Алергія у цуценяти? PAX допоможе раду дати

0 629

Ваше цуценя відстає у рості та розвитку? Причини можуть бути різними. І серед них — алергія у цуценяти, зокрема на деякі види їжі. Але не намагайтеся шукати причину самостійно, а негайно несіть малечу до ветеринарної клініки.

Адже лише фахівці здатні точно визначити, чи дійсно саме алергія винна в тому, що цуценя погано набирає вагу та не додає зросту. І в цьому ветеринарам допомагає багатокомпонентний молекулярний тест РАХ. А от негативний результат тесту означатиме необхідність пошукати інші причини проблеми.

Чому цуценята стають алергіками рідше за дорослих собак?

Як зазначають ветеринари, алергія у цуценят зустрічається рідше, ніж у їхніх дорослих родичів. Причиною цього є механізм розвитку алергії. 

Виникає вона, коли імунна система тварини починає надмірно реагувати на фактори зовнішнього середовища, які не є небезпечними за своєю суттю. Це і пилок рослин, і спори грибів, які викликають сезонну алергію у собаки. Також алергенами для песика можуть бути їжа, частки хутра або лупи інших тварин і кліщі домашнього пилу.

При першому контакті з алергеном відбувається сенсибілізація до нього: в організмі цуценяти виробляються специфічні антитіла до білків алергену — імуноглобуліни E (IgE). Але на самопочутті малечі цей процес ніяк не відбивається.

При кожному наступному контакті кількість імуноглобулінів збільшується, і настає час, коли вони поєднуються з мастоцитами або базофілами. Це різновиди лейкоцитів — білих клітин крові, що відповідають за захист організму. Наслідком такого союзу стає викид у кров гістаміну — речовини, яка стає спусковим гачком запальних процесів.

Саме в цей момент песик і починає відчувати симптоми алергії. Але оскільки між їх появою та моментом сенсибілізації може пройти й декілька місяців, і декілька років, цуценя встигає подорослішати.

І, як правило, алергія у собаки проявляється, коли їй вже виповнився рік. А найчастіше симптоми алергії у собаки помітні, якщо він розпочав другий, а інколи – і третій рік життя. Утім, так відбувається не завжди, тож алергія може проявитися й у собаки дитячого віку. 

Які ж симптоми алергії у цуценяти?

Першою чергою на алергени реагує шкіра тваринки: з`являються почервоніння та свербіж. Небезпека цих проявів гіперчутливості полягає в тому, що, намагаючись позбутися неприємних відчуттів, цуценя починає активно чухатися та гризти лапи.

А оскільки кігті та зуби юного песика гострі, як голки, подряпини та місця укусів швидко перетворюються на рани, до яких легко потрапляє інфекція. З тих же кігтів та зубів. 

Як наслідок розвивається запалення, що потребує антибактеріальної або антигрибкової терапії. При цьому локалізуватися воно може не лише на різних ділянках тіла, а й у вусі тварини. Тож отит у цуценяти, який не проходить після традиційного лікування, може бути ознакою, що першопричина хвороби – не бактерія, вірус чи грибок, а саме алергія.

Також, але рідше, про алергію у цуценяти можуть свідчити поява нежитю, сльозотечі, кашлю та чхання, а також напад астми.

При гіперчутливості до їжі у цуценяти можуть виникнути розлади шлунково-кишкового тракту: діарея, надмірне газоутворення, нудота та блювота. Утім, ці ж симптоми характерні й для харчової непереносимості. Механізми її розвитку пов`язані не з порушенням імунних механізмів, а з незрілістю шлунково-кишкового тракту молодого песика.

Саме тому цуценят, як і маленьких дітей, годують часто, але потроху. Адже варто тваринці з`їсти більше, ніж здатен перетравити її шлунок, — і безсонна ніч забезпечена як цуценяті, так і його власникам. 

І ще один небезпечний наслідок сенсибілізації юного собачого організму до певних продуктів — це затримка росту та розвитку. Спричинити її може, наприклад, алергія на курку.

Тож давати її м`ясо цуценяті треба дуже обережно, якщо ви бачите, що собака відстає у розвитку. А ще краще — не зволікати зі зверненням до ветеринарної клініки.

Також через алергію у цуценяти може розвинутися анафілаксія. Ця системна реакція, про яку зокрема свідчать холодні лапи й падіння тиску, є смертельно небезпечною та потребує термінової ветеринарної допомоги.

Чому потрібен РАХ

Утім, такої ж допомоги потребує будь-який прояв алергії у цуценяти. Але оскільки жоден із них не є специфічним та може свідчити про інші захворювання, діагностика гіперчутливості у юних песиків потребує особливо ретельного підходу.

Саме тому ветеринари взяли на озброєння багатокомпонентний мультимолекулярний тест РАХ, який в Україні впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune, давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин.

За допомогою РАХ можна визначити, які саме алергенні білки стали причиною сенсибілізації імунної системи собаки. І таких алергенів в арсеналі тесту — понад дві сотні.

Це вже згадані:

На відміну від традиційного для ветеринарії внутрішньошкірного тесту на алергію, PAX не потребує спеціальної підготовки собаки. 

Забір однієї порції крові для молекулярного тесту на алергію у собаки не лише можна, а й потрібно робити при загостренні хвороби. 

Внутрішньошкірні ж тести ж вимагають, щоб загострення пройшло і собаці перед пробою поголили значну ділянку шкіри. 

Також  PAX набагато зручніший за елімінаційну дієту, яка застосовується при харчовій алергії у собаки. Дієта полягає у поступовому виключенні та повторному введенні підозрюваних продуктів впродовж щонайменше 2 місяців. Тоді як результат тесту PAX з переліком тих же підозрюваних продуктів буде відомий вже за декілька днів.

А вже після підтвердження діагнозу алергії у цуценяти та встановлення її точної причини ветеринар призначить вашому маленькому пухнастику лікування. Воно може включати як антигістамінні й гормональні препарати, так і алерген-імунотерапію (АІТ) у собак.

Коментарі
Loading...