Алергія на морську свинку буває небезпечною для життя

0 2 916

Серед найпопулярніших домашніх тварин почесне місце посідають морські свинки. Такого попиту ці тваринки, які насправді не мають жодного стосунку ані до моря, ані до свиней, набули завдяки невеликому розміру. А ще — невибагливості у догляді. Втім, алергія на морську свинку буває навіть небезпечною для життя.

Так, забувати про алергію на тварин не варто. І морські свинки, як і будь-який чотирилапий або крилатий улюбленець, можуть стати причиною погіршення здоров`я своїх власників. А саме – спровокувати виникнення алергічної реакції

Причини алергії на морську свинку

Провокують її два білки — Cav p I та Cav p II. Найголовнішими джерелами цих алергенів є лупа, хутро, сеча та слина морських свинок. І меншою мірою — їхні шкіра, сироватка та випорожнення.

При цьому, як з`ясували науковці, розмір часток сечі та лупи, що потрапляють у повітря, мають діаметр або більше ніж 5 мкм, або менш як 0,8 мкм. Цього достатньо, аби такі частки потрапили в нижні дихальні шляхи людини. Як наслідок, у сенсибілізованих до морських свинок пацієнтів може розвинутися астма.

Симптоми алергії на морських свинок

Окрім неї симптомами алергії на морських свинок можуть бути:

А найнебезпечнішим проявом гіперчутливості до гризунів є анафілактичний шок – стан, що загрожує життю та потребує невідкладної медичної допомоги. 

Зазвичай прояви алергії на морських свинок фіксуються у співробітників лабораторій, де ці тваринки використовуються як піддослідні. 

Окрім цього, наукова література містить описи двох випадків сенсибілізації до морських свинок у домашніх умовах.

Перший із них трапився з 11-річною дівчинкою, яка контактувала з морською свинкою у перукарні. За декілька хвилин після того, як дитина потримала тваринку, у неї засвербіли очі, з`явилися сльозотеча та периорбітальний набряк Квинке

Симптоми швидко прогресували до кропив`янки обличчя та ангіонабряку, рясних виділень з носа, відчуття стиснення в горлі та задишки. Дівчинці було важко говорити, вона неодноразово намагалася відкашлятись та казала про відчуття приреченості. При цьому у неї не було ані кашлю, ані хрипів. 

Стан дівчинки покращився через дві години після того, як їй надали невідкладну допомогу в лікарні. 

В анамнезі у дитини зазначені мігрені та астма, спричинена фізичними вправами. Таку ж недугу, а ще алергічний риніт, пов`язаний із котами, мала й 24-річна жінка-курець, якої стосується другий з описаних випадків гіперчутливості до морської свинки.

Через декілька хвилин після того, як жінка почистила клітку з тваринкою, у неї з’явилися відчуття стиснення в горлі, сильна задишка та відчуття тривоги. Ці симптоми зникли через годину після виходу на вулицю.

Діагностика та лікування алергії на морських свинок

Отже, навіть нетривалий контакт із морською свинкою може спричинити симптоми, що несуть загрозу життю. Саме тому, запідозривши у себе алергію до гризунів, ви маєте обов`язково проконсультуватись у лікаря-алерголога.

Скоріше за все, він призначить вам тести на алергію, за допомогою яких підтвердить або спростує діагноз «алергія на морську свинку». 

Найкраще, якщо це буде молекулярний тест ALEX – найсучасніший метод діагностики алергічних захворювань. Він здатний показати вашу чутливість до окремих молекул алергенів. У тому числі й морських свинок.

Якщо гіперчутливість до них підтвердиться, лікар призначить антигістамінні препарати, які допоможуть вам зменшити симптоми захворювання.

Алергія на морську свинку: як профілактувати

Ну а поки лікування триває, варто дослухатися порад, що дадуть змогу контактувати з морською свинкою, мінімізувавши ризик появи алергічних симптомів. 

  1. Не тримайте тваринку у своїй спальні.
  2. Використовуйте очищувач повітря з HEPA-фільтром, поставивши прилад біля клітки з морською свинкою. Адже її алергени можуть перебувати в повітрі досить довго.
  3. Регулярно провітрюйте будинок або квартиру.
  4. Просіть, аби клітку з тваринкою чистив член родини, який не має алергії. Якщо така можливість відсутня, під час прибирання надягайте захисну маску або респіратор, захисні окуляри, рукавички та спеціальний одяг.
  5. Перед контактом з морською свинкою прийміть антигістамінний засіб, який призначив лікар.
  6. Беріть морську свинку, загорнувши в рушник або серветку, — це допоможе зменшити контакт з її алергенами. Також надягайте маску, рукавички та водолазку, яка щільно прикриває шию. Адже шкіра на шиї та обличчі тонша та чутливіша, ніж на руках. Відтак алергічна реакція більш вірогідна саме на цих ділянках тіла. 
  7. Після контакту з тваринкою та прибирання у клітці ретельно мийте руки та обличчя. 
  8. Зберігайте сіно або тирсу, що використовуються для підстилки у клітці тваринки, щільно закритими.

До речі, не виключено, що саме вони, а не морська свинка, є причиною вашої алергії. На це може вказувати негативний тест на алергію на гризунів при наявності симптомів захворювання. 

Якомога частіше робіть в оселі прибирання, зокрема вологе. 

Коментарі
Loading...