Увага — санітайзери! Чим безпечно дезінфікувати руки?

0 1 687

З початком епідемії коронавірусу санітайзер став практично невіддільною частиною нашого побуту. І вони наразі виготовляються як промислово, так і в домашніх умовах. 

Без пляшечок з антисептиком вже важко уявити магазини, лікарні, кав’ярні та, власне, й особисті сумочки та кишені. Однак чи завжди, обираючи санітайзер, ми не завдаємо шкоди своєму здоров’ю? Відповідь негативна.

Тож читайте далі, яким має і яким не повинен бути ваш антисептик і чим безпечно дезінфікувати руки.

Через часте використання санітайзеру шкіра рук стає надто сухою. Її захисний шар знищується. Це, своєю чергою, створює сприятливе середовище для патогенних організмів. 

Окрім цього, спирт, на основі якого виготовляють речовину для дезінфекції, та домішки, які додають виробники для надання санітайзеру приємніших аромату та вигляду, можуть викликати подразнення. А у випадку з останніми – алергічну реакцію у вигляді контактного дерматиту або кропив’янки. 

Небезпечним може виявитися і вдихання парів антисептичної суміші. Вони здатні спровокувати симптоми  алергічного риніту або навіть напад астми.

Скільки і якого спирту має бути в антисептику

Якщо ж детальніше зупинитися на спирті, варто звернути увагу на два моменти. 

Перший — це кількісний вміст алкоголю. Він має становити не менше ніж 60-62 %, якщо йдеться про етиловий спирт. Та не менше 70 % — якщо про ізопропаноловий. 

Саме такі концентрації забезпечують антисептичні властивості санітайзеру, до складу якого входить спирт. Коли концентрація менша, санітайзер стає неефективним. Більша — можуть з’явитися опіки.

До речі, знезаразити руки можна і просто спиртом, який продається в аптеках. По-перше, він дешевший за санітайзери. По-друге, не містить домішок, що, як було зазначено вище, можуть стати причиною неприємних реакцій. 

Друга порада стосовно спирту, що використовується для знезараження, звучить так: «Тримайтеся якомога далі від метанолу». Або, як ще він називається, метилового спирту. 

На відміну від своїх етилового і ізопропанолового родичів, він вкрай небезпечний для здоров’я. 

Контакт із метанолом може викликати нудоту, блювоту та головний біль. Якщо ж прийняти його всередину, загрожують сліпота, судоми та пошкодження нервової системи. Непоодинокими є і летальні випадки, спричинені вживанням метилового спирту.

Отже,

Якщо ви не впевнені, який саме спирт міститься у санітайзері (на етикетці ця інформація має бути обов’язково) краще уникайте його використання. 

Тим більше що звичайне миття рук із милом, як зазначають науковці, є не менш ефективним засобом профілактики зараження коронавірусом та багатьма іншими інфекціями. І головне — значно безпечнішим. 

Коментарі
Loading...