9 несподіваних речей, які викликають алергію

0 2 356

Іноді помічаєте неприємні відчуття чи прояви, проте намагаєтесь на них не зважати? Даремно. Адже алергія, про яку ви не хочете знати, може мати серйозні або навіть фатальні наслідки.

Поцілунки

Самі по собі поцілунки не є проблемою. Але навіть після того, як ваш партнер почистить зуби, у його чи її слині все ще можуть залишатися сліди їжі або ліків, які він приймав раніше.

Якщо у вас є алергія, що загрожує життю, впевніться, що ваш коханий не їв нічого для вас неприйнятного перед поцілунками. Попросіть його уважно стежити, щоб таке не відбувалось.

Якщо ж так сталось, що він вживав щось небезпечне для вас, ви можете ретельно вимитись. Потім уникайте поцілунків з партнером хоча б 24 години.

Сонячне світло

У деяких людей з`являється кропив’янка через декілька хвилин після перебування на відкритому повітрі. Після того, як вони заходять до приміщення та залишаються там, висип зазвичай проходить протягом декількох годин.

Цей стан, що називається кропив’янкою, викликаною сонцем, зазвичай не є небезпечним, але свербіж та дискомфортне відчуття заважають насолоджуватися життям.

Іноді таку, викликану сонячними променями, кропив’янку можна лікувати шляхом десенсибілізації: у кабінеті лікаря людину опромінюють УФ-світлом, кількість якого поступово збільшують, допоки тіло до нього не звикне.

Яловичий бургер або стейк, після укусу кліща

Дослідники Вандербільського університету (США) помітили, що тисячі людей на південному сході США мають важкі відстрочені алергічні реакції на червоне м’ясо: кропив’янку, блювоту, діарею і проблеми з диханням.

Така відстрочена анафілаксія на червоне м’ясо розвивається у людини після укусу її американським кліщем-одинаком або собачим кліщем – у Європі. Ареал розповсюдження кліща-одинака у Америці – південний схід США. Собачій кліщ у Європі є повсюдним. Саме його мають на увазі лікарі, коли попереджають про небезпеку укусу кліща. Адже він, насамперед, небезпечний своєю здатністю переносити інфекційні хвороби.

Укус американського та собачого кліщів може викликати у людини і алергію на білок альфа-гал, який зазвичай синтезується у м’ясі ссавців, але не у людини та приматів. Причому чутливість до альфа-галу розвивається саме після укусу кліща, а алергічна реакція на нього проявляється як небезпечна для життя анафілаксія, яка характеризується різким звуженням дихальних шляхів і падінням кров’яного тиску.

Крім ссавців-неприматів, альфа-гал також виявлений у лупі кішок і в препараті цетуксимаб.

Алергічні реакції на альфа-гал зазвичай відбуваються через 3-6 годин після вживання червоного м’яса, на відміну від алергічних реакцій на інші харчі, які розпочинаються більш-менш негайно після вживання продукту у їжу. І такий відтермінований початок реакції утруднює виявлення алергії до альфа-галу.

Також вважається, що звичайні прик-тести не є надійними діагностичними інструментами алергії до білка альфа-гал. Більш чутливим методом є молекулярна діагностика алергії.

Людям, які мають алергію до альфа-галу, радять не вживати м’ясо ссавців (свинину, яловичину, баранину та ін.), уникати контактів із котами. Важливо також носити із собою автоінжектор адреналіну, навчити користуватись яким може лікар.

Гроші

Жменя решти може нагородити вас сверблячим висипанням. Такі ж наслідки може мати й пірсинг.

Причина – в нікелі. Цей метал, що міститься в монетах, ювелірних виробах, ключах та інших повсякденних предметах є однією з провідних причин контактного алергічного дерматиту.

Підтвердити наявність такої проблеми допоможе патч-тест у кабінеті алерголога.

Легкі подряпини

Людина з дерматографічною кропив’янкою вже через хвилину після натискання або погладжування може побачити трохи підняті над рівнем шкіри червоні смужки. Плескання у долоні, подразнення від одягу, постільної або натільної білизни, навіть тривале сидіння у певній позі може викликати висип.

Вчені вважають, що причини виникнення такого стану пов’язані із тими ж чинниками організму, які викликають реакцію на сонячне світло та холод. Ситуацію можуть погіршити стрес  та висока температура.

Робота до поту

Хоча цей стан виникає зрідка, проте поїздка до тренажерного залу може призвести до висипань та блювоти, якщо у вас є анафілаксія, викликана фізичним навантаженням. Серце може навіть перестати правильно працювати, і ви можете померти.

Найпоширенішою причиною такого стану є пробіжка, але до нього може призвести й активність з меншим навантаженням, наприклад робота у дворі. У деяких людей появу симптомів спричиняє вживання певних продуктів перед фізичною активністю, наприклад виробів із пшениці.

Повітряні кулі

Улюблена розвага на дитячій вечірці може викликати реакцію від висипу до анафілактичного шоку. Латекс, еластичний гумовий матеріал, з якого зроблені повітряні кулі, також міститься в деяких одноразових рукавичках, гумках, іграшках та пустушках.

Алергія до латексу частіше притаманна людям, які працюють у сфері охорони здоров’я, яким роблять багато операцій чи тим, що мають spina bifida.

Якщо ви страждаєте від алергії до латексу, носіть медичний браслет із цією інформацією. Так ви повідомите медичних працівників, що вони мають використовувати альтернативні рукавички, коли лікують вас.

Секс

Алергія до латексних презервативів, яка виникає під час їх використання, може зробити заняття сексом дуже незручним. Спробуйте замість них кондоми, виготовлені з поліуретану.

Але якщо втіха у ліжку все ж таки спричиняє висип, можливо, у вас алергія до сперми вашого партнера. Захистити від цього може презерватив.

Також алергія до сперми піддається лікуванню за допомогою алерген-специфічної імунотерапії. Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після курсу такого лікування алергія зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Надати вам більш детальну консультацію та підібрати оптимальний курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар.

Місячні

Аутоімунний прогестероновий дерматит, притаманний дуже невеликій групі жінок, є результатом чутливості таких пацієнток до власного гормону.

У них з`являються кропив’янка, виразки в ротовій порожнині або висипання на тілі раз на місяць, коли організм продукує пікові кількості прогестерону. Легкі випадки можна лікувати антигістамінними засобами та кремами для шкіри. У важчих випадках призначається гормональна терапія або видалення яєчників.

Коментарі
Loading...