Алергія буває навіть на голих тварин

0 3 384

У вас алергія до тварин, але мрієте про кота чи пса, тому вирішили придбати мексиканську голу собачку або сфінкса? Мусимо вас розчарувати: від мрії доведеться відмовитися. Алергія до тварин голих порід так само можлива, як до їхніх пухнастих родичів.

“Найсильнішим алергеном є білок, що міститься в слині кішки чи собаки. Є дані, які свідчать проте, що алергени котів частіше викликають алергію, ніж алергени кішок”, – каже доцент Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, експертка з питань клінічної імунології та алергології Департаменту охорони здоров`я Вінницької ОДА Ольга Бондарчук.

За даними ВООЗ, підвищену чутливість до алергенів тварин мають від 2 до 30 % населення різних країн.

Як правило, алергія до собак, кішок та коней викликана підвищеною чутливістю до білка, що міститься в слині та лупі, тобто частинках шкіри. Алергія до кроликів, хом’яків та морських свинок пояснюється підвищеною чутливістю до білка в сечі тварини.

При цьому механізм виникнення алергії до домашніх тварин аналогічний до того, за яким формуються інші алергійні захворювання. Наприклад, поліноз — алергія до пилку рослин.

Якщо з`ясувалося, що причиною алергії є саме домашній улюбленець, із ним, на жаль, доведеться розпрощатися. Та при цьому пам’ятати, що алергени тварини можуть зберігатися у приміщенні протягом двох років.

Утім, є і гарна новина: якщо вагітна жінка проживає в оселі, де є домашні тварини, дуже вірогідно, що її дитина алергією до них не страждатиме.

Детальніше про причини та механізми виникнення алергії ви можете дізнатися тут. Та слідкуйте за нашим сайтом, де ви завжди зможете знайти відповіді на актуальні питання щодо діагностики й лікування алергії та її ускладнень.

Коментарі
Loading...