Бук: його пилок алергенний помірно

0 3 109

Бук (Fagus sylvatica) – дерево до 40 м заввишки, яке утворює сильні, прямі та високі стовбури. Кора бука гладенька, сріблясто-сіра, його пагони – червонуваті, листки по краях опушені. Плід бука – два однонасіннєві горішки в одній вкритій щетиною коробочці. У великих кількостях ці плоди слабоотруйні через вміст щавлевої кислоти.

Fagus sylvatica

Цвіте бук приблизно тоді ж, коли й дуб – з середини квітня на півдні та до кінця травня – на півночі України, у Кримських горах та Карпатах.

Основний ареал бука – Східна, Центральна та Південна Європа. В природі в Україні зустрічається лише в Карпатах, на Закарпатті та у Прикарпатті. На решті території країни бук висаджують у ботанічних садах та парках.

Пилок бука має помірну алергенність. І його концентрації на територіях, де бук висаджується штучно, як правило, низькі. Проте пилок бука має перехресну алергенність із пилком найближчого свого родича – дуба та інших дерев порядку букоцвіті. До нього входять такі відомі дерева — чинники алергічних реакцій, як ліщина, вільха, береза, граб та грецький горіх.

Тобто люди, у яких діагностована реакція на пилок одного із цих дерев, можуть відчувати симптоми алергії й до пилку інших. А це близько 40 % всіх українців, у яких виявлений поліноз за допомогою молекулярного тесту ALEX.

Fagus sylvaticaПроте, щоб точно визначити, чи насправді у вас алергія, проконсультуйтесь з лікарем. А ми допоможемо зменшити ризик контакту із вже відомими вам алергенами. Рівні їхнього вмісту в повітрі ви завжди зможете знайти в алергопрогнозі.

І головне: алергію до пилку, або поліноз, можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Коментарі
Loading...