Кохання – це… сльози та анафілаксія, або Якою буває алергія на любов

0 1 818

Фраза з наліпок в жувальних гумках «Кохання – це…» може мати найромантичніші продовження. І серед них точно немає варіанта «Кохання – це алергія». Тим часом алергія на прояви кохання цілком реальна.

Так, романтичні стосунки можуть стати джерелом алергії на вашому тілі. Наприклад, алергія на сперму, парфуми або окремі аромати, алергія на квіти, солодощі або навіть на зворушливих плюшевих ведмедиків Тедді. Це все можливо, як, власне, і алергія на поцілунок і на саму жувальну гумку.

Чому виникає алергія на жувальну гумку?

Причина банальна. Небажані реакції може викликати ментол – речовина, що є основним інгредієнтом м’яти. Вона активно використовується для надання смаку не лише гумкам для жування, а й цукеркам та навіть льодяникам для горла. 

Причиною подразнення слизової оболонки рота та астматичних симптомів також можуть бути консерванти й барвники, які містяться у жувальних гумках.

Відтак, плануючи своїй другій половині романтичний подарунок, не забудьте поцікавитись, на що той/та має алергію.

Поцілунок – смертельно небезпечний прояв кохання

І це не проста пересторога. Адже у світі відомі випадки, коли алергія на поцілунок викликала анафілаксію. Так-так. 

І хоча це була реакція не на сам прояв кохання, а на їжу, яку з’їв партнер перед поцілунком, суті це не змінює. Поцілунок може виявитися смертельно небезпечним. 

Найімовірніше це може статися, якщо ваш коханий чи кохана мають алергію на їжу. Особливо коли хворобу спричиняють продукти із топу 14 найбільш важливих алергенів у світі. 

До нього входять:

Потенційно кожен з цих продуктів може викликати анафілаксію.

Якщо один з пари перед романтичним побаченням вживав продукт — тригер реакції для іншого, залишки алергену на губах можуть викликати небажану відповідь організму партнера під час поцілунку. 

Так, аж до анафілактичної реакції. Як це сталося, наприклад, з американською дівчиною з алергією на арахіс, партнер якої вживав перед побаченням цей продукт. 

Обережно, парфум!

І буквальні сльози кохання ви можете викликати на очах ваших любих, якщо подаруєте їм невдалий парфум. Адже алергію на аромати ніхто не скасовував.

Її можуть спричиняти як натуральні, так і штучні складники парфумів: ефірні олії чи молекули, синтезовані в лабораторії.

Вони ж можуть викликати шкірні реакції у місці нанесення. Як і кулькові дезодоранти, також здатні спричиняти алергію.

Алергія на сльози

І знову про сльози кохання. Алергія на них — рідкісне явище. У світі відомо лише близько 40 осіб з аллергією на сльози. Це різновид аквагенної кропивʼянки, або алергії на воду.

І, хоча  ймовірність дуже мала, алергія на кохання може бути спричинена сльозами щастя. Частіше алергія на воду та, відповідно, сльози, вражає жінок.

Алергія на кохання чи на каблучку?

Тримати на думці шкірні реакції потрібно, й обираючи каблучку. Чи нема, бува, у вашої коханої чи коханого реакції на коштовності? Або на біжутерію?

У цьому випадку, найімовірніше, може йтися про алергію на нікель. Цей елемент, що використовується для виробництва прикрас, – найчастіший чинник алергії на метали.

Втім, алергія буває й на золото та срібло.

А тому перед покупкою коштовностей варто акуратно поцікавитися у вашої другої половинки, чи не належить вона до людей, котрі відчувають алергію до прикрас. 

Підступний букет

Не менш відповідально потрібно поставитися до вибору квітів. Ваша подруга має алергію на полин чи амброзію? Не варто дарувати їй рослини, що належать до родини айстрових: хризантеми, айстри, ромашки, гербери, жоржини, декоративні соняшники

Лілійні – нарциси, лілеї, меншою мірою тюльпани — можуть викликати реакцію, зокрема, алергію або задишку, через важкий запах. 

Крім них людям з алергією може бути не показаний контакт із бузком та мімозою.

Романтичні солодощі: перевіряємо вміст коробки з цукерками

Ну і яке ж свято кохання без солодощів? Смаколики з кокосовим кремом чи стружкою як романтичний подарунок також можуть бути джерелом алергії у тих, хто має алергію на кокос

Але далеко не лише він є чинником алергії на солодощі. Реакція на солодке виникає при вживанні шоколаду, цукерок й десертів, які містять насамперед інгредієнти з наведеного вище топу найпоширеніших харчових алергенів:

Такі реакції часто проявляються саме анафілаксією. Але можуть спричиняти й шкірні висипання та шлунково-кишкові симптоми.

Алергія на кохання та алкоголь

Які ж цукерки без шампанського?! Тільки перш ніж купувати його для романтичного застілля, перевірте, чи немає у вашої другої половинки несприйнятливості алкоголю. Саме її найчастіше плутають з алергією на алкогольні напої.   

Шампанське відоме здатністю спричиняти головний біль. А от червоне вино є джерелом непереносимості гістамину. Та все того ж головного болю.

Таким чином, алергія на кохання може чатувати на вас і на дні келиха з вином.

І алергія на секс???

Коли перша частина любовного квесту пройдена вдало і справа наближається до романтичної ночі, саме час подбати, щоб не виникло алергії на секс.

Спричинити її можуть як презервативи, так і сім’яна рідина чоловіка. Відповідно, частіше така алергія на кохання трапляється у жінок. Ще й тих, кому за 30. Ну а підказкою тут може слугувати наявність у вашої коханої… алергії на собак.

Так-так, саме алерген собаки Can f5, який знаходиться в епідермісі тварини, є перехресним з алергенним білком чоловічої сперми. 

Алергія на секс проявляється у вигляді:

в ділянці статевих органів, зокрема статевих губ.

А ще алергія на іграшки

Якщо ж під час інтиму у вашої подруги чи друга виникли чхання та закладеність носа, озирніться. Може, причина тому – плюшеве ведмежатко, що стоїть на тумбочці? Воно є джерелом алергенних кліщів домашнього пилу – найчастіших «мешканців» м’яких іграшок та найчастіших чинників цілорічної алергії.

Ну і сама алергія на іншу людину, хоч зустрічається вкрай рідко, також може зіпсувати свято.

На що зважати при підготовці до романтичного свята

І хоча багато з цих сценаріїв майже апокаліптичні для свята кохання або ж зустрічаються не так часто, до питання вибору квітів, прикрас, солодощів та парфумів все ж рекомендуємо поставитись відповідально. Адже саме метали, інгредієнти їжі, запахи та пилок рослин – доволі розповсюджені, можна сказати, звичайні чинники алергії. Й вони, на жаль, чатують на нас у зовсім неочікуваних місцях.

Відтак шануйтеся, бережіть себе та близьких. І бажаємо вам щастя та кохання кожного дня!

Коментарі
Loading...