Алергія на кліщів домашнього пилу може вкрасти ваш сон

0 4 291

Чи часто ви прокидаєтесь вранці, відчуваючи себе майже таким же втомленим, як коли лягли спати? Можливо, причина алергія на кліщів домашнього пилу. Вони живуть у звичайних побутових речах, таких як постільна білизна, матраци та килимові покриття. Кількість кліщів можна зменшити, але повністю позбутися їх неможливо. 

Чим небезпечні кліщі домашнього пилу

Для більшості людей кліщі домашнього пилу не становлять проблеми. Але ці членистоногі здатні погіршити якість життя тим, хто має до них алергію. Згодом вона може проявлятися симптомами астми.  

Якщо у вас спостерігаються періодичні порушення сну і ви схильні відчувати себе хворим протягом більшої частини року, це може бути пов’язане з алергією, викликаною кліщами домашнього пилу. І, хоча багато людей не підозрюють про таке своє захворювання, воно може сильно впливати на якість їхнього життя. 

пил-кліщ

«Кліщі домашнього пилу — дуже маленькі членистоногі, але вони є найпоширенішим збудником алергії в приміщенні. Вони викликають такі симптоми, як закладений ніс, багаторазове чхання, утруднення дихання та сльозотеча. Все це може призвести до поганого і порушеного сну. Він і обумовлює сонливість та втому у денний час», – говорить міжнародний експерт з алергії в компанії ALK Йорген Недергаард Ларсен.

Симптоми алергії 

свербіж

Симптоми, на які слід звернути увагу:

Також люди з алергією до кліщів домашнього пилу можуть мати алергію на морепродукти. А саме до креветок, мідій, кальмарів, омарів та інших. Проявляється такий вид алергії зазвичай у вигляді кропив’янки, ангіоневротичного набряку, кашлю, хрипів, задухи.

Якщо ви відчуваєте деякі з цих симптомів протягом цілого року, можливо, ви страждаєте алергією на кліщів домашнього пилу і вам потрібно проконсультуватися з лікарем. Він запитає вас про симптоми та проведе тест, який покаже наявність чи відсутність алергії. 

Діагностувати такий вид алергії може тест ALEX — сучасний тест на близько 300 алергенів. Він визначить чутливість не тільки до кліщів домашнього пилу, а також до морепродуктів та інших відомих алергенів.

Якщо діагноз підтвердиться, алерголог призначить лікування. 

Методи лікування та засоби захисту

Варіантів лікування алергії до кліщів домашнього пилу існує багато: від безрецептурних препаратів, які усувають симптоми, до більш тривалих методів, таких як алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ), або алергенна іммунотерапія (АІТ). 

Симптоматичні методи лікування можуть включати антигістамінні препарати, назальні та інгаляційні стероїди та деконгестанти (засоби проти набряків). Але ці препарати ефективні лише під час їхнього застосування та не дають тривалого ефекту. 

На відміну від них імунотерапія забезпечує стійке полегшення. У тому числі — у наступні після курсу терапії роки. Вона формує толерантність до алергену та змінює природний перебіг захворювання. Після проходження курсу такого лікування алергія зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб АІТ була ефективною, потрібно застосовувати препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek (Інмунотек), доступні в Україні: ін’єкційний препарат «Алксоід» (Alxoid) та сублінгвальний спрей «Оралтек» (Oraltek).

А підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

У боротьбі з алергенами кліщів домашнього пилу також будуть корисними спеціальна постільна білизна та акарицидні засоби. 

Завдяки захисній постільній білизні можна значно зменшити негативний вплив кліщів і продуктів їхньої життєдіяльності й таким чином полегшити симптоми алергії. 

Використання спеціальних акарицидних засобів дозволить знизити концентрацію кліщів й цим самим мінімізувати прояви алергічної реакції. 

Коментарі
Loading...