Маски для обличчя – це модно та гарно! І допомагає запобігти не лише COVID

0 1 049

Вони не носять маски та переносять ковід. Саме так вважає американський Центр із запобігання хворобам. Він виступив із заявою, що лише 20 % американців віком від 18 до 29 років погоджуються постійно носити маски для обличчя. Відтак ця вікова група залишається найактивнішим переносником COVID-19. Молодь хворіє на ковід легко, а от їхні контактні особи — батьки, матері й дідусі − можуть і не пережити хвороби, яку підхоплять від нащадків.

Відтак маски поряд із миттям рук залишаються найпростішим, найдоступнішим та найважливішим засобом запобігання зараженню ковідом. І йдеться саме про носіння масок молоддю під час контактів з ровесниками. 

Контактів, що сприяють поширенню COVID-19 та інших інфекційних хвороб, якщо на тих, хто спілкується, немає маски.

Маска — модний тренд. Як окуляри та капелюх

Але як спонукати молодь носити маски для обличчя? Правильно, вони повинні стати гарними, модними та зручними!

Адже колись сонцезахисні окуляри та капелюхи також були захисними засобами. А потім поступово перетворилися на модний аксесуар. 

Відтак чому це не може статися з маскою? Тим більше, що у США вже йде мова про сертифікацію й тканинних масок. Саме їх активно використовують молодь та старші модники й модниці, щоб закривати обличчя під час пандемії. 

Адже тканинна маска може бути будь-якого кольору, з будь-яким орнаментом, прикрасами й вишивкою.

Чому у деяких країнах постійно носять маски?

У багатьох країнах Азії носіння масок в громадських місцях було культурною нормою задовго до COVID-19.

Маски для обличчя стали використовувати у цій місцевості з декількох причин. Першою була швидка індустріалізація, яка призвела до різкого погіршення якості повітря.

Маски для обличчя під час смогу

А згодом, у доступній для огляду історії, Азію не оминули хвороби, які сильно вплинули саме на цю частину світу. В тому числі й перша епідемія, спричинена коронавірусом SARS-CoV на початку 2000-х років. 

Тоді викликані вірусом ускладнення отримали назву атипової пневмонії. Досвід епідемії цієї хвороби в Азії змінив культурне мислення людей у бік захисту органів дихання. 

Також зіграли роль культурні чинники: колективізм і розуміння потреби інших людей у захисті.

Як маски захищають людей від COVID-19?

На початку пандемії було декілька думок з приводу того, чи корисне носіння масок для захисту від COVID. Навіть офіційні інститути, такі як ВООЗ та уряди країн, видавали щодо цього суперечливі повідомлення.

Але тепер, завдяки дослідженням і кращому розумінню того, як і кого саме захищають маски, офіційні особи всього світу нарешті дійшли єдиної думки.

Лікарі, науковці та уряди рекомендують надягати маски для обличчя, які закривають ніс і рот, коли ви перебуваєте у громадських місцях. Це необхідно для захисту людей навколо вас.

Якщо ви інфіковані, але не маєте симптомів, маска запобігає розповсюдженню крапель, які виділяються з диханням. І водночас перешкоджає вдиханню вами вірусів, які вийшли у повітря з носів й ротів інших інфікованих осіб.

Якщо всі будуть носити маски, кількість заражень може значно знизитися. На цьому у своєму передсмертному відеопосланні наполягав і словацький блогер Йозеф Кметьо. 

словацький блогер Йозеф Кметьо

За шість годин до загибелі від ускладнень коронавірусної хвороби він закликав дуже серйозно ставитись до пандемії, носити маски й максимально дотримуватись профілактичних заходів.

Від чого ще можуть захистити маски для обличчя

Маски спроможні захистити від будь-якого інфекційного захворювання, що розповсюджується повітряно-краплинним шляхом. Наприклад, від грипу, коклюшу або пневмонії, викликаної інфекційним агентом.

Відтак, якщо більшість людей і надалі дотримуватимуться профілактичних заходів, спрямованих проти ковіду, — митимуть та дезінфікуватимуть руки, носитимуть маски — це може значно знизити поширення інших інфекційних хвороб. Того ж сезонного грипу. 

Адже і грип, і ковід роблять людей заразними ще до того, як у них проявилися симптоми хвороби. А тому, окрім уповільнення поширення COVID-19, маски, чисті руки та санітайзери можуть знизити рівень передачі багатьох інших респіраторних інфекцій.

Маски для обличчя: відмінності

І міжнародні звіти вже відзначають зниження захворюваності на грип у південній півкулі через прийняті там заходи запобігання COVID-19.

Втім, це не обов’язково означає, що маски призначені для всіх. Будь-які тканинні пов’язки не слід надягати на:

  • дітей молодше 2 років;
  • тих, хто має проблеми з диханням; 
  • людину, яка знаходиться без свідомості;
  •  недієздатних осіб;
  •  того, хто не зможе зняти маску без допомоги. 

Чи можуть маски для обличчя стати тривалим трендом

Експерти згодні з тим, що допоки загроза нинішньої пандемії не буде нейтралізована, люди повинні використовувати захисні маски, які допоможуть не поширювати вірус у навколишньому середовищі.

Зрештою, справа не тільки у вас — справа у всіх, з ким ви контактуєте.

Причому поширене уявлення про те, що маска у першу чергу захищає інших від ваших вірусів, зараз змінилося. Офіційна медична спільнота має все більше наукових доказів на користь того, що людина, вдягаючи маску, захищає і себе.

І вже під час пандемії грипу-іспанки у 1918 році існувала думка, що маска є, певною мірою, посланником Бога. Адже вона «дозволяє поговорити з тими людьми, чиє дихання давно потребувало намордника».

Відтак маска разом з частим миттям рук і фізичним дистанціюванням, зокрема, знаходженням на відстані не менше 1,5 метра від іншої людини, значно знижує ризик зараження.

Але чи може тенденція носіння масок зберегтись навіть після COVID-19? І більш важливе питання: чи потрібно це?

Зараз носіння масок є важливим, якщо ми хочемо запобігти продовженню передачі вірусу.

Експерти, які вивчають досвід Азії, схиляються до думки, що маска може залишитись масовим аксесуаром і після пандемії. Але лише якщо західне суспільство, до якого належить і Україна (хоч ми й не завжди це усвідомлюємо), перестане бути суспільством індивідуалістів. І почне ставити на перший план безпеку інших та розуміти їхні потреби. 

У першу чергу:

Якщо таких людей сприйматимуть нормально і вони знатимуть, що суспільство розуміє їхні потреби, загострень респіраторних хвороб в Україні точно поменшає. 

І пандемія має всі шанси збільшити рівні розуміння потреб одних людей іншими.

Недоліки носіння масок для обличчя

Хоча носіння маски для обличчя є для нас ще одним способом захистити друзів, коханих та громаду, це не означає, що ми нічим не жертвуємо.

Маски для обличчя, безумовно, впливають на спосіб соціальної взаємодії. Ми втрачаємо можливість спілкуватися з іншими звичайними невербальними способами. Швидше за все, нам доведеться знайти нову норму для очікуваних соціальних взаємодій.

Маски для обличчя в транспорті

Маски для обличчя також впливають на людей з порушенням слуху, які для ефективного спілкування з іншими певною мірою покладаються на читання по губах.

Однак для тих, хто просто соромиться носити маску, немає нічого незручного у захисті здоров’я — свого та оточення. 

Знайдіть гарну маску, що вам личитиме, і носіть із задоволенням. І не забувайте, що взимку маски носити доцільно ще й просто тому, що в них тепліше.

Позитив від теперішнього носіння масок полягає й у тому, що у публічних місцях їх носять всі. Це дає зрозуміти, що всі ми захищаємо один одного і немає причин соромитися бути у масці. 

Іншими словами: чим більше людей усвідомлять, що маски важливі, тим згуртованішим стане суспільство.

Що робити тим, кому важко дихати в масці?

Але є ще одна скарга на маски для обличчя, яка може представляти серйознішу проблему. Деяким людям важко дихати під маскою. А для пацієнтів, які страждають тривожним розладом або якимись респіраторними захворюваннями, обмеження дихання може стати питанням якості життя.

Якщо вам важко дихати під маскою, проблема може бути в розмірі або типі тканини, з якої вона зроблена.

Різні люди по-різному переносять носіння масок. І такі чинники, як температура зовнішнього повітря, використання окулярів, і навіть розмір носа можуть мати значення.

Ідеальна маска має досить щільно прилягати до обличчя (без проміжків), щоб запобігти потраплянню або виходу крапельок. Але вона має бути й досить великою. Адже не повинна обмежувати вашу здатність дихати або негативно впливати на неї.

Маска – модно і функціонально

Наразі дизайнери масок приділяють увагу не тільки підвищенню захисних властивостей виробів та комфорту від їх носіння. Багато хто з них намагається створювати маски для обличчя, які люди дійсно хочуть носити. Такі, що стануть естетично приємним і веселим аксесуаром для доповнення особистого стилю.

Маски для обличчя− модний тренд

Якщо ви думаєте, що це звучить божевільно, просто знайте: сонцезахисні окуляри й капелюхи колись створювалися як утилітарні предмети, призначені просто для захисту від сонця. Тепер вони перетворилися на модні аксесуари й пропонуються у безлічі варіантів.

Так і з масками: на ринку вже доступне широке розмаїття стилів та дизайнів. Точиться дискусія про оптимальний спосіб закріплення виробу на обличчі — вушні петлі або застібки за головою

Відтак у вас є можливість заявити про себе за допомогою маски, яку носите.

 

Коментарі
Loading...