Алергія на шиї може сигналізувати про появу серйозних захворювань

0 44 409

Висипи та почервоніння, що виглядають як алергія, на шиї можуть з’явитись з багатьох причин. Починаючи від неправильної гігієни й закінчуючи такими серйозними захворюваннями, як цукровий діабет та короста.

Загалом алергія на шиї може бути проявом контактного дерматиту. Розрізняють два його типи: алергічний і подразнюючий. 

У першому випадку причиною симптомів є саме алергічна реакція, у другому — просто подразнення. Яке, втім, також завдає чималого дискомфорту.

Подразнення на шиї можуть з’явитись внаслідок контакту з одягом, зробленим із шерсті або поліестеру, при використанні хімікатів.

Алергічні висипання на шиї, як на фото вище, зазвичай виникають як реакція на їжу, косметику, нікель, а також при алергії на мило та інші мийні засоби.

Як не дивно, але алергія на шиї може з’явитись і через щоденне миття голови та шиї. Адже шампуні можуть подразнювати чутливу шкіру, а можуть виступати й алергенами. 

Іноді ризик подразнення підвищує дія токсинів, котрі накопичуються при роботі з хімікатами або дрібними часточками. Такими, як деревна стружка чи пил.

При оцінці причин захворювання слід враховувати середовище проживання або праці пацієнта. Подразнення шкіри може викликати перебування в надто жаркому або холодному кліматі. Особливо небезпечним є постійний вплив сонячного світла.

Які хвороби викликають свербіж шиї

До переліку причин виникнення висипів та свербежу шиї входять також шкірні захворювання:

А ще нервові та інші розлади:

  • цукровий діабет,
  • розсіяний склероз,
  • проблеми з щитовидною залозою,
  • залізодефіцитна анемія,
  • хвороби печінки.

Так, у 32-річної жінки медики діагностували хронічний лишай, який турбував бідолаху протягом 10 років. За словами її сімейного лікаря, таке захворювання частіше зустрічається у жінок середнього та старшого віку і локалізується на задній частині шиї. У сімейному анамнезі пацієнтки був цукровий діабет, а сама хвора страждала ожирінням, що сприяло виникненню навколо лишаю акантозу (пігментних плям)  чорного кольору.

Також висип на шиї можуть спричиняти укуси постільних клопів.

Алергія на шиї: симптоми

Як правило, свербіж шиї та шкірні прояви доповнюються ще такими симптомами:

Якщо при ретельному догляді за шкірою свербіж не минає довше 10 днів, слід негайно звернутись до лікаря

Особливо небезпечно, коли висипання турбують вночі, поширюються на все тіло або супроводжуються:

Як діагностується алергія на шиї

Зазвичай лікар може діагностувати причини шкірних проявів на шиї через вивчення історії хвороби пацієнта та дослідження самої ураженої ділянки. Також важливо зробити алергологічні проби: патч-  або прик-тести

В першому випадку алерген прикріплюється пластиром до шкіри й реакція на нього оцінюється через 24 – 48 годин. А також, у разі необхідності, через 3, 4, і 7 днів.

При проведенні прик-тесту алергени наносяться на шкіру за допомогою невеличкої подряпини на руці або спині. При наявності алергічної реакції в місці нанесення причинного алергену виникне свербіж та почервоніння.

Набагато важче поставити правильний діагноз, коли сам пацієнт не може визначити ймовірну причину захворювання.

В такому випадку лікар має детально розпитати про звички хворого. А саме:

  • яким мийним засобом він користується;
  • скільки часу перебуває на сонці;
  • яка вологість повітря у квартирі.

Якщо ж лікар підозрює, що причиною виникнення висипу є чутливість до харчових продуктів та інших алергенів, він може запропонувати пацієнтові пройти молекулярний тест на алергію.

Лікування в домашніх умовах

Коли стан не потребує госпіталізації, лікувати свербіж можна кількома методами, які обов’язково повинен схвалити лікар:

Якщо це не допоможе, лікар може призначити креми з кортикостероїдами або інгібіторами кальціневрину. Крім них лікування може передбачати: 

  • приймання антидепресантів третього покоління (селективних інгібіторів зворотного захоплення серотоніну);
  • фототерапію з використанням ультрафіолетового світла.

Аби позбавитись неприємних симптомів на шиї, ви можете спочатку самостійно переглянути свій спосіб життя та гігієнічні засоби для догляду за тілом. 

Якщо це не допоможе, ймовірно, що свербіж є симптомом серйознішої хвороби. Й лікувати її треба під контролем лікаря.

Коментарі
Loading...