Дуб: його пилок в Україні небезпечний у квітні-травні

0 3 467

Дуб (Quercus L.) – це могутнє дерево 20-50 м заввишки, з широкою кроною, міцними стовбуром та гілками. Його вигляд добре знайомий всім завдяки характерній формі лопатевого листя та насінню – жолудям.

В Україні рід представлений дванадцятьма видами, серед яких найбільш розповсюдженим є дуб звичайний (Q. Robur L.). Зустрічаються також дуб пухнастий (Q. pubescens Willd.) та дуб скельний (Q. petraea (Mattuschka) Liebl.). Через цінну деревину дуб часто висаджують у лісництвах.

Цвіте дуб починаючи з середини квітня на півдні та до середини–кінця травня у центрі  та на півночі України.

Дерево утворює велику кількість пилку, який може спричиняти алергію.

oak

Алергенність самого пилку вважається помірною. Проте пилок дуба має перехресну алергенність із пилком найближчого його родича – бука та інших дерев порядку букоцвіті. До нього входять такі відомі дерева-чинники алергічних реакцій як ліщина, вільха, береза, граб та грецький горіх.

Quercus tree

Тобто люди, у яких діагностована реакція на пилок якогось із цих дерев, можуть мати симптоми алергії до пилку інших. А це близько 40 % всіх українців, у яких виявлений поліноз за допомогою молекулярного тесту ALEX.

Проте щоб точно визначити, чи насправді у вас алергія, – проконсультуйтесь із лікарем. А ми допоможемо зменшити ризик зустрічі із вже відомими вам алергенами. Відомості про їхні поточні рівні у повітрі ви завжди зможете знайти у алергопрогнозі.

І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Коментарі
Loading...