Граб звичайний: викидає високоалергенний пилок у квітні—травні

0 3 589

Граб (Carpinus betulus L.) – дерево висотою 7-12 м, в окремих випадках – до 25 м. Ареал грабу охоплює всю материкову частину Європи, він також поширений в Малій Азії, на Кавказі та у Закавказзі.

Зростає у змішаних широколистяних лісах, рідше формує чисті насадження. Ліси, утворені цими деревами, у народі називають чорними, бо граб має сріблясто-сіру, аж до чорної кору, яка з віком глибоко розтріскується.

Carpinus betulus

Пилок граба має високу алергенність. Він є в повітрі переважно з початку квітня до початку травня, в залежності від кліматичної зони, в якій росте граб. В Україні пилок граба найчастіше реєструється з середини квітня до початку травня.

Carpinus betulus

Але люди, чутливі до пилку граба, можуть потерпати від сезонної алергії набагато раніше – з березня. Адже пилок граба має перехресну алергенність із пилком найближчого його родича – берези, а також вільхи та ліщини, які разом з грабом входять до родини березових.

Родичами граба є також дуб, бук та грецький горіх.

Отже, у людей, у яких діагностована реакція на пилок одного із цих дерев, можуть виявлятися симптоми алергії й до пилку інших. А це близько 40 % всіх українців, у яких виявлений поліноз за допомогою молекулярного тесту ALEX.

Carpinus betulus L

Щоб точно визначитися, чи насправді у вас алергія, проконсультуйтесь із лікарем. А ми допоможемо зменшити ризик зустрічі із вже відомими вам алергенами. Їхні концентрації у повітрі ви завжди зможете подивитись в алергопрогнозі.

Ви маєте знати, що алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Коментарі
Loading...