Алергія на презервативи притаманна жінкам, але сучасні контрацептиви дозволяють її уникнути

0 9 824

Використання презервативів — спосіб уникнути небажаної вагітності й проста та дієва запорука безпечного сексу. Проте алергія може виникати й до латексу кондомів та до сперміцидів, які використовуєте ви або партнер. Причому частіше вона зустрічається у жінок та може проявитись і через роки застосування цих засобів.

Як діагностувати алергію до латексу

У жінок алергічна реакція до латексних презервативів проявляється частіше, ніж у чоловіків, тому що слизові оболонки піхви полегшують проникнення в організм латексних білків. Під час сексу жінки з алергією до латексу можуть відчувати свербіж, у них може розвинутись вагінальний набряк.

Найбільш поширеними ознаками, які можуть свідчити про те, що у вас алергія до латексних контрацептивів, є подразнення вагіни, печіння та свербіж. Також може розвиватись і важча форма алергічної реакції — анафілаксія. Для зняття її симптомів знадобиться автоінжектор адреналіну.

Складність діагностики алергії на презервативи з латексу полягає у тому, що чоловіки та особливо жінки пов’язують її симптоми із подразненням, приймаючи реакцію, зокрема, за грибковий чи бактеріальний вагіноз.

Проте найбільш точною підказкою для визначення правильного діагнозу може бути час настання симптомів. Якщо вони з’являються після сексу з латексними презервативами протягом доби й тривають від одного до чотирьох днів, але відсутні після сексу без презерватива з латексу, то слід запідозрити алергію.

Підказкою лікарю для встановлення правильного діагнозу може бути й перехресна алергія до фруктів та овочів, яка часто супроводжує пацієнтів з алергією до латексу.

Чи можна запобігти алергічній реакції

Зазвичай, щоб запобігти виникненню симптомів, можна використовувати поліуретанові або гіпоалергенні латексні презервативи. Останні, як правило, не містять сперміцид ноноксинол-9, який вважається основним чинником алергії до звичайного латексного презерватива.

Поліуретанові або гіпоалергенні латексні презервативи можна придбати в Україні, зокрема у секс-шопах.

Існують також ізопренові презервативи, які не тільки не алергенні, але й еластичніші, ніж латексні.

Зовсім не містять латексу й презервативи, зроблені із матеріалу кишківника ягнят. Розміри отворів у них попереджають вагітність, але не захищають ефективно від інфекцій, що передаються статевим шляхом. Наприклад, вважається, що вірус СНІДу може проникнути через такий презерватив.

Крім того, у порівнянні із латексними кондоми з кишківника ягнят є менш еластичними та частіше рвуться. Їх лікарі радять використовувати лише тоді, коли ви хочете запобігти вагітності, але твердо впевнені, що ризику передачі інфекції не існує. Коштує один такий засіб в Україні близько 7-8 доларів у гривневому еквіваленті.

Альтернатива звичайним кондомам — спеціальні жіночі презервативи, які не містять латексу і вироблені з нітрилового полімеру.

condom

Такий еластичний, м’який пластиковий мішечок-вставка в піхву з гнучким поліуретановим кільцем, вкритий силіконовим мастилом, захищає від вагітності й від статевих інфекцій на рівні із чоловічими презервативами. Такі засоби контрацепції теж доступні українкам.

І хоча вагінальна реакція на латексні презервативи, як правило, зникає, коли жінка припиняє їх використовувати, для полегшення симптомів можна вживати крем з гідрокортизоном.

Втім, достеменно визначити, чи маєте ви алергію на презервативи з латексу, може лише лікар — після відповідних обстежень. Він же підбере необхідні засоби профілактики та/або лікування алергії до латексних контрацептивів.

Коментарі
Loading...