«Алксоід» чи «Оралтек», або Як вилікувати алергію на котів? 

0 2 157

Для більшості мешканців міст домашні тварини стають членами родини. І навіть алергія на кішок не може переконати позбутися пухнастого улюбленця. Таке рішення видається зрадою не тільки домочадцям, а й самому алергіку. 

Якщо кота віддати неможливо, а алергія на нього триває, єдиним виходом з ситуації  є проведення алерген-специфічної, або алергенної імунотерапії (АСІТ, або АІТ). Вона допоможе виробити імунітет при алергії на котячу шерсть, яку часто плутають з чутливістю до лупи, слини або сечі цих тварин.

Даний метод полягає у введенні в організм невеликих доз подразника, котрий і викликає звикання до алергену. Таким чином організм поступово адаптується до речовини, що викликає симптоми алергії на кота або собаку

В результаті нежить, чхання та висипання суттєво зменшуються, стан людини покращується, а алергія на домашнього улюбленця зникає через 3-5 років. Часто навіть назавжди.

Які види алергії лікують методом АІТ?

Крім алергії на собак та котів, включаючи сфінксів, АСІТ призначений для зняття негативної реакції на:

За допомогою цієї методики можна контролювати симптоми алергічної бронхіальної астми, алергічного риніту та/або кон’юнктивіту.

Імунотерапія починає діяти відразу чи у неї відстрочений ефект?

Як стверджують медики, лікування алергії на кицьок, епітелій кішки та інші перераховані вище подразники вважається найбільш ефективним саме за допомогою АСІТ. 

Вже через пів року почнуть зникати нежить та чхання, а через рік минуть й інші симптоми. Остаточного зцілення можна досягти на третьому році ін’єкційної терапії.

Як зрозуміти, що АСІТ ефективна?

Через деякий час ознаки алергії на котячих стануть короткотривалими й менш помітними. Ви зможете без шкоди для здоров’я тримати на руках і гладити свого улюбленця. 

Перестане виникати потреба в антигістамінних ліках, і алергія на кішок минатиме сама по собі. Крім того, інші види алергенів, до яких ви чутливі, будуть менше діяти на вас.

Як приймають препарати для АСІТ? 

Існують два типи АСІТ – сублінгвальна та ін’єкційна. Лікування алергії на кішок буде ефективним в обох випадках. 

У першому лікар розписує схему, за якою алерген приймається вдома у вигляді спрею під язик. У другому — уколи робляться в спеціалізованій алергологічній клініці.

Як довго триватиме курс?

АСІТ вважається найкращим засобом від алергії на тварин. Щоб остаточно позбутись проблеми, може знадобитись 3-5 років. Все залежить від чутливості пацієнта.

Чи довго зберігається ефект алерген-імунотерапії після закінчення курсу лікування?

Ефект алергенної імунотерапії може тривати все життя. За її допомогою можна вилікувати алергію на кицьок остаточно. 

Іноді хворі відчувають повернення симптомів через 5–10 років. Але лише лікар-алерголог може оцінити, пов’язаний такий стан з алергією на кота чи в дію вступив якийсь інший подразник.

Які протипоказання для проведення АІТ? 

Попри те, що препарати для АСІТ є основними ліками проти алергії на кішок, отримувати її можна не всім. Головними протипоказаннями є:

  • інфекційні хвороби з важким перебігом;
  • гостра лихоманка; 
  • психічні розлади;
  • небезпечні захворювання серця;
  • важкі гіпертонічні кризи. 

Після стабілізації цих станів можна розпочати або продовжити алерговакцинацію.

При цьому враховуються супутні захворювання. Такі як атопічний дерматит, важкий перебіг астми, аутоімунні захворювання. 

При цих станах алергенна імунотерапія заборонена, але їх важкість може оцінити лише алерголог.

Якщо у мене алергія на кішок, може, завести гіпоалергенну?

Перспектива знайти гіпоалергенну кішку насправді примарна. Адже алергени розповсюджують навіть короткошерсті та так звані голі тварини

Це відбувається тому, що насправді, як ми вже зазначали, алергія на котячу шерсть як така не існує. Реакцію викликає котяча (так само, як і собача) лупа, а також слина та сеча. 

  • Лупа є відмерлим епітелієм шкіри й відлущується з будь-якої тварини — голої чи вкритої шерстю. 
  • А слина та сеча потрапляють на хутро, коли тварина, відповідно, вмивається або справляє фізіологічні потреби. 

Тварини, вкриті хутром, алергенніші саме тому, що лупа, слина та сеча скупчуються на їхній шерсті. Втім, з голої тварини, якщо вона активна, алергени, хоча їх на тілі й менше, швидше розсіюються по оселі.  І їх, теоретично, важче позбутись.

Чи сумісна АСІТ з іншими видами лікування?

Чи проходить алергія на кішок сама? На жаль, ні. Якщо у вас є ця недуга, лікування потрібно починати за будь-яких умов. 

Проте існують ліки, несумісні з проведенням аутоімунної терапії:

  • бета-адреноблокатори, 
  • імунодепресанти, 
  • інгібітори моноаміноксидази,
  • адреналін. 

Людям, які отримують ці лікарські засоби, доведеться віддати тварину або все життя отримувати постійне лікування антигістамінними препаратами.

Якщо ви приймаєте інші ліки, то можете без ризиків позбутись симптомів алергії на кішку за допомогою АІТ. Вона сумісна з  антибіотиками, гіпоглікемічними, протизапальними та антитиреоїдними препаратами. 

Чи можна розпочинати алерген-імунотерапію під час вагітності або годування грудьми?

Під час вагітності АСІТ розпочинати заборонено, тому майбутні матусі часто впадають в крайнощі й… заводять сфінкса. Він лисий, а тому, думають вони, абсолютно безпечний. 

Але, як показала практика, може бути й алергія на сфінкса. Адже подразником може виявитись не лише шерсть, але й епітелій та слина кішки. 

Зате при годуванні грудьми протипоказань для початку і продовження курсу імунотерапії нема. Але якщо виявиться алергія на кішку у дитини, краще тримати пухнастого улюбленця якомога далі від немовляти.

Які переваги нових вакцин з полімеризованими екстрактами алергенів у порівнянні з вакцинами, що містять природні екстракти?

Полімеризовані алергени є молекулами більшого розміру, ніж природні. Тому мають вищу імуногенність (здатність викликати імунну відповідь) і, одночасно, — нижчу алергенність. Це дає можливість без ризику збільшувати дозування алерговакцини й за короткий строк досягти підтримувальної дози.

Зареєстровані в Україні полімеризовані екстракти алергенів, які застосовуються при лікуванні алергії на кішок у дітей та дорослих, — високоякісні препарати іспанської компанії «Інмунотек» (Inmunotek).

Для лікування алергії на котів ці вакцини можуть застосовуватись як в ін’єкційній (Alxoid), так і в сублінгвальній формі (Oraltek).

Чи вживаються під час вакцинації якісь заходи безпеки?

Медики не рекомендують фізичні навантаження протягом години до та після введення препарату. Крім того, аби уникнути загострення алергії на котячу шерсть, під час проходження терапії краще не бавитись з домашнім улюбленцем.

Куди вводиться ін’єкційний препарат для АСІТ і чи допоможе він повністю позбутись алергії на кішок?

Алерген-імунотерапія при правильному використанні гарантує позитивний результат. Але слід пам’ятати, що препарати для АСІТ не можна вводити внутрішньом’язово. Укол робиться лише під шкіру: спочатку в одну, потім в іншу руку.

Коли робити щеплення під язик?

Правила застосування сублінгвальних вакцин: впорскувати під язик перед їдою, бажано натщесерце. Обов’язково в один і той самий час доби.

Чи можна мені приймати ліки для АСІТ самостійно, вдома?

Це залежить від форми препарату. Робити підшкірні уколи вдома категорично заборонено. Адже можуть виникнути небажані симптоми. Починаючи від незначних висипань і закінчуючи анафілактичним шоком. 

Ознаки анафілаксії при алергії на кішок:

Подібні реакції виникають вкрай рідко. Втім, для зменшення і цих ризиків сублінгвально краще застосовувати вже згаданий «Оралтек» — нову сучасну вакцину з полімеризованим екстрактом. 

Впорскування сублінгвальних вакцин під язик роблять дома: після того, як пацієнт детально ознайомиться з порядком їх застосування і зробить перше введення препарату під наглядом лікаря. 

А підшкірний препарат «Алксоід» краще вводити в медичному закладі під пильним наглядом лікаря.

До речі, алергоїди виробництва «Інмунотек» зовсім не викликають важких реакцій.

Скільки часу доведеться чекати в кабінеті лікаря в день щеплення?

Зазвичай для спостереження за реакцією пацієнтів тримають в кабінеті 30 хвилин. Якщо протягом цього часу з’являться небажані симптоми (свербіж, висипання, набряки), лікар огляне вас і визначить стратегію подальших дій.

Чи можуть алерговакцини провокувати хвороби?

Згідно з останніми дослідженнями, проведеними серед європейців, прямого зв’язку між алерген-імунотерапією та виникненням інших патологій не спостерігалось. Особливо якщо АІТ проводиться сучасними алерговакцинами.

Коментарі
Loading...