Які очищувачі повітря найкращі при алергії

0 2 901

Більшість із нас проводить значну частину свого дня в приміщеннях. Особливо у холодну пору року, коли погода не сприяє тривалим прогулянкам. У такий час якість повітря вдома стає особливо актуальною, й постає питання про очищувачі повітря.

Як працюють пристрої для очищення повітря

Практично у кожному приміщенні можна знайти чинники забруднення, присутність яких погіршує стани людей з астмою та/або алергією.

У вирішенні завдання позбутись чинників алергії та тригерів астми вдома може допомогти не лише прибирання чи обробка меблів та подушок спеціальними антикліщовими спреями, а й застосування очищувачів повітря.

Це переносні пристрої, які можна використовувати в приміщенні для зменшення кількості у його повітрі небажаних часточок. Є багато видів очищувачів.

Обираючи очищувач повітря, не забувайте, що такі фільтри можуть бути корисними для людей з астмою/алергією. Пристрої видаляють більшість забруднювальних частинок з атмосфери будь-якого приміщення, однак не очищують його повністю. 

Вони фільтрують те, що знаходиться у повітрі, проте забруднювачі, які осідають на стінах, підлозі та меблях, залишаються поза зоною дії таких пристроїв.

Якщо ви вирішили придбати очищувач повітря для зменшення симптомів алергії, пам’ятайте, що пристрої можуть відрізнятися. Важливо знати, які саме забруднювачі повітря ви хочете знешкодити та який розмір у приміщення, де ви плануєте використовувати прилад.

Типи повітряних фільтрів

Є кілька типів повітряних фільтрів, які різними способами зменшують кількість в атмосфері дому частинок різного розміру. Розглянемо в таблиці принципи дії різних пристроїв та їх вплив на повітря.

Пристрої тонкого механічного очищення з фільтрами HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance — високоефективне утримання часточок)Пристрої тонкого механічного очищення з фільтрами HEPA (High Efficiency Particulate Arrestance — високоефективне утримання часточок)
Іонізатори та електростатичні пристрої використовують для видалення частинок з повітря високовольтний розряд або вуглецеву щітку. Негативні іони взаємодіють з частинками повітря, викликаючи їх осідання на фільтрі або інших предметах у приміщенні.Ступінь очищення до 90 %. Видаляє найменші часточки, до 0,01 мкм.
Мають низький рівень енергоспоживання, працюють без шуму.
Іонізаційні пластини легко миються.
Важливо: повітря, насичене озоном, може бути шкідливе для деяких алергіків.
Фільтри на основі активованого вугілля (Carbon filter)Добре прибирають деякі частинки та запахи (гази), але менш дієві у видаленні пилу, лупи тварин, пилку та спор грибів.
Такі фільтри не рекомендують застосовувати у приміщеннях з підвищеною вологістю.
Ультрафіолетове протимікробне опромінення (UVGI) Не прибирає бактерій з атмосфери, а лише інактивує їх.
Може використовуватись навіть у приміщеннях, де є маленькі діти.
Фотоелектрохімічне окислення (PECO), або фотокаталіз. Ця новітня технологія полягає у тому, що під впливом УФ-опромінення та у присутності каталізатора шкідливі органічні часточки розкладаються до нешкідливих компонентів природного повітряТеоретично знешкоджують пил та пилових кліщів, лупу тварин, спори грибів, кіптяву, пилок.
Видаляють погані запахи.
Проте на сучасному етапі розвитку цієї технології очищення виключно шляхом фотокаталізу потребує дуже потужного УФ-опромінення та значної площі каталізатора. Тому виробники використовують цей спосіб у пристроях комбінованого типу — разом з додатковими механічними фільтрами. Відповідно, рівень фільтрації знижується.

Яким є об’єм приміщення, повітря в якому ви хочете очистити?

Ваш вибір має визначатися також кубометрами повітря у вашій кімнаті. Перевірте в інструкції до приладу площу, для очищення якої він розрахований.

Щоб зрозуміти, для якого обсягу повітря та типу часток буде ефективним пристрій, зверніть увагу на показник швидкості подачі чистого повітря (CADR). 

Наприклад, фільтри HEPA можуть прибирати з атмосфери найменші частинки, такі як тютюновий дим, а також – частки середнього та великого розміру, такі як пил та пилок, та можуть мати високий CADR.

Яка різниця між очищувачем та зволожувачем повітря?

Очищувачі та зволожувачі повітря – принципово різні пристрої. Перший видаляє частинки, гази та інші забруднювачі з повітря в приміщенні, роблячи його чистішим. Зволожувачі повітря додають у нього воду, тобто збільшують вологість, не роблячи нічого для очищення.

Чи можуть очищувачі повітря зменшити симптоми алергії?

Очищувачі повітря можуть впливати на багато тригерів алергії. Хоча офіційних рекомендацій щодо використання очищувачів повітря від алергії немає, багато медичних експертів та результати різних досліджень вказують на ефективність використання таких пристроїв.

Що показують дослідження

Американське агентство охорони навколишнього середовища (EPA) посилається на кілька досліджень, в яких використання очищувачів повітря полегшувало симптоми алергії та астми. EPA застерігає, що ці дослідження не завжди вказують на значні покращення або зменшення всіх симптомів алергії.

Дослідження 2018 року показало, що очищувач повітря HEPA в спальні пацієнта покращив симптоми алергічного риніту, зменшивши концентрації в повітрі пилових кліщів та домашнього пилу.

У дослідженні 2018 року люди, які використовували очищувачі повітря з фільтрами PECO, визнали, що їхні алергічні симптоми значно зменшилися.

У дослідженні того ж 2018 року, проведеному серед пацієнтів з астмою, викликаною пиловими кліщами, було зроблено висновок, що очищувачі повітря є перспективною терапевтичною методикою.

Резюме

Якщо повсякчас, коли знаходитесь вдома, ви помічаєте появу симптомів алергії/астми чи відчуваєте їх посилення, зарадити проблемі може очищення повітря. Існує безліч різних марок і моделей очищувачів повітря. 

Перш ніж купувати такий прилад, визначте ваші конкретні потреби в фільтрації, а також розмір кімнати. 

 

Коментарі
Loading...