Чутливість до білків чоловічої сперми:

0 7 596

виникає у жінок за 30 з алергією на собак

Алергія до сперми, інакше відома як гіперчутливість до сім’яної рідини чоловіків, – це алергічна реакція до білків, які містить сперма представників чоловічої статі.

Цей винятковий стан зустрічається у близько 40 000 жінок в США. Вчені з інших країн чітких цифр не наводять, втім, вказують, що захворювання рідкісне. 

Дослідження виявили, що можна мати алергію і до білків власної сперми. Такий стан називається синдромом посторгазматичної хвороби.

Алергія до білків сперми переважно викликана протеїнами, які знаходяться в сім’яній рідині чоловіка. Але деякі дослідження припускають, що появу симптомів можуть спричиняти харчові алергени, виявлені у цій рідині, або певні ліки.

Якщо використовується презерватив, симптоми алергії не виникають.

Окрім незахищеного сексу, фактором ризику розвитку алергії до білків чоловічої сперми є чутливість до алергену епідермісу собак Can f 5. 

Цей алерген має перехресну реактивність із білками сім’яної рідини чоловіка.

В Україні чутливість до Can f 5 можна виявити за допомогою мультикомпонентного тесту ALEX, який наразі дозволяє встановити сенсибілізацію до 300 екстрактів та молекул.

Алергія до білків сперми чоловіка може розвинутись і у тих жінок, які попередньо не мали симптомів після контакту із сім’яною рідиною. Проте така алергія може виникнути й після перших занять сексом.

Жінка може мати алергію до білків сперми одного чоловіка і не мати – до білків сперми іншого. Тому іноді алергія розвивається після того, як жінка змінила сексуального партнера.

Симптоми також можуть виникнути через багато років стосунків з одним і тим самим чоловіком.

Хоча цей вид алергії може розвиватися в будь-якому віці, багато жінок розповідають про появу симптомів зразу після того, як їм виповнилось 30 років. Також багато жінок із цим захворюванням до встановлення діагнозу мали рецидивуючий вагініт.

Симптоми алергії до білків чоловічої сперми 

Можна припустити, що ви маєте алергію до білків сім’яної рідини чоловіка, якщо після сексуального контакту відчували один або декілька симптомів: 

  • почервоніння,
  • печіння,
  • набряк,
  • біль,
  • кропив`янку,
  • свербіж.

У найважчих випадках алергія може проявлятися у вигляді анафілаксії.

У жінок симптоми зазвичай виникають на вульві або всередині вагінального каналу, у чоловіків – на самому статевому органі або в області шкіри над статевими органами. Але це можуть бути і інші ділянки тіла, які контактували із сім’яною рідиною: руки, рот, грудна клітина, анус.

Як правило, алергічні реакції до білків сперми чоловіка локалізовані, але деякі люди можуть відчувати системні симптоми, що розповсюджуються по всьому тілі. 

Зокрема, у чоловіків, які страждають на алергію до власної сперми, відразу після еякуляції можуть виникнути сильна втома, інтенсивний жар та стан, схожий на грип.

Зазвичай симптоми алергії до білків сім’яної рідини виникають через 10-30 хвилин після контакту з нею. 

Залежно від важкості вони можуть тривати від декількох годин до декількох днів. 

Діагностика чутливості до білків сім’яної рідини чоловіка

Брак досліджень чутливості до білків чоловічої сперми ускладнює діагностику цього захворювання. Деякі лікарі помилково сприймають таку алергію як: 

  • інфекції, що передаються статевим шляхом, такі як хламідіоз або герпес;
  • хронічний вагініт;
  • молочницю (кандидоз);
  • бактеріальний вагіноз.

Пересвідчитись, що проблема, яка вас непокоїть, — саме алергія, можна за допомогою тесту. Для цього знадобиться зразок сім’яної рідини вашого партнера. 

Лікар-алерголог введе маленьку розведену кількість цього зразка у верхній шар шкіри і, якщо з’являться почервоніння чи набряк, може поставити діагноз алергії до білків чоловічої сперми.

Чи можна завагітніти, маючи алергію до білків сперми чоловіка?

У науковій літературі описуються випадки, коли жінка з алергією до білків сперми може завагітніти після курсу антигістамінної терапії.

Проте іншим жінкам алергія до білків сім’яної рідини може ускладнити зачаття, попри те, що вона не впливає на фертильність. Адже виникнення симптомів алергії після контакту із сім’яною рідиною партнера може впливати на частоту та саму можливість здійснення статевого акту.

Тому, якщо ви бажаєте завагітніти, а статевий акт не є можливим, лікар може порекомендувати внутрішньоматкове (ВМЗ) або екстракорпоральне запліднення (ЕКО). В обох випадках сім’яна рідина партнера буде очищена від білків до її введення, й це допоможе запобігти алергічній реакції.

З ЕКО у середньому жінка має шанс завагітніти після одного циклу від 20% до 35%, з ВМЗ – від 5% до 15 %.

Коментарі
Loading...