Чому під час самоізоляції проявляються симптоми полінозу

0 1 451

На щастя, карантин збігся у цьому році  з періодом дуже активного цвітіння дерев-продуцентів алергенного пилку. Це, у першу чергу, вільха, береза, ясен та граб. І саме карантинні обмеження оберігають людей із сезонною алергією від надмірного контакту з високими концентраціями алергенів. Адже, сидячи вдома та вдягаючи маску при виході на двір, такі люди зменшують контакт з пилком. Втім, симптоми полінозу всеодно проявляються багато у кого. Розбираємось, чому саме це може відбуватись.

В першу чергу тому, що, як тільки ви виходите на вулицю, починається реакція на пилок. І цей алергічний каскад може тривати ще довго після припинення впливу алергену. Та й хворобі зовсім неважливо, що ви перед тим знаходились вдома протягом тривалого часу.

Навіть відправляючись на пробіжку або прогулянку, ви можете піддати себе впливу алергенів. Поки ви тренуєтеся, пилок може осісти на одязі. І таким чином потрапити до вашого будинку.

Крім того, пилкові зерна дуже маленькі, тож можуть легко розповсюджуватися повітрям.

Тому, якщо ви часто відкриваєте вікна для провітрювання, алергени проникнуть всередину вашого будинку. Вони можуть осідати на меблях і домашніх предметах, а також потрапляти прямо до ваших очей чи носових ходів. А відтак викликати симптоми алергії.

І, оскільки далеко не всі оселі герметично закриті, деяка кількість пилку може проникати всередину, навіть коли вікна та двері зачинені.

Крім того, поки ви перебуваєте на самоізоляції, можуть загостритись інші типи алергій.

Багато пацієнтів з полінозом також чутливі до постійних (цілорічних) тригерів: пилових кліщів, спор грибів, лупи тварин. Якщо вони є у вашому домі, уникнути подразників практично неможливо. Тому й симптоми, які розпочались на вулиці, можуть продовжуватися вдома.

Як боротися з алергією

Сезонна алергія у регіонах світу з помірним кліматом починається наприкінці лютого і триває до кінця осені.

На початку року спостерігається пилкування дерев, у травні-липні – активне цвітіння злакових трав, а в кінці літа та восени – полину й амброзії.

Якщо температура взимку була не дуже низькою, цвітіння рослин може спостерігатись вже у січні. 

А якщо весною інтенсивно йдуть дощі, це сприятиме кращому розвитку літніх рослин. Відтак вони можуть продукувати більше пилку.

Неприємні симптоми полінозу та їх чинники

Пилок може спричинити такі симптоми:

  • чхання;
  • нежить;
  • свербіж і закладеність носа;
  • свербіння, сльозотеча, почервоніння, свербіж очей;
  • свербіж шкіри;
  • кашель та інші симптоми астми.

На додаток до чинників навколишнього середовища причинами подразнення дихальних шляхів і виникнення алергічних симптомів можуть бути освіжувачі повітря, ароматичні свічки й ефірні олії.

Як запобігти симптомам

Мінімізуйте використання цих продуктів або повністю приберіть їх із дому. Тютюновий дим також може викликати симптоми у пацієнтів з алергією, тому попросіть співмешканців палити на відкритому повітрі.

Оскільки під час сезонних алергій постійно хочеться терти ніс і очі, ключове значення має чистота ваших рук. 

Миття рук буде для вас навіть важливішим, ніж для інших людей, у яких менше спокус доторкнутися до свого обличчя. Намагайтеся не чіпати його немитими руками.

Також щоденне використання назальних кортикостероїдів може запобігти виникненню алергічних проявів.

Втім, ваш план лікування повинен розробити лікар-алерголог.

Однак у випадках з пилковою алергією кращою профілактикою може бути алерген-специфічна імунотерапія. Вона усуває основну причину алергічних симптомів і змінює реакцію вашої імунної системи на ці зазвичай нешкідливі білки. 

Не бійтеся звертатися до свого лікаря-алерголога. Більшість лікарів приймають пацієнтів онлайн.

Щоб вилікувати алергію до пилку, застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування поліноз зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Для того, щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості.

Зокрема, таку мають  алергени іспанської компанії Inmunotek (Інмунотек), доступні в Україні: ін’єкційний препарат «Алксоід» (Alxoid) та сублінгвальний спрей «Оралтек» (Oraltek).

Три поради, щоб впоратися з алергією в домашніх умовах

Є заходи, до яких ви можете вдатися вдома, щоб пом’якшити симптоми полінозу або взагалі запобігти їм, поки не звернетеся до лікаря.

Регулярно прибирайте 

На додаток до ліків миття рук і прибирання у вашому будинку можуть допомогти запобігти розвитку симптомів полінозу. Але, якщо ви маєте алергію на домашній пил, а прибирати потрібно, краще робити це у масці або респіраторі.

Переконайтеся, що простирадла, покривала, чайні рушники та інші речі є чистими. Що на них немає осілого пилу і зерен пилку.

Чистота постільних приналежностей життєво важлива. Адже якщо на них осідатимуть алергенні частинки, ви вдихатимете подразники всю ніч. 

Чистота важлива і для ваших домашніх тварин. Переконайтесь, що вони вимиті та доглянуті, а їхня шерсть не розноситься по всій квартирі. Інакше вона може викликати подальше подразнення.

Тримайте двері та вікна закритими

Закриті вікна і двері будуть перешкоджати проникненню пилку всередину. Краще за все відчиняти вікно на кілька годин вранці, після чого закрити або залишити маленьку щілину у режимі провітрювання. Це знизить проникнення пилку у вашу оселю.

Є сенс також користуватися кондиціонером із повітряним фільтром, який прибиратиме пилок з повітря.

Вмивайте обличчя

На додаток до частого миття рук вмивайте обличчя декілька разів на день. Особливо після того, як повернулись з вулиці.

Якщо ви погано себе почуваєте і у вас нежить та сверблять очі, вмивання лиця протягом дня допоможе позбутися алергенів на очах та обличчі. 

А от щоб вимити їх з носових ходів, краще застосувати систему для промивання носа. Зокрема «Синусалт».

Більше про те, як захиститись від алергенного пилку, ви можете дізнатись з порад на сайті «Все про алергію»

 

Коментарі
Loading...