Чи може алергія викликати головний біль?

0 4 421

Головні болі не рідкість. За оцінками наукових досліджень, від 70 до 80 % із нас відчувають головні болі, а приблизно 50 % — хоча б раз на місяць. В деяких ситуаціях, коли ви відчуваєте головний біль, алергія може бути його джерелом.

Які алергії викликають головний біль

Ось деякі поширені типи алергії, які можуть призвести до головного болю:

  • Алергічний риніт (поліноз). Якщо у вас болить голова на фоні сезонного алергічного риніту, це швидше пов’язано з мігренню, а не з алергією. 

Але головні болі, пов’язані з полінозом або іншими алергічними реакціями, найчастіше викликані захворюванням синусних пазух. Втім, головний біль, справді викликаний запаленням синусних пазух, — явище досить рідкісне.

  • Харчова алергія. Між їжею і головними болями може бути зв’язок. Наприклад, такі продукти, як застарілий сир, штучні підсолоджувачі та шоколад, можуть спровокувати мігрень. 

Експерти вважають, що, на відміну від справжньої харчової алергії, у таких випадках біль викликають хімічні властивості певних продуктів. 

  • Непереносимість гістаміну. Організм виробляє його у відповідь на алергічну реакцію. Окрім усього іншого, гістаміни знижують артеріальний тиск, бо мають властивість розширювати судини. Зміни артеріального тиску можуть призвести до головного болю.

Лікування алергічного головного болю

Лікуйте алергічний головний біль так само, як і будь-який інший. Якщо алергія є джерелом головного болю, існують способи з’ясувати та усунути її першопричину.

Лікарські засоби та імунотерапія

Зменшити закладеність носа, набряк слизової, полегшити симптоми з боку очей і вух, а відтак — і позбутися головного болю допоможуть антигістамінні препарати та інтраназальні кортикостероїди, призначені лікарем

Антиген-специфічна імунотерапія, або АСІТ, — ще один спосіб лікування алергії. Вона може знизити ймовірність виникнення алергічних головних болів шляхом зниження вашої чутливості до алергенів та зменшення частоти нападів алергії.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek (Інмунотек), доступні в Україні: ін’єкційний препарат «Алксоід» (Alxoid) та сублінгвальний спрей «Оралтек» (Oraltek).

Профілактика

Знаючи, що саме викликає вашу алергію, ви можете зробити все можливе, щоб уникнути контакту з алергеном. Це знизить для вас ймовірність отримати головний біль, пов’язаний з алергією.

Ось декілька способів уникнути контакту з алергеном, якщо він знаходиться у повітрі приміщення:

Найкраще — звернутися до лікаря

Попри те, що багато головних болів можна контролювати за допомогою безрецептурних препаратів, завжди радимо проконсультуватися з лікарем, насамперед сімейним. 

Якщо він підтвердить, що причиною недуги дійсно є алергія, яка негативно впливає на якість вашого життя, надалі за допомогою вам буде доцільно звернутись до лікаря-алерголога.  

Він може запропонувати вам діагностику алергії та декілька схем її лікування, зокрема:

Висновок

Часом алергія, пов’язана із захворюванням синусних пазух, може викликати головні болі. 

Якщо ви підозрюєте, що ймовірна причина, яка викликає головний біль, — алергія, заплануйте візит до лікаря для встановлення вичерпного діагнозу. Можливо, наступним кроком буде звернення до алерголога.

Коментарі
Loading...