Чому виникають висипання на долонях

0 22 150

Висипи можуть з’явитися по всьому тілу, включаючи долоні. Протягом дня ваша рука контактує з різними людьми, навколишнім середовищем та іншими подразниками, які можуть викликати реакцію. Розуміння симптомів і причин висипання на долонях може допомогти лікареві діагностувати ваш стан.

8 причин висипань на долонях

Висип – це симптом, який може викликати свербіж, опік або розвиток набряків шкіри. Хоча висипка не завжди є показником більш серйозного стану, вона може бути ознакою інфекції або впливу алергену.

Існує ряд умов, які можуть викликати у вас висип на долоні. Деякі з найбільш поширених:

1. Алергічна реакція

Харчова алергія або алергія на ліки здатні викликати алергічну реакцію, яка може проявлятись у вигляді висипу. Він може спричинити свербіж шкіри, пухирі або навіть розвиток кропив’янки.

Інші поширені симптоми, які можуть супроводжувати висипання на долонях, включають:

Важка алергічна реакція та анафілактичний шок вважаються екстреною медичною ситуацією. Вам слід негайно звернутися до лікаря, якщо у вас є ці чи якісь серйозніші симптоми.

2. Сухість шкіри

У холодний сезон погода може спричинити пересихання шкіри, викликаючи свербіж і лущення шкіри рук. Це може стосуватися й безпосередньо долонь.

Екзема та вживання деяких ліків також можуть спричинити пересихання шкіри та розвиток висипу. Дряпання долонь може погіршити ваші симптоми.

3. Стригучий лишай

Ця грибкова інфекція є поширеним, але виліковним захворюванням. Стригучий лишай — шкірна інфекція, яка проявляється кільцеподібним висипом на різних частинах тіла. Але на долонях характерний кільцеподібний малюнок не розвивається. 

Крім висипу на шкірі ваших долонь можуть виникнути:

 • сухість;
 • глибокі тріщини;
 • огрубіння;
 • запалення.

4. Контактний дерматит

Dermatit-

Контактний дерматит – це форма екземи, яка викликає висип, коли ваша шкіра чи руки торкаються подразника. Шкірний висип розвивається впродовж 48 годин, якщо реакція на такий подразник з’явилась вперше. Якщо ж ви знову сконтактували зі збудником, повторна реакція на нього може розвинутись швидше.

Контактний дерматит зазвичай виникає після контакту з:

У вас також може розвинутись висипання на долонях від дотику до засобів для чищення, відбілювачів та деяких мил. Якщо у вас виник висип на долоні, який не покращується або супроводжується постійним печінням, негайно зверніться до лікаря.

5. Псоріаз

Цей стан шкіри – захворювання, яке може викликати запалення в різних частинах тіла, включаючи долоні. Псоріаз передається спадково, також він може бути спричинений травмою шкіри, іншими шкірними захворюваннями або інфекцією.

Крім запалення на долоні також може виникнути:

 • почервоніння;
 • сухість та лущення;
 • бляшки або потовщення шкіри на уражених ділянках;
 • болючі тріщини.

6. Ентеровірусний везикулярний стоматит

Ентеровірусний везикулярний стоматит — дуже заразний стан, який часто спостерігається у дітей. Це вірусна інфекція, яка може спричиняти ранки і висипи у роті, на руках і ногах.

Інші симптоми, які можуть виникнути при цій інфекції, включають:

 • лихоманку;
 • біль у горлі;
 • пухирі на язику;
 • червону висипку на долонях або підошвах;
 • зниження апетиту.

Цей стан, швидше за все, мине протягом декількох днів з невеликими ознаками симптомів. Якщо ваші симптоми погіршуються або не покращуються, запишіться на прийом до лікаря.

7. Дисгідротична екзема

Специфічний тип екземи, який спричиняє невеликі сверблячі пухирі на долонях. Зазвичай вони з’являються скупченнями і можуть бути болючими. Пухирі висохнуть і злущаться протягом трьох тижнів.

Якщо у вас діагностована дисгідротична екзема, у вас можуть з’явитися пухирі на пальцях і ступнях. Ця недуга найчастіше зустрічається у жінок, рідше — у чоловіків. 

На сьогодні немає ліків проти цього захворювання, але лікар може вам порадити симптоматичне лікування.

8. Імпетиго

Ще одна поширена шкірна інфекція серед дітей – імпетиго. Цей стан викликає пухирі на обличчі, шиї та руках. 

Діти більш схильні до розвитку цієї інфекції, якщо вже мають інші шкірні захворювання, такі як екзема або контактний дерматит, спричинений хімічними речовинами рослин.

_Phytophotodermatit

Імпетиго заразне й може поширюватися від людини до людини або при контакті з речами, яких торкнулася заражена людина. Імпетиго також викликає свербіж і може поширюватися на інші частини тіла.

Чи потрібне лікування

Лікування висипань на долонях залежить від їх основної причини. Деякі висипання можуть пройти самостійно і не потребують лікування. В інших випадках терапія може бути простою, але встановити причину недуги та підібрати засоби її усунення може лише лікар.

Якщо у вас алергічна реакція, після огляду вам призначать відповідні ліки проти алергії. Якщо ваш висип є наслідком атопічного дерматиту, екземи або псоріазу, лікар може призначити крем для місцевого лікування. Такий засіб потрібно наносити за 30 хвилин до виходу на холод, а також на ніч і у всіх інших випадках, коли виражена сухість шкіри.

Якщо ви страждаєте від екземи або псоріазу, уникайте потенційних тригерів і тримайте руки зволоженими, щоб запобігти сухості шкіри.

При бактеріальних та вірусних інфекціях лікар може призначити вам місцевий або пероральний антибіотик. Якщо ваші симптоми не покращуються або погіршуються після лікування, негайно зверніться до лікаря знову.

Прогноз

Висипання на долонях часто є незначним симптомом, який можна вилікувати протягом декількох днів. Однак деякі випадки таких висипів є ознакою більш серйозного стану шкіри або інфекції.

Якщо ви починаєте відчувати додаткові симптоми при висипанні на долонях або якщо ваші симптоми погіршуються, відвідайте лікаря. Він допоможе вам діагностувати недугу і підібрати правильне лікування.

 

Коментарі
Loading...