Алергічний риніт – хвороба, яка реєструється найчастіше

0 3 759

Найбільш розповсюдженим алергічним захворюванням вважається алергічний риніт (АР), тобто алергічний нежить. Міжнародне ослідження 2018 року виявило, що АР зустрічається із частотою від 15 до 25 % у різних країнах світу, включаючи європейські.

АР характеризується одним або кількома симптомами, такими як чхання, свербіж, закладеність носа і виділення з нього. Ключовими відмінностями АР від нежитю, викликаного застудою, є те, що при алергії виділення з носа безбарвні, а у людини немає високої температури.

Від алергічного риніту більше страждають діти, підлітки та молодь. У них АР часто супроводжується супутніми захворюваннями: астмою, синуситом, кон’юнктивітом та поліпами.

У деяких пацієнтів АР спостерігається весь рік, такий нежить називають цілорічним алергічним ринітом або ЦАР. Причиною можуть бути домашні алергени, зокрема, кліщі домашнього пилу, пліснява або хутро, а, точніше, лупа домашніх тварин.

Часто алергічний риніт виникає у певний сезон, тоді він називається сезонним алергічним ринітом – САР. Він може бути симптомом сезонної алергії до пилку рослин або спор грибів, яка ще називається полінозом.

У цьому випадку виділення з носа частіше спостерігаються навесні та восени, коли у повітрі багато пилку рослин та спор грибів. Подразнювати ніс також може забруднене повітря.

Дослідження європейських вчених говорять, що пацієнти з проявами алергії часто недооцінюють свою хворобуУ таких випадках АР разом із комплексом інших симптомів алергії за декілька сезонів може розвинутись у бронхіальну астму.

Отже, при найменшій підозрі на алергічний нежить проконсультуйтесь з лікарем-алергологом.

Якщо у вас вже виявили алергічний риніт, сподіваємось, що наші рекомендації допоможуть вам жити краще.

 

Коментарі
Loading...