Алергія на молоко у собаки найкраще діагностується за допомогою тесту РАХ

0 403

Серед причин харчової алергії у собак друге місце посідає сенсибілізація до молока, поступаючись лише чутливості до яловичини. Але оскільки гіперчутливість до молочних білків має такі ж симптоми, як і алергія на інші продукти, одразу діагностувати її не завжди можливо. І в цьому на допомогу ветеринарам приходить мультимолекулярний тест РАХ. Лише він здатен дати швидку та точну відповідь, чи є алергія на молоко у собаки.

Гіперчутливість до молока у собак має такі ж симптоми, як алергія на курятину, яловичину, пшеницю, рибу чи будь-який інший продукт. Найчастіше йдеться про алергічний дерматит, ознаками якого є почервоніння та свербіж шкіри. Вони не лише дошкуляють тварині, а й загрожують розвитком бактеріальної або грибкової інфекції через потрапляння в рани від подряпин мікроорганізмів, що викликають запалення. 

Вогнища запалення можуть локалізуватися й на тілі, й на лапах тварини, й навіть у вухах. Не виключено й випадіння хутра, яке може призвести до повного облисіння.

Також про алергію на молоко у собаки можуть свідчити нудота, блювота й надмірне газоутворення. Але такі розлади ймовірні й при непереносимості лактози, або молочного цукру. 

На відміну від харчової алергії, непереносність проявляється лише тоді, коли собака просто не в змозі перетравити надмірну для нього порцію молочної їжі. Натомість симптоми алергії на будь-який продукт або його компонент виникають незалежно від обсягу спожитого.

Алергенні білки молока

А от алергію на молоко у собаки можуть викликати один або одразу кілька молочних білків, які визнані алергенами. А саме: 

  • Альфа-лактальбумін Bos d 4.
  • Бета-лактоглобулін Bos d 5.
  • Бичачий сироватковий альбумін Bos d 6 (BSA). Цей алерген також присутній у лупі, м’язах і сироватці корови. Тож якщо ваш собака сенсибілізувався саме до цього білка, симптоми алергії у нього можуть виникнути при споживанні яловичини або перебуванні поряд із коровами у сільській місцевості.

У переліку молочних алергенів є ще  імуноглобулін Bos d 7, казеїн Bos d 8, лактоферин Bos d, лактопероксидаза Bos d.

Як у собаки виникає алергія на молоко

Потрапивши до собачого організму, ці алергени можуть спровокувати надмірну реакцію імунної системи. Наслідком стане поява у крові тварини специфічних антитіл — імуноглобулінів E (IgE). Так відбувається сенсибілізація. 

Поступово накопичуючись із кожним вживанням молока чи молочних продуктів, IgE з’єднуються з клітинами імунної системи, які відповідають за захисні реакції організму. Це призводить до викиду цими клітинами в кров гістаміну — речовини, що бере участь у запальних процесах. А слідом за цим виникають й описані вище симптоми алергії.

А оскільки на те, щоб сенсибілізація до молочних білків заявила про себе на повну, потрібен час, алергія на молоко у собак зазвичай проявляється у дорослих тварин.

І найчастіше чотирилапі сенсибілізуються до казеїну та BSA. Це підтверджують результати дослідження, учасниками якого стали 112 собак зі шкірними проявами алергії. У 33 з них, тобто 29 %, були виявлені антитіла до молочних білків. При цьому присутність IgE до казеїну, бичачого сироваткового альбуміну (BSA), α-лактальбуміну, β-лактоглобуліну становила відповідно 81, 85, 39 та 27 %. 

Чому важливо зробити РАХ

Але надмірна чутливість собачого організму до казеїну та BSA може стати причиною алергії не лише на молоко, а й на собачі вакцини, в яких стабілізатором є гідролізат казеїну. Саме тому надзвичайно важливо, щоб у ветеринарній клініці не просто діагностували алергію на молоко у вашого хвостатого друга, а й з’ясували, який саме молочний білок став причиною недуги. 

Бажано, аби для цього був використаний розроблений спеціально для собак мультимолекулярний тест РАХ, який в Україні впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune. А це – давно знаний та надійний світовий представник ринку діагностики й лікування хвороб у тварин. 

Тест PAX дозволяє визначити чутливість собаки як до екстракту молока в цілому, так і до казеїну Bos d 8, альфа-лактальбуміну Bos d 4 та бета-лактоглобуліну Bos d 5. Тобто до основних білків, які провокують алергію на молоко.

Для проведення тесту РАХ достатньо лише однієї порції крові вашого собаки. Результатом дослідження буде не лише підтвердження чи спростування наявності у тварини гіперчутливості до молочних білків, а й, можливо, виявлення сенсибілізації до одного або кількох із понад 200 інших алергенів. 

В панелі РАХ є не тільки харчові продукти, а й пилок рослин та спори грибів, отрута комах і шкірні паразити.

Крім того, PAX є швидкою та безпечною альтернативою громіздкій, незручній та тривалій елімінаційній дієті. При ній з раціону собаки виключаються підозрілі продукти, а потім потроху вводяться знову. Цей процес має тривати не менше двох місяців і вимагає суворого дотримання хазяїном всіх рекомендацій ветеринарного лікаря щодо харчування тварини.

До того ж при застосуванні PAX відпадає потреба у внутрішньошкірній пробі для діагностики алергії у собаки. Проба не завжди є інформативною, позаяк на її результат впливає стан самої тварини, наявність гострого алергійного процесу. А ще проведення внутрішньошкірної проби вимагає вибривання великих ділянок шкіри. Натомість застосування PAX не залежить від стану собаки та сезону.

Як лікувати алергію на молоко у собаки

У разі, якщо діагноз «алергія на молоко у собаки» буде підтверджений, з її раціону доведеться виключити й молоко, й молочні продукти, та, можливо, яловичину. При цьому ветеринар дасть рекомендації щодо зміни раціону, аби тварина отримувала з їжею усі необхідні для її здоров`я речовини. 

Якщо ж алергія на молоко у собаки виникла через сенсибілізацію до казеїну, ветеринар ще має підібрати для щеплення вашого чотирилапого вакцини, котрі не містять цей компонент. Або під час вакцинації вводити песику протиалергійні засоби та тримати напоготові препарати для надання термінової допомоги.

Коментарі
Loading...