Цинк: проти алергії, шкірних захворювань та вірусів

0 1 920

Алергія – це реакція імунної системи на речовини в навколишньому середовищі. Наприклад такі, як пилок, спори грибів або лупа тварин. Оскільки багато ліків проти алергії можуть викликати такі побічні ефекти, як сонливість або сухість слизових оболонок, люди замислюються про використання альтернативних засобів. Зокрема, чи доцільно використовувати цинк проти алергії?

Питання слушне. Аналіз 62 досліджень дав можливість науковцям зробити висновок, що дефіцит ряду поживних речовин, включаючи цинк, пов’язаний із більшою частотою виникнення алергії та астми.

Цинк — це мінерал, який підтримує імунну систему та бере участь в обміні речовин. Крім того, що цинк відіграє певну роль в загоєнні ран і покращує стан шкіри, він також важливий для вашого нюху і смаку.

Цинк проти алергії й не тільки

У статті 2016 р. у «Pediatric Reports» було зроблено висновок, що вживання добавок з цинком на додаток до стандартного лікування знижує важкість нападів бронхіальної астми у дітей. Однак воно не впливає на тривалість нападів. 

Але астма  часто пов’язана з алергією. Відтак цинк може бути потенційним фактором полегшення алергії.

Цинк та атопічний дерматит

Дослідження 2012 р. показало, що рівень цинку був значно нижчий у людей з атопічним дерматитом в порівнянні з контрольною групою.

Ці результати довели, що може існувати зв’язок між рівнем цинку та атопічним дерматитом, зокрема викликаним алергічними чинниками. Тому цей зв’язок також вимагає подальшого вивчення.

А ще хвороби, пов’язані із дефіцитом цинку, коли цей мінерал погано засвоюються в організмі, як правило, проявляються саме зміною структури шкіри.

Цинк та вірусні хвороби

Цинк впливає на перебіг вірусних хвороб. Адже бере участь у регулюванні активності імунної системи. Зокрема, його призначення входить до протоколу лікування COVID-19.
А препаратом, який, окрім цинку, містить ряд інших вітамінів та противірусну глицирізинову кислоту й допомагає при коронавірусній хворобі, є «Віусід».

Добові потреби в цинку

Добова потреба в цинку залежить від вашого віку та статі.

Рекомендована доза цинку для чоловіків у віці 14 років і старше становить 11 мг на день. Для жінок 19 років і старше — 8 мг на день.

Для вагітних від 19 років і старше рекомендована доза цинку становить 15-25 мг на добу.

Харчові джерела цинку

Хоча курятина і червоне м’ясо найчастіше є основними джерелами цинку, в устрицях його міститься більше, ніж в будь-якій іншій їжі. 

До продуктів з високим вмістом цинку належать:

Втім, багато з цих продуктів є відомими алергенами та входять до списку 14 найрозповсюдженіших тригерів харчової алергії.

На додачу біодоступність цинку зазвичай нижча й у раціоні вегетаріанців, якщо порівнювати з людьми, які їдять м’ясо. 

Поговоріть зі своїм лікарем про вживання добавок цинку. Це, зокрема, можуть бути засоби з лінійки Xymogen. Вони містять цинк у збалансованих вітамінних комплексах.

Цинк для шкіри – у кремах та мазях

Крім того, для покращення стану шкіри можна використовувати лінійку препаратів «Скін-кап», активною речовиною яких є піритіон цинку.

Засоби з ним будуть корисні при:

А також при псоріазі, нейродерміті та себореї.

Отже:

Існують деякі вказівки на те, що цинк, окрім своїх основних ролей в імунній функції організму, синтезі білка та загоєнні ран, може бути потенційним фактором полегшення алергії, астми та стану при вірусних хворобах.

Якщо ви вирішили приймати цинк проти алергії, задля загального зміцнення організму, або просто змінити раціон, щоб споживати більше цього мінералу, попередньо проконсультуйтеся з лікарем. 

Це потрібно тому, що надлишок цинку може викликати нудоту, діарею і головні болі. Цинковмісні комплекси також можуть взаємодіяти з ліками, включаючи певні антибіотики та діуретики. 

 

Коментарі
Loading...