Пилок берези – основний чинник алергії у квітні

0 5 312

Пилок берези (Betula L.), переважно берези бородавчастої або повислої (Betula pendula Roth.), яка відома чи не кожному з нас, знаходиться в повітрі тривалий час і має високу алергенність.

betula

Цвіте береза з кінця березня до початку травня. Це дерево з білою корою заввишки близько 25-30 м. Гілки берези вкриті смолистими залозками-бородавочками, від яких береза і отримала свою назву.

У старіших рослин в нижній частині стовбура утворюються тріщини, кора стає чорною. Молоді гілки тягнуться вниз, звідси друга назва берези – «повисла».

betulaСережка берези та її пилок під мікроскопом

Поширене це дерево майже по всій Європі (на Піренейському півострові і в ряді інших районів Середземномор’я зустрічається рідко), в Північній Африці, в Передній і Центральній Азії. У гірській місцевості береза підіймається до висоти 2100-2500 м над рівнем моря.

Пилок берези – основний сезонний алерген Північної та Центральної Європи. Алергію до нього мають 35 % хворих на поліноз українців, які проходили діагностику за допомогою молекулярного тесту ALEX.

На додачу пилок берези має перехресну реактивність із пилком інших відомих джерел сезонної алергії – ліщини, вільхи, грабу, які також належать до родини березових. А тому люди, які мають симптоми алергії до березового пилку, часто розпочинають відчувати їх набагато раніше – з початку березня та навіть кінця лютого, коли розпочинає цвісти ліщина.

Люди, які потерпають від алергії до пилку берези, меншою мірою можуть реагувати й на пилок її інших, але далеких родичів – дуба, бука, грецького горіха. Вони цвітуть вже після того, як закінчиться пилкування берези.

Як перевірити, чи є у вас алергія

Щоб точно визначити, чи насправді у вас алергія, проконсультуйтесь із лікарем. А ми допоможемо знизити ризик контакту із вже відомими вам алергенами. Рівень їхнього вмісту в повітрі ви завжди зможете знайти в алергопрогнозі.

І головне: алергію до пилку можна вилікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Коментарі
Loading...