з цією метою і використовують назальні спреї. Найпростіший такий засіб можна виготовити в домашніх умовах, розчинивши сіль у стакані води. 

Утім дотриматися необхідних пропорцій не завжди вдається. Тож замість очікуваного полегшення можна стимулювати додаткове подразнення слизової оболонки, яке, своєю чергою, спричинить ще сильнішу закладеність носа.

Значно безпечнішими й ефективнішими є спреї на основі морської води, які можна придбати в аптеці. Окрім правильно витриманих пропорцій їхньою перевагою є присутність у морській воді практично всіх елементів періодичної системи Менделєєва на тлі великої кількості йоду.

Однак саме йод є однією з причин, через які промивання носа морською водою може виявитися небезпечним. Адже цей необхідний для здоров`я хімічний елемент здатен викликати реакцію гіперчутливості. 

Це не алергія на йод у класичному сенсі, але при контакті з ним, хоча й дуже рідко, може розвинутися набряк слизових оболонок. Погодьтеся, це зовсім не той ефект, якого очікуєш від промивання носа з метою зменшення набряку!

І хоча морська вода має натуральне походження, ми живемо у часи, коли якості природних розчинів здатна використовувати й покращувати сучасна фармація. Тож чим у такому разі промивати ніс у разі застуди чи алергічного риніту? Лікарі радять SinuSalt.

Чому «СинуСалт» ефективніший за спрей на основі морської води

На відміну від потенційно, хоча й малоймовірно алергенної морської води цей засіб містить сольовий розчин Рінгера-Локка у поєднанні з ксилітолом (ксилітом). Вже доведено здатність цієї органічної речовини зменшувати в’язкість та еластичність слизу, який утворюється при риносинуситах різної етіології.

Окрім цього результати багатьох досліджень підтвердили протимікробні та антиадгезивні властивості ксиліту. Це означає, що він перешкоджає формуванню на поверхні слизових оболонок шару низки бактерій та вірусів (біоплівки), зокрема Streptococcus pneumoniae, Haemophilus influenzae, Pseudomonas aeruginosa і Staphylococcus epidermidis та Staphylococcus aureus, або цю біоплівку руйнує.

До того ж SinuSalt не містить консервантів, протизапальних засобів та інших речовин (наприклад, йоду), які можуть подразнювати слизову оболонку носа.

Поєднання інгредієнтів у «СинуСалті» не лише робить промивання носа при риніті максимально ефективним, а й завдає мінімального дискомфорту та не викликає подразнення слизової, яка під час захворювання потребує особливо ніжного піклування.

 

Коментарі
Loading...