ALEX2 — найдокладніший аналіз на всі відомі алергени

0 5 709

Що необхідно знати кожному, хто збирається пройти цей тест на алергію?

Алергічні захворювання є глобальною медико-соціальною проблемою. Вони впливають на якість життя понад 1 млрд людей у всьому світі.

Всупереч існуванню величезної кількості алергологічних тестів сьогодні існує проблема зі своєчасною, правильною і точною діагностикою алергічних захворювань. Вважається, що в Європі 45 % пацієнтів з алергією стикаються з проблемою її діагностики.

Адже реакція пацієнта на різні алергени може проявлятися однаково, а симптоми алергії часто подібні до проявів інших хвороб.

На рішення доктора щодо вибору методу діагностики алергії у конкретного пацієнта можуть вплинути:

  • непостійність та мінливість проявів алергічних захворювань;
  • наявність перехресних реакцій між алергенами, через що незрозуміло, на який з них реагує пацієнт;
  • дитячий вік, коли складно зібрати анамнез, провести діагностику, а симптоми самої алергії можуть бути нетиповими;
  • наявність супутніх захворювань;
  • тривале приймання різних медикаментів, на тлі яких змінюється протікання алергії.

Через ці фактори, вивчаючи результати аналізів, отримані за допомогою окремих діагностичних молекулярних панелей або прик-тестів, лікар може не побачити всієї клінічної картини сенсибілізації людини. В цьому випадку під питанням залишається й правильність інтерпретації таких аналізів.

Цю проблему вирішує ALEX2 — молекулярний діагностичний тест нового покоління in vitro, який значно полегшує лікареві виявлення головних і перехресно-реактивних алергенів. Зданий раз,

тест ALEX2 дозволяє визначити відразу 295 показників: рівень загального IgE і специфічних IgE до 117 молекул і 178 екстрактів алергенів. Це практично всі відомі науці алергени.

Таким чином, ALEX2 дозволяє отримати повну картину сенсибілізації пацієнта.

Розглянемо деякі найпоширеніші питання, які можуть виникнути у будь-якої людини, яка вирішує, чи потрібний їй  алерготест ALEX2. Або вже здала тест і отримала результат.

Звертаємо вашу увагу, що результат аналізу не є діагнозом. Для правильної інтерпретації результату аналізу зверніться, будь ласка, до лікаря-алерголога.

1. Чому багатокомпонентний молекулярний тест ALEX2 кращий, ніж інші аналізи на алергени, такі як панелі до груп алергенів і тести до одного алергену?

Пацієнт може забути про деякі симптоми алергії, недооцінювати їх та, відповідно, не проінформувати про них лікаря-алерголога. Часто консультації лікаря можуть бути обмежені в часі, що ускладнює збір повної інформації про життя і захворювання пацієнта.

Отже, підбираючи окремі панелі або тести до одного алергену, щоб встановити причину реакції пацієнта, лікар може не врахувати всі фактори, які насправді викликають у людини алергію. Зрештою, він може просто про них від вас не дізнатись.

Але якщо діагноз неповний, то й лікування не буде стовідсотково ефективним. У таких випадках пацієнт часто залишається незадоволений результатами лікування, адже симптоми алергії можуть з’являтися знову.

А от коли діагностика проведена за допомогою тесту ALEX2, лікар отримує повне уявлення про сенсибілізацію пацієнта. В одному аналізі зібрані всі основні алергени, які можуть викликати симптоми харчової алергії, сезонної алергії або полінозу, атопічного дерматиту, бронхіальної астми, алергічного риніту.

Отже,

нема потреби робити додаткові тести та аналізи. За результатами тесту АЛЕКС2 можна підібрати ефективне лікування, в тому числі й алерген-специфічну імунотерапію, розробити рекомендації стосовно дієти та способу життя.

Важливо, що тест ALEX2 дозволяє перевірити рівень сенсибілізації як до екстрактів, так і до молекул алергенів. Що це означає? Ви отримуєте інформацію не тільки про те, чи є у вас алергія до певного екстракту алергену (наприклад, до риби в цілому), але й до молекул його окремих білків (у прикладі з рибою — парвальбуміну). Це значуща інформація, тому що підказує доктору, зокрема, що ви алергенні також до смаженої риби.

А ось при здачі аналізу тільки до одного алергену, точніше, до його екстракту, можна отримати хибний негативний результат. Це пояснюється тим, що при отриманні екстракту деякі білки алергену можуть бути зруйновані. Наявність і екстрактів, і молекул підвищує точність та інформативність тесту ALEX2.

Зауважте, що тест ALEX2 є економічно вигідним, оскільки в його складі вартість аналізу на один алерген становить всього 20 грн. Вартість же одного алергену в діагностичній панелі або окремого аналізу до одного алергену вища у 2—3 рази.

2. В аналізі підвищений рівень загального імуноглобуліну Е (IgE), але при цьому інші результати тесту ALEX2 негативні: не виявлені специфічні імуноглобуліни Е до екстрактів і молекул алергенів.

Імуноглобулін Е продукується клітинами багатьох органів: селезінки, мигдалин, аденоїдів, слизових оболонок дихальних шляхів, шлунка і кишечника. Нормальний рівень імуноглобуліну Е в крові різний і залежить від віку.

Тому сама по собі підвищена концентрація загального імуноглобуліну E ще не свідчить про те, що у людини алергія. Виняток становить рідкісне захворювання — алергічний бронхолегеневий аспергільоз (АБЛА), для діагностики якого важливе визначення рівня загального IgE.

Таким чином, якщо загальний рівень IgE підвищений, цей результат повинен інтерпретуватися лікарем з урахуванням симптомів захворювання у пацієнта, а також:

  • віку та  статі;
  • сімейного анамнезу;
  • історії подорожей;
  •  потенційного впливу алергену.

Адже підвищений рівень загального IgE в крові може виявлятися, в тому числі, при первинних імунодефіцитах, інфекціях, паразитарних хворобах, аутоімунних, запальних і онкологічних захворюваннях.

Тому, отримавши аналіз з високим рівнем загального імуноглобуліну Е, необхідно звернутись по консультацію до лікаря-алерголога. Він розгляне всі можливі причини підвищення IgЕ в крові.

3. Ви побачили, що молекулярний тест ALEX2 позитивний, тобто за результатами аналізу виявлені специфічні імуноглобуліни Е до екстрактів або молекулам алергенів. Що робити?

Наявність специфічних імуноглобулінів Е до екстрактів або молекул алергенів говорить про те, що швидше за все ви чутливі до певних алергенів. В такому випадку не обійтися без консультації лікаря-алерголога. Тільки він зможе правильно інтерпретувати результати тесту ALEX2 з огляду на ваші скарги та історію захворювання.

Також на підставі даних анамнезу та обстеження алерголог зможе підібрати ефективне лікування, надати рекомендації щодо способу життя й харчування.

4. За результатами аналізу дитини виявлені специфічні імуноглобуліни Е до певних аероалергенів або харчових продуктів, але при контакті з ними немає ніяких симптомів алергії.

Існує таке поняття як безсимптомна сенсибілізація. Це означає, що аналізи на алергени можуть бути позитивними (частіше це низький, 1—2 клас сенсибілізації), але симптомів алергії при цьому людина не відчуває.

Чи варто ігнорувати ці показники? Не завжди. Адже у майбутньому така безсимптомна сенсибілізація може перерости в алергію до тих харчових продуктів або повітряних алергенів, сенсибілізацію до яких виявив тест АЛЕКС2.

Докладніші рекомендації щодо способу життя вам зможе дати лікар-алерголог.

5. Симптоми алергії є, але при цьому тест ALEX2 негативний, або рівень специфічних імуноглобулінів Е в межах 0,1-0,35 kU/L, що вказує на відсутність сенсибілізації.

Симптоми алергії є абсолютно неспецифічними. Тобто симптомами, схожими на алергічні, можуть проявлятися й інші захворювання, наприклад, застуда, харчова непереносимість, непереносимість гістаміну, лактазна недостатність та інші.

Отже, симптоми алергії можуть охоплювати:

Якщо ви відчуваєте один або декілька з наведених  симптомів і при цьому аналіз на алергени − молекулярний тест ALEX2 − негативний, швидше за все ваші симптоми є проявами інших захворювань або станів. Щоб точно визначити проблему, зверніться до лікаря-алерголога для подальшого обстеження та /або лікування.

Коментарі
Loading...