Пацієнти недооцінюють небезпеку алергії: більше здоров’ям нехтують чоловіки

0 2 258

Поліноз —  алергія до пилку рослин — негативно впливає не тільки на загальний стан здоров`я, а й на суспільне життя пацієнтів. Такі результати нещодавно отримали німецькі вчені. У дослідженні брали участь 679 осіб, які страждають на поліноз, віком від 18 до 35 років.

Згідно отриманих даних, по медичну допомогу звертається лише третина людей з алергією до пилку рослин. Три чверті опитаних повідомили про самостійне лікування антигістамінними препаратами. При цьому чоловіки схильні нехтувати здоров’ям, а жінки частіше звертаються по допомогу до медиків та шукають інформацію про захворювання.

Встановлено: під час загострення, коли хворі відчувають симптоми полінозу, продуктивність праці зменшується на чверть.

Тобто у період пилкування рослин хвора людина щодня втрачає близько двох робочих годин.

Крім негативного впливу на працездатність, симптоми алергії погіршують якість соціального життя:

  • третина чоловіків та 40 відсотків жінок, які страждають на поліноз, змушені час від часу відмовлятися від зустрічей із друзями;
  • майже всі чоловіки та жінки – 90 та 80 відсотків відповідно – обмежують щоденні справи;
  • три чверті чоловіків та дві третини жінок мають проблеми зі сном.

Дослідники також з’ясували, що алергічна симптоматика може посилюватися не тільки з об’єктивних причин як наслідок реакції організму на алерген. Симптоми загострюються також через те, що хвороба не сприймається людиною серйозно.

Тому, на думку вчених, хворі повинні дотримуватись під контролем лікаря особистої стратегії лікування. Важливо правильно обрати лікаря-алерголога та мати з ним постійний контакт.

Відповіді на найактуальніші питання щодо діагностики та лікування алергії ви завжди знайдете на нашому сайті.  А встановити індивідуальну картину чутливості до майже 300 алергенів й розпочати лікування вам допоможе персоналізований молекулярний тест Alex, відтепер доступний і в Україні.

Про причини та механізми виникнення полінозу ви можете прочитати тут.

Коментарі
Loading...