Алергія на кмин пов`язана з чутливістю до пилку берези

0 767

Алергія на кмин — популярну приправу — здатна викликати реакції, що ставлять під загрозу життя людини, чутливої до цієї рослини. Причому алергію спричиняє кмин як у зернах, так і молотий.

Ця приправа використовується для приготування салатів, м`ясних та кондитерських страв, у виробництві алкогольних напоїв

Відомий кмин також завдяки цілющим якостям. Наприклад, як відхаркувальний, жовчогінний та потогінний засіб. А ще як засіб для посилення лактації у жінок, що годують грудьми. 

Знайшов кмин застосування і в парфумерній промисловості.

Належить кмин (Carum carvi L.) до родини зонтичних, або селерових (Apiaceae). Серед інших її представників: морква, кріп, петрушка, коріандр, фенхель, аніс та селера. Остання входить до топу 14 найалергенніших харчових продуктів світу

Враховуючи таку спорідненість, у людей, гіперчутливих до кмину, може розвинутися перехресна алергія на його ботанічних родичів. І навпаки.

Симптоми алергії на кмин

Які ж симптоми вказують сенсибілізацію до кмину? Зазвичай це:

Але найнебезпечнішим проявом сенсибілізації до кмину є анафілаксія, яка зазвичай розвивається протягом пів години після контакту з алергеном. Серед ознак цієї системної реакції, яка одночасно вражає різні органи, — падіння артеріального тиску та втрата свідомості. 

Якщо людині в стані анафілаксії вчасно не надати медичну допомогу (в першу чергу йдеться про введення адреналіну), наслідки можуть бути летальними. 

Алергени кмину

Сенсибілізуються до кмину переважно діти старшого віку та дорослі. І відповідальність за цей процес лежить на кминових профілінах. 

Білки цього класу є складовою частиною усіх клітин кожної рослини. При цьому 75 % профілінів навіть не споріднених між собою рослин мають схожу структуру. А відтак у людей, чутливих до профілінів одного виду, може з часом розвинутися гіперчутливість до одного чи навіть декількох інших.

Саме так відбувається і з кмином. Адже науковці встановили, що 

ті, хто страждає на алергію до профілінів пилку берези Bet v 2 та/або полину Art v 4, можуть водночас мати алергію І типу до профілінів родини зонтичних. Включаючи кмин.

Інші причини чутливості до кмину — білки групи PR-10 та білки-переносники ліпідів (LTP). Ці сполуки — звичайні складові рослин родини селерових. 

Перші відповідають за чутливість до пилку рослин і спричиняють появу синдрому оральної алергії. Другі — за істинну харчову алергію. Саме білки класу LTP викликають появу симптомів анафілаксії.

Алергія на кмин: неочікувані джерела 

Ще одна небезпека, як не дивно це звучить, криється в арахісі. Цей представник родини бобових, як і згадувана на початку селера, входить до топу 14 найбільших алергенів. І, як йшлося в повідомленні американського Управління з продовольства та медикаментів (Food and Drug Administration), арахісові частки можуть міститися у сумішах приправ, зокрема у меленому кмині. Тож людина, яка має алергію на арахіс, може зреагувати й на кмин, навіть якщо не сенсибілізована до нього.

З іншого боку, 

кмин входить до складу різних приправ та їх сумішей. А відтак сенсибілізовані до нього люди повинні дуже ретельно вивчати вміст таких продуктів. 

А також уникати страв, які можуть містити кмин. Наприклад, попереджаючи про свою гіперчутливість до нього офіціантів у кафе та ресторанах.

Діагностика алергії на кмин

Але до таких кроків мають вдаватися лише ті, кому офіційно підтверджено діагноз «алергія на кмин». Встановити його можна за допомогою так званого натурального прик-тесту із застосуванням самого кмину, або застосувавши молекулярний тест на алергію

Зокрема, кмин входить до переліку алергенних екстрактів, чутливість до яких визначає багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2. Цей найсучасніший метод діагностики алергічних захворювань дає можливість не просто встановити, яка речовина стала причиною сенсибілізацію організму, а й виявити серед майже трьох сотень молекул ту або ті, що викликають надмірну реакцію імунної системи. 

Таким чином, кожен пацієнт, що пройшов алергодіагностику за допомогою ALEX2, отримає й свій алергологічний паспорт.

І саме така діагностика є першим кроком для лікування, яке лікар-алерголог індивідуально підбере для вас. 

При алергії на кмин окрім повного виключення його з раціону це буде призначення антигістамінних та інших засобів на випадок, якщо контакт з алергенною приправою таки відбувся.

Коментарі
Loading...