Як лікувати зимовий нежить

0 2 612

Причиною нежитю стають чинники, які подразнюють слизову оболонку носа або спричиняють її запалення. Відповідно, лікування нежитю потребує усунення цих чинників. Необхідно приймати препарати, які допоможуть зменшити запалення і вироблення слизу, або використовувати спеціальні системи для промивання носа.

Нежить – це спосіб організму позбутися будь-яких мікробів, які можуть спричиняти запалення та/або подразнення. Коли мікроби знешкоджуються, з носа виробляється прозорий слиз, який може пожовтіти або позеленіти через кілька днів.

У медичній літературі фахівці називають нежить ринореєю або ринітом.

Окрім вірусної чи бактеріальної інфекції причиною нежитю може стати алергія. Або ринорея може з’явитись внаслідок впливу таких факторів навколишнього середовища, як температура. Нижче розглянемо деякі поширені причини нежитю.

Алергічний риніт

За даними Американського фонду астми та алергії (AAFA), алергія виникає через те, що імунна система людини реагує на певну речовину або алерген.

Деякі поширені алергени — пилок, лупа тварин та кліщі домашнього пилу. Реакція на них може спричинити розвиток декількох симптомів, включаючи нежить, чхання, свербіж очей, першіння у горлі або кашель.

Позаяк такі тригери алергічного риніту, як пилок та спори грибів, знаходяться у повітрі лише у певний сезон, а інші (кліщ домашнього пилу) – увесь рік, розрізняють сезонний (САР) та цілорічний (ЦАР) алергічний риніти.

Типові способи зняття симптомів алергічного риніту включають використання:

  • антигістамінних препаратів;
  • деконгестантів; 
  • назальних стероїдів.

Дія антигістамінних препаратів заснована на блокуванні певних рецепторів, які викликають запалення в організмі людини.

За даними AAFA, деконгестанти діють шляхом зменшення в носі набряку, що викликає закладеність.

Назальні стероїди також зменшують набряк у носі, але роблять це за допомогою іншого механізму.

У будь-якому випадку самостійно ставити собі діагноз алергічного риніту та розпочинати лікування нежитю антигістамінними чи стероїдними препаратами недоцільно та небезпечно. Вид та дозування ліків, які підходять саме вам, може підібрати лише лікар

Нежить при застуді

Застуду у людини можуть провокувати бактерії та віруси, найпоширенішим з яких є риновірус.

Застуда також може спричинити нежить. Інші симптоми застуди:

  • чхання;
  • закладений ніс;
  • біль у горлі;
  • головний біль;
  • біль у тілі.

Застуда зазвичай посилюється протягом другого або третього дня і в деяких випадках може тривати протягом 2 тижнів.

За останніми лікарськими протоколами, застуда не потребує медикаментозного лікування. Наразі лікарі вважають, що симптоми застуди покращаться, якщо ви будете відпочивати та пити багато рідини.

Втім, не завжди позбутись симптомів застуди так легко. При ускладненнях її або АР у вигляді синуситів – запалення придаткових пазух носа, у яких накопичується слиз, – дієвим засобом лікування стає система промивання носа.

Проте промивати ніс найефективніше не просто розчином солі, що додатково подразнює слизову, а засобом збалансованого складу, який не руйнує війки слизової, не викликає звикання та ще має додатковий протимікробний ефект. 

Всі ці переваги має система “Сінусалт”. Завдяки спеціальній формі пляшечки та матеріалу, з якого вона зроблена, промивання носа проводиться під найбільш зручним кутом

Але не забувайте: якщо після звернення до лікаря та виконання його рекомендацій з лікування й промивання носа ваші симптоми не покращуються протягом тижня, потрібно знову звернутись по медичну допомогу.

Коментарі
Loading...