Алергію на статевих губах часто плутають з іншими захворюваннями 

0 7 193

Алергія на статевих губах має багато спільних симптомів з дріжджовими або бактеріальними інфекціями. Тому її часто плутають з іншими захворюваннями статевих органів. 

Як не помилитись у своїх відчуттях і коли потрібно терміново звертатись до лікаря? Читайте далі.

Алергія на статевих губах, як і інфекції, проявляється свербежем, почервонінням, подразненням, а іноді й виділеннями. Різниця лише в тривалості та у часі виникнення симптомів. 

При алергії вони з`являються відразу після контакту і лікуються досить просто. Достатньо уникати дії подразника, використовувати креми від алергії або прохолодну ванну.

Якщо це не допоможе, зверніться до гінеколога, аби розібратись з причиною симптомів. Нею може бути дріжджовий вагіноз, трихомоніаз, кіста бартолінової залози, інфекції, що передаються статевим шляхом. 

А от що може викликати саме алергічну реакцію, розберемось детальніше.

Алергія на сперму партнера

Алергія на сперму статевого партнера обумовлена, як правило, гіперчутливістю до її плазми. Після впливу еякуляту з’являється сильний свербіж вагіни та припухлість в місці контакту. В рідкісних випадках ця реакція може навіть перерости в анафілактичну.

Фактором ризику такої алергії є чутливість до алергену собак Can f 5. Він має перехресну реактивність із білками чоловічої сперми через подібність у будові.

Крім сперми, алергічну реакцію або подразнення можуть викликати барвники, що містяться в милі, бомбах для ванн, піні чи туалетному папері.

Прослідкуйте за своєю реакцією до і після їх використання, і самі зрозумієте, чи можуть вони бути подразниками.

Презервативи з латексу й не тільки

Натуральний латекс виготовляється з рідини каучукового дерева й містить білки, які досить часто вступають в конфлікт з імунною системою людини. Тому люди з алергією на латекс також можуть мати й алергію на презервативи

Ознаки алергії на латекс — локальний свербіж, висипання або кропив’янка. Іноді реакція переростає в анафілаксію.

На щастя, реакцію на латекс має лише близько 1 % населення. Але якщо вам не пощастило, існують презервативи, зроблені з поліізопрену, поліуретану, синтетичної поліетиленової смоли. В аптеках також продаються презервативи, зроблені з овечого шовку.

Синдром «латекс — фрукти»

Вчені встановили й зв’язок між алергією на латекс та продуктами рослинного походження. Ця патологія є перехресною алергією та називається латексно-фруктовим синдромом. 

І пояснення для неї цілком логічне: латекс, як ми вже зазначали, — продукт рослинного походження. Отже, його білки є схожими із білками інших рослин.

Відтак, якщо ви маєте алергію на латекс, у вас може виникати перехресна реакція на:

У пацієнтів з алергією ризик реакції на латекс складає 11 %, в той час, як у хворих з алергією на фрукти — 35 %. Тут вже доведеться вибирати: або їсти, або займатись сексом…

Сперміцид

Ще слід зважати, що багато різновидів презервативів попередньо вкривають сперміцидом — хімічною речовиною, яка знищує сперматозоїди. Якщо алергеном виступають не сама сперма або латекс, то алергія може бути пов’язана зі сперміцидним покриттям. Вона також може викликатися речовиною, яку ви використовуєте перед сексом у вигляді піни або плівки.

У сперміциді багато активних сполук, від місцевого анестетика бензокаїну до відомого алергену наноксинолу-9. Будь-яка з цих речовин може викликати біль та алергічне або контактне подразнення статевих органів. 

Якщо ваші симптоми виникають через сперміцид, почніть використовувати презервативи без нього або скористайтесь іншими методами захисту.

Ароматні або дезодораційні продукти

Пам’ятайте, що вагіна не потребує спринцювання, інтимних спреїв або вагінальних серветок, аби бути чистою і здоровою. Ці та інші засоби жіночої гігієни можуть порушити баланс бактерій в інтимній зоні.

Аромати, котрі додаються до більшості перерахованих продуктів, можуть також викликати алергію в піхві та навколо неї. Щоб дізнатись, який ароматизатор не підходить саме вам, можна пройти тест в алерголога, але найкращим варіантом буде просто відмовитись від такої продукції. 

Хімічні барвники

Фарбувати волосся лобкової зони дуже шкідливо і часто викликає алергію. Також захворювання може з’явитись навіть через декілька днів після контакту з такими алергенами:

Подружній контактний дерматит

Така алергічна реакція виникає, якщо чинник алергії використовувався не хворим, а його партнером. Так, у жінок виникає алергія на власного чоловіка. Більшість випадків пов’язані, знову ж таки, з косметикою, ароматизаторами або місцевими нестероїдними протизапальними засобами, які використовує партнер.

Зафіксований випадок пропіленгліколевого дерматиту у чоловіка 55 років після сексу з дружиною, котра для посилення почуттів використовувала желе KY. Хвороба супроводжувалась важким сверблячим дерматитом статевого члена та мошонки, еритемою, набряком, лущенням і утворенням мокнучих кірок.

Ще сумніша історія трапилась з жінкою, у якої була алергія на волоські горіхи. Після того, як її чоловік посмакував ними, а потім зайнявся любов’ю з дружиною, вона ледь не померла від анафілактичного шоку. Як з’ясувалось пізніше, з’їдені чоловіком алергени залишились на руках та губах, викликавши реакцію гіперчутливості у жінки.

Ліки місцевого застосування

У молодої жінки постійно виникали екзематозні висипання на обличчі, шиї та руках після статевого акту з хлопцем, котрий використовував 5-процентний перекис бензоїла для лікування вугрів. 

Патч-тестування показало її чутливість до препарату. А набряк статевих губ минув лише після того, як партнер пацієнтки перейшов на крем з антибіотиком для місцевого застосування.

Описаний аналогічний випадок дерматиту, що уражав шию та груди жінки. Захворювання було викликане екстрактом дубового моху в лосьйоні, який чоловік пацієнтки застосовував після гоління.

Спідня білизна

Барвники й синтетичні смоли, котрі входять до складу спідньої білизни та засобів гігієни, можуть викликати контактний дерматит у сенсибілізованих жінок. Небезпечні з цього погляду вузькі трусики, колготки, гігієнічні прокладки.

Лікар Льюїс вивчив історії хвороб 121 жінки з набряками статевих губ. Вони були протестовані за допомогою патч-тесту на чутливість до консервантів, духів, місцевих анестетиків та різних ліків

57 пацієнток мали одну або кілька релевантних алергічних позитивних реакцій, найчастіше на ліки. У 7 з 16 пацієнток зі склеротичним лихеном спостерігались позитивні реакції. 

Більше шансів вилікуватись мали жінки з типовою IgE-опосередкованою алергією першого типу.

Алергія на статевих губах: діагностика

Як правило, проводиться за допомогою патч-тестування. Такий метод найчастіше використовується для оцінки алергічного контактного дерматиту

Адже саме патч-тест вважається найкращим діагностичним інструментом для пацієнтів з відтермінованими симптомами алергії. Для проведення аналізу рекомендується принести до лікаря всі засоби особистої гігієни, які, на вашу думку, можуть викликати алергічні симптоми.

З огляду на історію хвороби, патч-тестування може проводитись з використанням стандартної серії алергопроб для діагностики алергічного контактного дерматиту, серії стероїдів для місцевого застосування, медикаментів та інших продуктів, здатних викликати алергію.

Засіб оцінки алергічного вульвовагініту — вульвальна або вагінальна провокація. Проводиться алергеном, з наступним кольпоскопічним дослідженням епітелію.

 Лікування алергії на статевих губах

Уникнення потенційних алергенів — оптимальний метод лікування цього захворювання.

Гіпоалергенні презервативи слід використовувати з обережністю навіть при незначній чутливості до латексу. Краще все ж таки перейти на презервативи з синтетичних матеріалів (поліуретану).

Деякі клініки, зокрема американські, лікують алергію на сперму за допомогою алерген-специфічної терапії (АІТ). Під час курсу терапії жінці вводяться препарати, отримані зі сперми партнера. 

Американські дослідники стверджують, що таким чином у більшості жінок можливо знизити чутливість до сперми. В Україні подібний метод поки що не практикується.

У західних клініках застосовується і внутрішньопіхвова форма алергенної імунотерапії. Але ефективною вона може бути лише при ретельному дотриманні усіх правил. 

Повідомляють про випадок, коли у молодої жінки спостерігалась періодична печія після статевого акту. При тестуванні з використанням сперми її партнера було встановлене утворення пухиря та запалення. 

Пацієнтці провели інтравагінальну десенсибілізацію і рекомендували для її підтримки кожні 48 годин займатись сексом. Вже через 5 місяців терапії партнери успішно практикували звичайний статевий акт.

Отже:

При появі небажаних симптомів слід в першу чергу звернутись до лікаря. Більшість жінок думають, що у них звичайна дріжджова інфекція і починають лікуватись протигрибковим кремом або часто підмиватись, змінюючи мийні засоби. Цим вони можуть ще підсилювати симптоми алергії.

Лікар проведе ретельне дослідження ваших  звичок та сексуальних практик. Протестує захисні засоби, посилювачі задоволення, гігієнічні продукти. А головне, за допомогою патч-тестування виявить причину алергічної реакції.

Коментарі
Loading...