Ароматний шлейф… причина кашлю та задухи: як виникає і чим лікується алергія на парфуми

0 1 984

Переконатись в тому, чи є у вас алергія на парфуми, можна лише на власному досвіді. Якщо під час спілкування з носієм модного запаху ви відчуваєте нудоту, чхання, головний біль та подразнення дихальних шляхів – випробовувати парфуми на собі не варто. 

Але з цим ще можна миритись… Найгірше те, що ароматизатори, здатні викликати алергію, мають у собі практично всі косметичні й гігієнічні продукти. Навіть поліролі, мило, а також гелі для душу, шампуні та інші засобі догляду за собою та домівкою.

Ще в Стародавньому Єгипті парфуми, а точніше парфумерні олії, вважались ознакою добробуту та гарного смаку. В Європі перші згадки про аромати датуються 1709 роком, коли Йоганн Марія Фаріна заснував парфумерну мануфактуру. В ті часи майже всі вони називались «одеколоном» і виготовлялись зі спирту та пахучих олій.

Сучасні запахи складаються із синтетичних хімічних речовин та натуральних ефірних олій. Але, на превеликий жаль, і ті й інші є досить сильними алергенами. Саме тому ця продукція повинна маркуватись словом «парфуми» або просто «аромат».

Алергія чи чутливість до ароматів?

Медики стверджують, що близько 30 % населення США страждають від підвищеної чутливості до парфумів. Причина — безконтрольний випуск косметичної продукції й солідні штрафи за розголошення комерційної таємниці відносно її складу. За даними робочої групи з охорони навколишнього середовища, склад парфумів незалежні інспекції перевіряють вкрай рідко. 

Організм, чутливий до ароматів, зреагує на них звичайною нудотою або чханням. Такою ж реакція буде, якщо у вас хвороби дихальних шляхів, окрім астми.

При справжній алергії виникають такі симптоми:

Якщо вас турбують якісь з перерахованих симптомів, необхідно бути насторожі. Адже банальна задуха в будь-який момент може перерости в астму чи анафілактичний шок. Аби цього уникнути, необхідно точно знати, до якого із компонентів ви маєте чутливість.

А для цього потрібно звернутись до лікаря-алерголога, який проведе відповідні дослідження. І діагноз «алергія на парфуми» може поставити лише він.

Основні складові парфумів

Парфумерна промисловість постійно розвивається, але основні інгредієнти косметичних засобів залишаються незмінними. До них належать:

  • оцет;
  • амилкоричний спирт;
  • анизиловий спирт,
  • бензиловий спирт,
  • бензил саліцилат,
  • бензалацетат,
  • камфорна олія,
  • ефірна олія,
  • мускус.

Аби дізнатись, які інгредієнти парфумів спричиняють у вас головний біль та нудоту, а які – шкірні висипання, потрібно стежити за реакцією організму на той чи інший подразник.

Допомогти в такій ситуації може лише ваша уважність. Намагайтесь розпізнати, які саме запахи викликають неприємні симптоми, і спробуйте виключити їх зі свого споживчого кошика. 

Якщо, попри вжиті заходи, при використанні косметики, парфумів чи інших засобів вас турбують хворобливі прояви, негайно зверніться до лікаря.

Діагностика

Визначити, чи є у вас алергія на аромати, допоможе спеціальний патч-тест. Для цього ймовірний алерген наноситься на спеціальний пластир, який кріпиться до тіла. 

Реакція може бути миттєвою або пролонгованою, тому індикатор залишають на спині протягом двох діб. Головне, аби в цей період не виділявся піт, тому варто на короткий термін відмовитись від фізичної активності. 

Якщо результати патч-тесту будуть позитивними, варто розпочати лікування.

Як лікується алергія на парфуми

Найкращим способом лікування буде відмова від ароматів. Але в наш час це практично неможливо. Щоб дізнатись, як лікувати алергію на запахи, слід звернутись до кваліфікованого алерголога і не використовувати народні методи.

Лікар підбере вам антигістамінні препарати та кортикостероїдні мазі.

Дуже важливо також попросити близьких і колег не розпилювати при вас ароматизатори, а самому уникати контакту з їх пахучими носіями.

Головне — не затягувати з лікуванням, аби алергія не дала серйозних побічних ефектів.

 

Коментарі
Loading...