Чим алергія відрізняється від укусів комах

0 2 229

Доволі часто й у багатьох з нас тіло вкривається сверблячими прищами, схожими на укуси комах. Втім, власне укусами ці висипання можуть бути не завжди. Особливо у холодну пору року.  Читайте далі про те, як відрізнити алергію від укусів комах.

Згідно з даними Американського коледжу астми, алергії та імунології, алергія, схожа на комашині укуси, найчастіше проявляється в холодну пору року. Але крім алергії причиною висипань можуть бути інфекційні захворювання, напади постільних клопів та ще багато невстановлених факторів. Тут варто згадати про кропив’янку або ж  алергію на хлор у воді, теплий одяг, харчові продукти.

Однак є загальний принцип, якого слід дотримуватись людям, що мають висипання. Не чухати й не дряпати уражені ділянки, особливо якщо вони сверблять. 

Додаткові загальні заходи догляду за сверблячою шкірою включають:

Висипання при кропив’янці

Якщо людина помічає на тілі алергію у вигляді укусів комарів, але не контактувала з цими комахами, найпевніше, причиною її стану є гостра кропив’янка. Термін «гостра» означає, що захворювання триває не більше 6 тижнів. 

Спричинити його можуть:

Кропив’янка викликає характерні рожеві або червоні сверблячі пухирі. Вони з’являються, а потім швидко зникають на будь-якій ділянці тіла. Як правило, пухирі бліднуть, коли людина на них натискає.

Як відрізнити алергію від укусів комарів

Зробити це можна і без візиту до лікаря. Комарі частіше за все кусають відкриті ділянки шкіри, відповідно, їхні укуси під одягом, тим паче грубим, ви навряд чи знайдете. В  той час, як кропив’янка виникає після контакту з алергеном і з’являється на прикритих одягом ділянках тіла. 

Крім того, алергічна реакція досить швидко зникає і втрачає симптоматичність, якщо приймати антигістамінних засобів

Лікування кропив’янки

Залежить від важкості та причини висипань. Алергія, схожа на укуси комарів, може бути викликана сильною реакцією на тригер, наприклад, на арахіс або деяких комах. В такому випадку знадобиться носити з собою автоінжектор адреналіну. Цей пристрій може зупинити потенційно небезпечну для життя анафілактичну реакцію при випадковому контакті людини з відомим їй алергеном.

Лосьйони проти свербежу та безрецептурні антигістамінні препарати можуть полегшити незначні симптоми. Втім, інтенсивніші напади хвороби потребують сильніших рецептурних версій препаратів або кортикостероїдів. І їх, безумовно, повинен призначити лікар.

Алергічний контактний дерматит

Це, по суті, алергічна реакція, яка розвивається, коли шкіра людини контактує з чимось, на що в неї алергія. Наприклад, з латексом, деякими металами або предметами домашнього вжитку

Висипання в такому випадку також схожі на укуси комарів. Вони сильно сверблять та можуть лущитися. Для розвитку реакції може знадобитись 1-2 дні, а для зникнення симптомів – 2-3 тижні.

Лікування алергічного контактного дерматиту

Проводиться за допомогою холодних компресів, лосьйонів та заспокійливих ванн.  

Якщо реакція важка, можуть знадобитись антигістамінні та кортикостероїдні препарати.

Виявити тригери алергії може лише досвідчений спеціаліст. Адже, за даними Американської академії алергії, астми та імунології, відомо більш ніж 3 700 речовин, які викликають контактну алергію. 

Їх уникнення – ключова частина боротьби з алергічним контактним дерматитом. А діагностика чутливості у цьому випадку відбувається за допомогою патч-тестів.

Алергія чи укуси клопів?

За інформацією Американського центру з контролю та профілактики захворювань, укуси постільних клопів нагадують алергію у вигляді червоних крапочок. Саме тому її часто плутають з кропив’янкою. Тим паче, що обидві реакції мають алергічне походження. 

Важливо знати, як відрізнити алергію від укусів клопів. Адже ці реакції потребують різних форм лікування. 

Наводимо основні фактори, які допоможуть визначити відмінності між цими станами:

  • Розмір. Сліди укусів постільних клопів однакові за розміром. Два горбочки від зубів клопа, розташовані один біля одного, можуть сприйматися людьми як алергія завбільшки з великий укус. В той час, як алергія, схожа на укуси комарів, може бути кропив’янкою.
  • Колір. Алергічна реакція на укуси клопів має червоний колір, але шкіра навколо них може здаватись світлішою, ніж звичайно. Набряки при алергії, навпаки, темно-червоні або зовсім бліді й не відрізняються від кольору шкіри.
  • Форма. Алергічні висипання, як правило, виступають над шкірою. При заживанні вони стають пласкими. Укуси постільних клопів майже завжди круглі. Їхні краї також досить рівні. Набряки можуть бути різної форми.
  • Локалізація. Постільні клопи хочуть мати вільний доступ до крові, тому харчуються зі шкіри, не вкритої одягом. Якщо людина лежить в постелі, укуси будуть, як правило, локалізовані на руках, ногах та шиї. В той час як алергія може з’явитись на будь-якій ділянці тіла.
  • Наявність в інших членів родини. Якщо прищі з’являються і в інших людей, які проживають разом з вами, то, з великою ймовірністю, йдеться про укуси клопів. Прищі довгий час турбують лише одну людину? Це скоріше алергія.
  • Ваш анамнез. Якщо у вас вже була алергія, подумайте, чи не контактували ви з чим-небудь, що могло її спровокувати? Якщо так, радше за все, й цього разу у вас алергія, а не укуси постільних клопів.
  • Ваш дім. Щоб знати, як відрізнити алергію від укусів клопів, слід перевірити наявність червоних плям, схожих на іржу, на власному матраці. Якщо крім них ви помітили яйця чи шкаралупу в щілинах матрацу або побачили живих або мертвих клопів, значить, ваше ліжко заражене цими паразитами. Якщо ви перевірите своє спальне місце та інші місця й не знайдете ознаки присутності клопів, значить, це алергія. 

Розуміння цих відмінностей, на які слід звернути увагу, дозволить вам швидше звернутись по медичну допомогу. 

Коментарі
Loading...