Ліщина звичайна: перший сезонний алерген

0 4 236

Саме пилок ліщини звичайної (Сorylus avellana L.) — лісового горіха, або фундука, — спричиняє перші весняні симптоми полінозу.

Якщо погода у лютому тепла та сонячна, ліщина зацвітає вже наприкінці місяця. Коли  весна холодна, початок активної фази цвітіння може бути відтермінований аж до середини березня.

На пилок ліщини реагують 20% хворих із сезонною алергією

Corylus_avellana_tree

Ліщина це чагарник або невелике дерево висотою 2-5 м, інколи до 7 м. Пилок цієї рослини часто викликає алергію у регіонах, де люди живуть неподалік від великих насаджень ліщини в хвойних і змішаних лісах.

ліщина та її пилок

 

Сережки ліщини та її пилок під мікроскопом

У природі ареал виду охоплює всю Європу, Кавказ і Середній Схід.

Алергенний пилок, як і в інших рослин родини березових, до якої належить ліщина, виділяють сережки, що є її суцвіттями. А тому люди, чутливі до пилку ліщини, зазвичай  мають симптоми алергії і до пилку інших представників родини березових — вільхи, берези та грабу.

Corylus_avellana

Дані молекулярної алергодіагностики, отримані за допомогою тесту ALEX, свідчать, что представники березових разом обумовлюють симптоми полінозу у щонайменше 40 % українців.

Родичами граба є також дуб, бук та грецький горіх. А тому у осіб, чутливих до пилку ліщини, може спостерігатись реакція і на пилок цих рослин.

Навіть більше: пацієнти, чутливі до пилку рослин родини березових, часто мають й прояви харчової алергії на горіхи та фрукти, про що більше можна дізнатись тут.

Як визначити, що викликає алергію

Проте на питання, на молекули алергенів якого саме пилку та їжі реагуєте особисто ви та чи потребуєте корекції дієти, може відповісти лише лікар після відповідної діагностики алергії.

А ми допоможемо зменшити ризик зустрічі із вже відомими вам алергенами. Їхні концентрації у повітрі ви завжди зможете подивитись в алергопрогнозі.

Важливо знати: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Коментарі
Loading...