Алергія на вагітність виникає, лише якщо жінка страждала на алергію до зачаття

0 1 628

У випадку, коли у вагітної всі тести на алергію є негативними, а симптоми схожі на алергічні, медики ставлять умовний діагноз «алергія на вагітність». 

Хоча насправді алергія дуже нечасто залежить від вагітності. Якщо жінка мала алергічну чутливість до зачаття, під час вагітності прояви справді можуть посилитись. Якщо не мала, скоріше за все, симптоми означають звичайний гормональний збій або застуду. 

Про те, чи може вагітність вплинути на алергію, і яких заходів слід вжити, аби цього не сталося, читайте нижче.

Чи можна захворіти на алергію під час вагітності?

Так. Але лише в тому випадку, коли це захворювання уже було в анамнезі. Тобто діагностувалося раніше. 

Алергії досить поширені під час вагітності. Деякі жінки, які раніше не мали виражених симптомів, починають скаржитись на нежить, висипання, сльозотечу саме в «цікавому положенні».

Посилення алергії під час вагітності залежить від організму жінки та від ступеня важкості перебігу алергії ще до зачаття. Близько третини майбутніх матусь відчувають погіршення симптомів. Ще у третини симптоми алергії залишаються такими, як були раніше, а в декого вони, навпаки, покращуються. 

Чи може алергія вплинути на вагітність і дитину?

Навіть якщо у вас алергія, ви можете мати безпечну та здорову вагітність. До того ж наявність алергії не забороняє мати дитину

Радше за все, дитина в утробі нічого не відчує, якщо мамина алергія загостриться. Навіть коли симптоми алергії будуть вкрай важкими.

Вагітна жінка має розказати лікарю-алергологу про своє нездужання і завжди радитись з ним перед прийманням будь-яких ліків. Навіть тих, які регулярно пила до зачаття. 

Крім того, треба намагатись уникати відомих тригерів алергії, коли це можливо. Особливо якщо жінка має алергію на цвітіння і вагітність припадає на розпал його сезону.

Симптоми алергії під час вагітності

Якщо у жінки спостерігається поліноз, зокрема алергічний риніт, вона, радше за все, відчуватиме:

Поліноз часто розпочинається ранньою весною, а потім продовжується влітку та на початку осені. Але не завжди протікає за одним і тим же графіком, бо залежить від навколишнього середовища та конкретних алергенів, до яких людина має чутливість. 

Поточні рівні алергенного пилку в повітрі й інформацію про ситуацію, яка очікується, завжди можна знайти в алергопрогнозі.

Інші тригери, такі як пліснява, пил та лупа домашніх тварин, можуть викликати реакції незалежно від пори року.

Закладеність носа не завжди означає алергію 

Нежить, як правило, починається приблизно в другому триместрі вагітності. Пояснюється це тим, що високий рівень естрогену та прогестерону збільшують кровотік по всьому тілу, в тому числі й у носі, спричиняючи набухання слизових оболонок. 

Це може викликати у жінки закладеність носа як при застуді або алергії. Такий стан іноді призводить навіть до кровотечі з носа під час вагітності. А також – до постназального затікання, через яке жінка починає кашляти або навіть давитись вночі. 

Як відрізнити алергію від важкого перебігу вагітності? 

При алергії людина відчуваєте додаткові симптоми, про які згадувалось вище: чхання, свербіж очей, задуху та кашель.

Якщо виражений свербіж та чхання жінку не турбують, її стан може бути просто гормональним застоєм, який іноді трапляється у вагітних. Якщо є сумніви, краще порадитись з лікарем.

Чи можна приймати ліки проти алергії під час вагітності?

Жінка має порадитись зі своїм лікарем, які таблетки безпечно приймати під час вагітності. 

Це необхідно зробити навіть в тому випадку, якщо вона вже приймала рецептурні, безрецептурні або гомеопатичні препарати. Вагітна не повинна використовувати їх, поки не отримає дозволу свого гінеколога. 

При цьому є декілька загальних правил приймання ліків проти алергії під час вагітності:

  • Антигістамінні препарати повинен підбирати виключно лікар. Багато хто забороняє вагітним приймати їх в першому триместрі.
  • Регулярні протинабрякові засоби, до складу яких входять псевдоефедрин або фенилефрин, заборонені вагітним, особливо у першому триместрі. Деякі лікарі дозволяють обмежене використання протинабрякових, оскільки їх часте приймання знижує приплив крові до плаценти. Але жінці не треба хвилюватись, якщо вона уже приймала ці препарати. Просто варто порадитись з лікарем щодо їх подальшого застосування. 
  • Назальні спреї, до складу яких входять стероїди, як правило, вважаються безпечними для вагітних жінок. Але треба уточнити у свого лікаря марку та дозування.

Сольові спреї та промивання для носа дозволені всім. Серед них, зокрема, і SinuSalt. Препарат зручний у використанні, адже при його застосуванні вагітній жінці не треба сильно нагинатися. 

Чи можна робити алергенну імунотерапію під час вагітності?

Більшість алергологів стверджують, що починати алерген-специфічну терапію під час вагітності – не найкраща ідея. Алергоїди спричиняють зміни у без того нестабільній імунній системі жінки й можуть викликати небажані реакції.

Алергенна імунотерапія (АІТ) вважається безпечною лише для вагітних, які приймали такі ліки деякий час до зачаття. 

Як запобігати виникненню алергії під час вагітності?

Дотримуйтесь кількох правил:

  • Тримайтесь якомога далі від курців. Дим може посилити алергію, а пасивне куріння шкідливе для майбутньої дитини.
  • Якщо у вас алергія на пилок, намагайтесь залишатись в приміщенні, де повітря фільтрується кондиціонером. Виходячи на двір, надягніть сонцезахисні окуляри з заокругленими краями, щоб пилок не потрапив в очі. Помічними у цьому сенсі будуть і маски. Втім, вони захищають не довше 2 годин.
  • Коли повернетесь додому, зніміть взуття, вимийте руки й обличчя та переодягніться. Купання під душем та миття голови перед сном допоможуть полегшити нічні симптоми. 
  • Якщо у вас алергія на пил, робити генеральне прибирання краще просити рідних або наймати людину. Використовуйте мийний пилотяг чи пристрій з НЕРА-фільтром, вологу швабру, щоб не підіймати пил догори. 
  • Тримайтесь якнайдалі від горищ, підвалів та інших вологих місць, де можуть рости гриби й виділяються їхні спори.

Маєте алергію на домашніх тварин? Повідомте друзів, які тримають домашнього улюбленця, про вашу алергію, щоб вони підготувались до вашого візиту. Якщо ж у вас виникла алергія на власну тварину, виділіть у квартирі хоча б одну кімнату, куди їй не дозволено заходити.

Харчова алергія при вагітності

Є хороша новина. Якщо жінка не страждає від алергії на арахіс, молоко, яйця та інші продукти, внесені до топу 14 найважливіших харчових алергенів, вона може сміливо їх вживати. Малюкові це допоможе виробити імунітет не лише до цих продуктів, але й до інших алергенів.  

Лікарі кажуть: найважливіше, що можуть зробити майбутні матусі, – дотримуватись здорової дієти, багатої на овочі, фрукти, рибу та вітамін D. Вживання цих продуктів може знизити ризик розвитку алергічних захворювань у дитини. 

Але якщо жінка страждає на харчову алергію, їй треба порадитись з лікарем щодо того, чи слід обмежувати раціон під час вагітності та грудного вигодовування. Особисті рекомендації для мами можуть значно відрізнятись від рекомендацій для малюка. 

Головне для вагітної жінки — зберігати душевний спокій. Займіться йогою, плаванням, побільше гуляйте і тримайте лікаря в курсі всіх змін, котрі відбуваються в вашому організмі.

Коментарі
Loading...