На що у собак може бути алергія, допоможе виявити PAX
Беручи додому пухнастого улюбленця, маємо бути готові не лише до безперечно радісних моментів, які він нам принесе, а й до його хвороб. Недарма англійською власники тварин називаються «parents», тобто батьками. А список захворювань, на які можуть страждати наші улюбленці, доволі довгий. І, як це є в людей, чільне місце у ньому посідає алергія. Чому це так, на що у собак може бути алергія і чому її допоможе виявити PAX, читайте у статті.
Причини виникнення алергії у собак такі ж самі, як у людей, — надмірна та помилкова відповідь імунної системи на чинники довкілля, з якими стикається тварина. А от прояви алергії та їхні наслідки у наших чотирилапих улюбленців відрізняються від людських. Бо хоч і собаки, і люди належать до ссавців, реакція на подразник у нас і у тварин різна. Але спершу розберемося з механізмом виникнення алергії.
Як вже було згадано, алергія — то результат помилкової реакції імунної системи. Саме вона занадто активно захищає організм від речовин, які потрапляють до нього різними шляхами, сприймаючи пилок рослин чи білки кліщів домашнього пилу або й їжу за інфекційних агентів.
Коли чинник алергії потрапляє до організму, у відповідь на його білки синтезуються специфічні антитіла. Адже саме білки є алергенами найчастіше.
Процес синтезу та подальшого накопичення антитіл при контактах з алергеном називається сенсибілізацією. Те, як швидко вона відбувається, залежить й від чинника, й від стану імунної системи потенційної жертви алергії. У когось симптоми хвороби виникають вже при другому контакті з алергеном. А у деяких сенсибілізованих вони так ніколи і не починаються.
Симптоми алергії у собак
Але якщо ваш песик потрапив до групи тих, у кого алергія все ж таки проявилася клінічно, ви маєте розуміти, що її симптоми можуть відрізнятися від людських. Бо алергія у собак насамперед проявляється розладами з боку шкіри. Навіть якщо недуга спричинена факторами довкілля, які тварина вдихає.
Про ці фактори — трохи згодом, а зараз власне про симптоми алергії у собак. Як бачимо, вони починаються у тварини з віком. І прояви алергії реєструються у собак вже від шести місяців. Втім, найчастіше симптоми алергії все ж таки вражають тварин після року або навіть двох.
До таких проявів насамперед належать:
- Шкірний свербіж — на певних ділянках чи по всьому тілу.
- Висип. Найчастіше на морді, лапах, особливо передніх, на череві.
- Розлади травлення – не так часто. Проявляються вони у вигляді блювоти, рідкого стільця.
Вторинними симптомами алергії у собак є мокнучий дерматит, отити, синдром синьо-чорної шкіри.
Такі розлади з’являються у тому числі, коли собака розчісує сверблячу шкіру лапами та заносить інфекцію до ран. І саме вторинне інфікування призводить до розвитку інфекційних процесів. Втім, вони можуть бути ознакою не лише алергії. Тому така важлива точна діагностика недуги.
Наприклад, описані шкірні симптоми спричиняє і грибкове ураження шкіри. Воно може бути чисто інфекційним, а може мати й алергічний компонент — у разі, коли у собаки розвинулась алергія на грибок.
Ще однієї хворобою, де присутні алергічний та неалергічний компоненти, є атопічний дерматит у собаки. Його спричиняють:
- харчові продукти:,
- укуси бліх і кліщів,
- спори грибів,
- пилок рослин.
У разі виникнення саме алергії на пилок рослин у собак можуть з’явитися чхання, кашель, хрипи. І та ж таки шкірна алергія, яка також є проявом сезонної алергії у собак. Виділення з носа та очей — найчастіші людські реакції — у цьому випадку спостерігаються зрідка.
Тож на що у собак може бути алергія?
Першими за частотою випадків у списку, на що у собак може бути алергія, є продукти харчування. Найпоширенішими алергенами є яловичина, коров’яче молоко, яйця, риба, пшениця.
Та є у переліку собачих алергенів й:
Окрім харчових алергенів гіперчутливість у собак можуть спричиняти: пилок дерев та трав, лупа та шерсть інших тварин, кліщі й таргани, спори грибів, отрута комах (бджіл, мурах, бліх).
Діагностувати, на що у собак може бути алергія, допоможе тест PAX
А от виявити всі зразу можливі причини алергічних реакції у вашого собаки допоможе тест PAX. Цей багатокомпонентний молекулярний тест для собак — єдиний у світі інструмент, здатний визначити всі типи алергенів, до яких сенсибілізований ваш собака, всього за один аналіз крові. Цієї порції достатньо, щоб за декілька днів дізнатися, на який саме з панелі з 200 алергенів реагує ваш собака.
А точність діагностики, своєю чергою, дозволяє досягти і точності лікування. Адже при лікуванні алергії — й собачої, й людської, головне — визначити алерген.
До речі, багатокомпонентна молекулярна діагностика алергії у людей також спричинила буквально революцію у сучасній алергології. Адже дозволяє швидко та без зайвих зусиль проводити діагностику алергії.
І для собак така діагностика особливо доречна ще й тому, що внутрішньошкірні проби — основний інструмент діагностики алергії у тварин — у ветеринарії не прижилися.
Їх, наприклад, не можна проводити при загостренні алергії. І тут утворюється замкнене коло: щоб прибрати симптоми, потрібно знати, на що вони виникли. А як їх прибереш, якщо внутрішньошкірний тест робити не можна?
Натомість молекулярний тест PAX, навпаки, навіть радять проводити у перші тижні загострення алергії. Це дозволяє одразу визначити причину виникнення симптомів і швидко надати тварині допомогу.
Крім того, внутрішньошкірна проба вимагає вибривання великих ділянок шерсті. А інший класичний метод діагностики алергії у собак, тільки харчової — елімінаційна дієта — вимагає декілька місяців тримати тварину на специфічному меню. Все — заради діагностики ймовірності алергії до того чи іншого продукту.
І тут алерготест PAX, безперечно, виграє у швидкості, простоті виконання та в обсязі алергенів. Та ще й чутливість до всіх них можна встановити одразу.
Лікування алергії у собак
Базуючись на результатах тесту, ветеринар зможе підібрати вашому улюбленцю точне лікування. Те, яке діятиме саме на встановлену причину хвороби.
Після цього стане можливим подальше лікування алергії у собак в домашніх умовах. Це може бути застосування антигістамінних препаратів та кортикостероїдів — при будь-якому виді алергії. Дозування та тип цих ліків залежатимуть від стану та безпосередніх симптомів тварини.
Крім того, при харчовій алергії обов’язково доведеться виключати з собачого раціону причинний продукт.