«СинуСалт» — ефективний носовий душ та замінник «кукушки» в домашніх умовах

0 3 902

Ніс — то ворота нашого організму, через які ми отримуємо кисень, фільтруємо повітря, очищуючи його від бактерій та пилу. А тому для загального здоров’я людини критично важливо тримати носові ходи чистими та вільними. Якщо ж вони запалені, окрім антибіотиків вам знадобиться носовий душ. 

І якщо з якоїсь причини ви не можете дістатись до лікарні, щоб зробити там ефективну, але малоприємну «кукушку», вихід є.  І застосувати його можна просто у домашніх умовах.

Риносинусит – найбільш часте ускладнення ГРВІ

У міжсезоння, коли холод все ніяк не зміниться на тепло, зростає ризик загострення хронічних запальних захворювань. У тому числі носових пазух. Тож, як показує практика, «кукушка», що ефективно лікує запальні процеси носових пазух, потрібна багатьом.

Адже 25-30 % пацієнтів, які звертаються до ЛОР-лікаря, отримують діагноз риносинуситу. Це запальний процес слизової оболонки носа та навколоносових пазух. Він же є найбільш частим ускладненням гострої респіраторної вірусної інфекції. 

Вважається, що в Україні на ту чи іншу форму синуситу страждає від 5 до 15 % дорослих та 5 % дітей.

І промивання, поряд з антибіотиками, вже давно стало класичним способом лікування запальних процесів оболонки носа та його пазух. Навіть більше: саме правильно зроблений носовий душ знижує необхідність застосування цих не завжди безпечних ліків у людей, хворих на хронічний риносинусит.

Носовий душ: навіщо?

Промивання носа рекомендоване і Європейськими узгоджувальним документом (EPOS-2020) для лікування гострих і хронічних риносинуситів.

Адже воно забезпечує не просто зволоження слизової оболонки, а й ефективне очищення як носу, так і пазух, а відтак ви можете вільно дихати носом.

Промивання носа не потрібно плутати із його зрошенням за допомогою спреїв. Останні забезпечують лише зволоження. 

Промивання, особливо правильно сконструйованою системою, забезпечує не лише зволоження, а й очищення носа та носових пазух. Спреї просто не можуть дістати так далеко.

Назальний душ дозволяє видалити слиз, що накопичився у носових ходах. Тобто очищає носову порожнину від кірки і назального секрету. Своєю чергою, очищення та відкриття назальних ходів призводить до поліпшення самопочуття пацієнта.

Ще одна важлива функція ринодушу, про яку знають, як правило, лише лікарі — вплив процедури на рецепторні закінчення трійчастого нерва. Промивання викликає рефлекторний спазм судин, які вивільняють зайву рідину. А відтак зменшується набряк і покращується носове дихання.

Крім того, очищення носа за допомогою назального душу — то чудова підготовка слизової оболонки до наступного етапу лікування алергічного риніту. Під час нього лікар призначає місцеві препарати, покликані зняти алергічне запалення слизової носа. 

Носовий душ також корисний:

 • після впливу забрудненого навколишнього середовища – подразників, забруднюючих речовин, пилу, алергенів й ін.;
 • перед операційними втручаннями та після них, адже воно сприяє процесу загоєння.

Промивання носа усуває синдром постназального затікання слизу і пов’язаний з ним хронічний кашель. Покращує стан, якщо у людини діагностуються назальні поліпи й бронхіальна астма.

Саме промивання носа — основне завдання процедури, яку в народі називають «кукушка». Під час процедури хворий приймає зручне положення. В один носовий хід вливається теплий розчин антисептичної рідини. З другої ніздрі рідина відсмоктується ЛОР-приладом. Разом з нею відходять гнійні виділення з носових ходів. 

Втім, пацієнтам часто доводиться промивати собі ніс самостійно: через недоступність або віддаленість лікарень, неможливість поїхати туди кожного дня для отримання процедур. Особливо – якщо у родині є маленькі діти.

І тут ключовим моментом є не лише правильність проведення процедури, а й система, за допомогою якої промивається ніс. Саме вона й визначає ефективність лікування у домашніх умовах.

«СинуСалт» — ефективна система для промивання носа вдома

І для того, щоб ефект від застосування процедури був якомога кращим, критично важливо правильно обрати систему для іригаційної терапії.

Такою є система «CинуСалт», яка успішно замінює «кукушку» у домашніх умовах.

Це єдиний в Україні препарат, який містить ксилітол. Цей натуральний цукровий спирт має доведену клінічними дослідженнями ефективність у лікуванні риносинуситів. 

Застосування цього складника рекомендоване EPOS-2020 при хронічних синуситах. Ефективність препарату має високий рівень доказовості

Ксилітол розріджує слиз, має антибактеріальний та бактеріостатичний ефект, після промивання покращує роботу мукоциліарного кліренсу.

Крім того, розчин «СинуСалт»:

 • має антибактеріальну і бактеріостатичну дію;
 • володіє антиадгезивними властивостями проти бактерій і вірусів;
 • зменшує в’язкість слизу;
 • справляє зволожувальну дію, запобігаючи сухості слизової.

Окрім ксилітолу, розчин для промивання носа SinuSalt містить солі:

 • натрію хлорид,
 • калію хлорид,
 • кальцію хлорид,
 • натрію бікарбонат.

Концентрація солей є ізотонічною та подібною до тієї, що присутня на слизовій оболонці носа і навколоносових пазух. Тому «Синусалт», на відміну від крапель до носа (судинозвужувальних препаратів) та інтраназальних кортикостероїдів, не має обмежень стосовно тривалості використання.

Розчин також не містить латексу та консервантів, а тому є додатково безпечним для людей з алергічними проявами. І тому при алергічному риніті промивання носа системою «СинуСалт» перед застосуванням інтраназальних кортикостероїдів підвищує їх ефективність.

«СинуCалт»: не лише ефективно, а й вигідно

У комплекті із пляшкою «СинуСалт» йдуть 26 сашет, яких вистачає на проведення 26 процедур. І якщо підрахувати ціну «кукушки» та курсу її проведення, а також гроші та час, витрачені на дорогу до лікаря, то покупка «СинуСалту» через його офіційний сайт створює пацієнтові значну економію.

Але це ще не всі переваги системи «СинуСалт»:

 • Великий обсяг рідини у ній (250 мл)  робить промивання клінічно ефективним.
 • Гнучка пляшка дозволяє здійснювати промивання у фізіологічному положенні, коли голова знаходиться рівно по центру тіла і розташована прямо. Так мінімізуються ризики потрапляння зрошувальної рідини до середнього вуха та розвитку отиту.
 • Тиск рідини легко контролюється вручну.

Отже:

Основна функція верхніх дихальних шляхів – зволоження, зігрівання і очищення повітря. Ця функція порушується при розвитку риносинуситу.

Зрошення носа і носовий душ відрізняються за механізмами дії та мають різну ефективність

Система для промивання носа «СинуСалт»− унікальний продукт в Україні, який дає змогу проводити саме носовий душ

«СинуСалт» містить ксилітол, ефективність якого у лікуванні хронічних риносинуситів доведена клінічними дослідженнями. Застосування ксилітолу рекомендується Європейським узгоджувальним документом з лікування риносинуситу та назальних поліпів.

Коментарі
Loading...