Алергія у підвалі або бомбосховищі. Що робити?

0 3 277

В Україні не вщухають військові дії. А це означає, що ще багато годин ми проводитимемо в укриттях. Стрес, який людина відчуває у таких умовах, може стати причиною загострення астми. Втім, досить частою може бути й алергія у підвалі або бомбосховищі. 

Що робити, якщо у закритому приміщенні виникли симптоми алергії, розбираємося далі.

У кого може виникнути алергія у підвалі або бомбосховищі

Симптоми алергії у підвалі або бомбосховищі насамперед можуть з’явитися у людей, які вже мають алергію. В першу чергу – цілорічний алергічний риніт.

Втім, не виключено, що ви відчуєте алергічні симптоми у підвалі перший раз у житті. Їхнім тригером, тобто спусковим чинником, може стати стрес.

А ще у групі ризику для окремих видів алергії – чоловіки, вагітні жінки, люди з першою групою крові та надмірною вагою. Та про це поговоримо трохи згодом.

Що спричиняє алергію у підвалі або бомбосховищі

Спочатку про чинники. Фактори, які можуть викликати симптоми алергії у підвалі або бомбосховищі, охоплюють:

Якщо в укритті стоять старі меблі, вони можуть бути джерелом кліщів домашнього пилу. Відтак від них краще триматися якомога далі людям з алергією на пил

Іншою реальною причиною дискомфорту, аж до розвитку алергічної відповіді, можуть стати комарі. За свідченнями очевидців, вони атакували людей у харківських сховищах. 

Це й не дивно. Якщо у підвалах будинків стоїть вода, в ній зазвичай і розмножуються ці двокрилі тварі. 

Алергія на укуси комарів проявляється насамперед свербежем на місці укусу комахи. Втім, можуть виникати й інші симптоми: набряки, утворення на місці укусу твердих червоних шишок.

Саме вагітних жінок, чоловіків, людей з надмірною вагою та першою групою крові, як вважається, комарі вражають частіше. Відтак цим людям потрібно берегтися комашиних укусів особливо ретельно.

Причому захищатися треба не лише від укусів комарів, а й від атак інших кровоссальних комах, наприклад, клопів та, особливо, бліх, які полюбляють жити у підвалах. 

Ще один фактор – алергія на їжу. Вона може виникати вже від дуже малої кількості з’їденого алергену. А особливо загрозливий цей стан тим, що здатний викликати потенційно небезпечну для життя анафілаксію.

Цей тип алергії частіше спричиняють продукти із топу 14 найбільш поширених алергенів. Серед них, зокрема:

Останні два продукти підступні тим, що їх та сухі батончики з ними особливо зручно брати з собою в укриття як швидкий перекус.

Які симптоми викликає алергія у підвалі або бомбосховищі

Якщо йдеться про алергію на чинники довкілля, що чатують на нас під землею, то вона проявляється насамперед симптомами алергічного ринокон’юнктивіту:

Можуть виникати й червоні кола під очима.

При алергії до харчових продуктів спостерігатимуться:

Схожими симптомами буде характеризуватися і харчова непереносимість. Її природа відрізняється від природи виникнення алергічної чутливості

На відміну від алергії, найчастіше непереносимість виникає не через імунну реакцію на певний білок алергену, а внаслідок недостатності ферментів, що мають перетравлювати певну їжу. 

Алергія під час перебування у бомбосховищі: як діяти?

Якщо ви вже мали симптоми алергії, потурбуйтеся, щоб в аптечці, яку ви з собою берете у сховище, були ліки проти алергії. Важливо, щоб це були ті медичні засоби, які прописав вам лікар. Якщо в такому переліку колись був і дозатор адреналіну, що допомагає впоратися з анафілаксією, не зайве захопити і його.

Якщо ж у вас проявилися алергічні симптоми, а потрібних ліків нема, не панікуйте. Це найголовніше. Адже тривога, як і стрес, здатна погіршувати прояви хвороби. 

Зверніться по допомогу до людей, які поруч з вами: хтось із них неодмінно матиме з собою ліки проти алергії. 

Гірше, якщо розвинулись симптоми з боку шлунково-кишкового тракту. Якщо вони виникли у поєднанні з кропив’янкою та набряком, це може бути ознакою анафілаксії. У такому випадку допоможе введення адреналіну.

Для усунення симптомів з боку носа та/чи шкіри прийміть антигістамінний засіб.

Позбутися проявів алергічного нежитю також можна за допомогою кортикостероїдного спрею. Але його ефективність буде відчутною лише через 2-3 дні систематичного використання.

При шкірній реакції на укуси комах потрібно намаститися відповідною маззю.

Профілактика алергії у сховищі

Якщо ви знаєте, що маєте чутливість до плісняви чи кліщів домашнього пилу, надягайте маску. Адже грибок – традиційний мешканець підвалів та бомбосховищ. Пилові кліщі ж можуть жити не лише в меблях, а й у подушках, килимах та дитячих іграшках.

Для запобігання укусам комах потрібно наносити репелент на відкриті ділянки шкіри. Щоб мінімізувати ризик бути укушеним, йдучи в укриття, вибирайте максимально закритий одяг.

Щоб профілактувати алергічні симптоми, можна прийняти антигістамінний препарат у відповідному вікові дозуванні.

І найголовніше: алергії не потрібно боятися. Ця недуга у більшості випадків не смертельна. І на тлі необхідності перемогти у війни завдання перемоги над алергією виглядає досяжним та легким. 

А коли здолаємо війну, не забудьте про обстеження у лікаря-алерголога. Він зможе підібрати для вас АСІТ.  Це алергенна імунотерапія, яка допоможе прибере симптоми алергії надовго, якщо не назавжди.
Переможемо війну – здолаємо й алергію.
Все буде Україна!

Коментарі
Loading...