Що викликає сухість шкіри на статевому члені та як їй запобігти

0 28 397

Ви можете бути стурбовані, якщо помітите сухість шкіри на статевому члені, але в більшості випадків ця ознака не вказує на серйозне захворювання. Суха шкіра на статевому члені не є поширеним симптомом генітального герпесу, генітальних бородавок або будь-якого іншого захворювання, що передається статевим шляхом.

Якщо шкіра вашого статевого члену суха, її стан може проявлятись такими симптомами:

 • ущільнена шкіра, особливо після купання або плавання;
 • свербіж, лущення; 
 • почервоніння; 
 • висип; 
 • тонкі лінії або тріщини; 
 • глибокі тріщини, які кровоточать.

Далі ви можете дізнатися більше про ймовірні причини сухості шкіри на статевому члені та про те, як лікувати цей стан.

7 причин, чому шкіра пенісу стає сухою

Ось сім можливих причин сухості шкіри на статевому члені.

1. Жорстке мило

Дуже жорстке мило або миючий засіб можуть висушити шкіру на статевому члені. Подумайте про те, щоб мити його тільки водою. 

Якщо ви хочете використовувати миючий засіб, переконайтеся, що вибрали дуже м’яке мило або спеціальний засіб для інтимної гігієни. 

Також розгляньте можливість використовувати для прання нижньої білизни гіпоалергенний порошок.

2. Алергія

Якщо у вас є алергічна реакція на латекс, сперміцид, особистий дезодорант або аромат, ви можете відчути сухість шкіри на статевому члені. 

Чоловіки, які мають алергію на латекс, можуть помітити червоний сверблячий висип або набряклість пенісу після використання латексного презерватива.

Інші можливі симптоми алергічної реакції:

 • чхання;
 • хрипи;
 • нежить;
 • сльозотеча.

Використовуйте презервативи, які не містять латексу (поліуретанові або кремнієві) і не обробляються сперміцидом.

3. Суха мастурбація або секс

Відсутність мастила під час тривалої статевої активності, наприклад, мастурбації або статевого акту, може спричинити сухість шкіри на пенісі. Змащення може зробити секс та мастурбацію комфортнішими та допоможе уникнути сухості.

Мастила бувають трьох видів:

 • на водній основі;
 • на масляній основі;
 • на основі силікону.

Вибирайте мастила, які не містять хімікатів, або органічні змазки, що не мають у собі парабенів чи гліцерину, оскільки ці речовини також можуть викликати подразнення. Його найрідше викликають змазки на водній основі.

4. Одяг, що облягає, чи постійне тертя

Якщо статеві органи постійно обтягувати затісним одягом, він може подразнювати чи натирати шкіру та спричинити її сухість. 

Натільна білизна також може призвести до накопичення вологи під крайньою плоттю, що може стати поживним середовищем для грибка і збільшити ймовірність розвитку інфекції.

Носіть м’яку бавовняну нижню білизну та більш вільний одяг з легких дихаючих тканин.

5. Дріжджова інфекція (молочниця) 

Інфекція, що викликається дріжджовими грибками і яку у народі називають молочницею, може викликати:

 • сухість і лущення шкіри;
 • висип;
 • білі плями на шкірі;
 • набряк або подразнення навколо головки статевого члена;
 • густе нерівномірне виділення під крайньою плоттю.

Можливе також болісне сечовипускання та біль під час сексу.

Тримайте ділянку, на якій розвивається грибок, сухою та чистою. Якщо ви помітили неприємні симптоми, потрібно звернутись до лікаря-дерматолога, який проведе діагностику ваших виділень. 

Якщо діагноз молочниці підтвердиться, лікар призначить вам протигрибкові препарати. Їх, зокрема, потрібно наносити на головку статевого члена і під край крайньої плоті, поки всі симптоми не зникнуть. Для повного одужання може знадобитися понад 10 днів.

Звертаємо вашу увагу, що самолікування у цьому випадку може мати непоправні наслідки. 

Якщо ви самостійно вирішите, що у вас молочниця, і почнете лікування, маючи насправді іншу інфекційну хворобу, що передається статевим шляхом, то можете втратити дорогоцінний час. Адже раннє лікування будь-якої венеричної хвороби після її правильної діагностики є набагато ефективнішим, ніж лікування запущених випадків. 

Важливо також утримуватись від сексу, поки всі симптоми не зникнуть. 

6. Екзема 

Багато видів екземи можуть вражати шкіру на статевому члені:

Крім сухості шкіри, екзема також може викликати сильний свербіж та підшкірні набряки різних розмірів.

Якщо у вас ніколи раніше не було діагностовано екзему, попросіть  вашого сімейного лікаря направити вас до лікаря-дерматолога для встановлення остаточного діагнозу.

Шкіра на статевому члені, як правило, тонша та чутливіша, ніж на інших частинах тіла, тому обов’язково дотримуйтесь вказівок лікаря та обережно застосовуйте будь-які прописані ним ліки.

7. Псоріаз 

Найбільш поширеним типом псоріазу, що вражає геніталії, включаючи пеніс, є зворотний псоріаз. Спочатку він проявляється у вигляді сухих червоних уражень шкіри. Ви також можете помітити невеликі червоні плями на голівці або валу статевого члена.

Терапію у цьому випадку, зокрема кортикостероїдами та ультрафіолетом, може призначити лише лікар. 

Лікуємо сухість члена домашніми засобами

Перед лікуванням сухої шкіри на статевому члені утримайтеся від будь-якої сексуальної активності (включаючи мастурбацію) протягом як мінімум 24 годин, щоб не подразнити шкіру ще більше. Крім того, пийте багато води, яка допоможе наповнити ваше тіло вологою.

При купанні або прийманні душу використовуйте засоби, призначені для чутливої шкіри, наприклад пінку Blue Cap

Можливо, ви не захочете використовувати мило для статевих органів, — замість цього просто вимийте їх теплою водою. Якщо використовуєте мило, ретельно змийте його після миття.

Після купання або душа використовуйте зволожувальний крем для статевого члена. Рекомендується крем, розроблений спеціально для шкіри пеніса, оскільки звичайні лосьйони для рук і тіла можуть містити хімічні речовини, здатні викликати алергічні реакції. 

Тому шукайте засіб, який містить масло ши і вітамін Е, — вони допоможуть зберегти вологу і запобігти сухості.

Сухість шкіри на статевому члені і секс

Якщо суха шкіра на вашому статевому члені викликана грибковою чи бактеріальною інфекцією, вам слід утриматися від сексуальної активності, поки інфекція не буде вилікувана. Це тому, що названі інфекції заразні, й ви можете поширити їх на сексуального партнера.

Якщо сухість шкіри на пенісі викликана не інфекціями, заняття сексом не є для вас небезпечними, проте можуть бути незручними.

Коли звертатись за допомогою, якщо шкіра пеніса суха 

Якщо стан вашої шкіри не покращився через пару днів домашнього лікування, або, навпаки, погіршився, запишіться на прийом до лікаря-дерматолога. Він огляне вас і вирішить, яке потрібне лікування, або направить до інших лікарів, зокрема, дерматолога, який зможе діагностувати екзему або псоріаз.

Профілактика сухості шкіри статевого члена

Ви можете уникнути сухості шкіри пеніса, якщо будете:

 • використовувати м’який миючий засіб або лише воду замість мила для миття статевого члена;
 • акуратно висушувати пеніс після миття;
 • наносити спеціальний зволожувальний засіб для пенісу після душу та ванни, наприклад, ліполосьйон для чутливої шкіри Allergika®;
 • використовувати для прання білизни гіпоалергенні засоби;
 • вдягати м’яку простору нижню білизну та одяг, що не стискає статеві органи;
 • пити багато рідини, щоб підтримувати нормальний водний баланс.

Отже:

Суха шкіра на статевому члені зазвичай не є серйозною медичною проблемою. Проте цей стан може викликати незручності.

Якщо домашні засоби не допомагають або у вас регулярно виникає сухість шкіри на статевому члені, зверніться до лікаря-дерматолога клініки FxMed. Він допоможе у визначенні причини і дотримання правильного плану лікування, адже вони є ключовими умовами одужання.

Також в клініці ви можете пройти повний комплекс обстеження, а саме тест АЛЕКС-2 (ALEX-2®) на 300 алергенів, включаючи латекс, і патч-тести з хімічними речовинами, які можуть викликати роздратування і сухість шкіри на пенісі.

Коментарі
Loading...