Як проявляється алергія у собаки, і чому її найкраще допоможе виявити PAX

0 525

Алергія у собак має численні прояви. І практично всі вони подібні до симптомів інших, не пов’язаних із надмірною реакцією імунної системи захворювань. Наприклад, проблем із травною системою, запалення легень чи зараження блохами. І якщо від того, як проявляється алергія у собаки, залежатиме симптоматична терапія, то визначити довготривалу, а іноді й пожиттєву стратегію лікування недуги здатна  виключно правильна постановка діагнозу. 

Для цього в арсеналі ветеринарних клінік є декілька методик виявлення алергічних захворювань. І найефективніша з них —  багатокомпонентний молекулярний тест РАХ.

Які симптоми має алергія у собак?

Прояви гіперчутливості собачого організму легко сплутати з симптомами багатьох захворювань. За спостереженнями ветеринарів, при більшості видів алергії у собак головним симптомом захворювання є алергічний дерматит. Його основні ознаки: висип, почервоніння та свербіж шкіри.

Часто до них доєднується інфекційне запалення, адже, намагаючись позбавитися неприємних відчуттів, тварина починає активно розчісуватися, гризти або вилизувати подушечки лап. Наслідком цих дій є потрапляння вірусів або бактерій з зубів та кігтів собаки до ран. Особливо небезпечною є алергія у вусі собаки, яка, в тому числі, загострюється саме через інфікування. Адже воно здатне призвести до запальних процесів у мозку.

Також під впливом алергенів у собаки може загостритися атопічний дерматит, симптоми якого подібні до проявів істинного алергічного дерматиту. На нього зазвичай хворіють породні тварини. Їхня імунна система частіше має генетичну схильність до гіперчутливості до будь-яких факторів зовнішнього середовища.

Ще один шкірний прояв алергії у собаки — це кропив’янка, характерною ознакою якої є поява пухирців. Не виключена й алопеція, тобто випадіння шерсті. При цьому облисіння може бути тотальним або зачіпати окремі ділянки тіла, наприклад лапи чи спину.

Усі ці симптоми, якими проявляється алергія у собак, можуть свідчити про сенсибілізацію до будь-якого алергену. Тобто до їжі, пилку, спор та міцелію грибів (плісняви),  кліщів та бліх, хутра чи лупи тварин інших видів.

Чому алергію у собаки діагностувати не завжди легко?

І така схожість проявів алергії, викликаних різними чинниками, звісно, ускладнює діагностику захворювання. Не кажучи вже про те, що свербіж або випадіння хутра можуть бути ознакою й інших проблем зі здоров’ям чотирилапого. Наприклад, браку в організмі певних вітамінів, захворювання печінки чи жовчного міхура.

Також, переважно при харчовій алергії, у собаки можуть виникнути нудота, блювота, діарея та/або надмірне газоутворення. Однак вони ж є ознакою харчової непереносимості, яка, на відміну від алергії, не пов’язана з надмірною реакцією імунної системи.

При цьому якщо симптоми гіперчутливості до курки, яловичини, риби, молочних або інших продуктів у собаки виникають незалежно від кількості спожитого, то харчова непереносимість заявляє про себе, лише коли хвостатий з’їв більше, ніж здатен перетравити. 

Своєю чергою при сезонній алергії або алергії на гриби у собаки на додачу до шкірних симптомів можуть виникнути нежить, кашель, чхання та сльозотеча, а також напад астми. Вони є наслідком потрапляння пилку або спор на слизові оболонки дихальних шляхів і очей тварини. 

Таку ж реакцію у сенсибілізованого до алергенів гречки або пшениці собаки може викликати вдихання часточок пшеничного або гречаного борошна. Якщо ж чотирилапий має алергію на деякі яловичі білки, він може почати чхати та кашляти поряд із коровами.

Але найнебезпечнішим проявом алергії у собаки є анафілаксія. Ця системна реакція, що охоплює одночасно декілька органів тварини, є смертельно небезпечною та потребує негайного візиту до ветеринарної клініки

Розвивається анафілактична реакція у собак зрідка, наприклад при алергії на яйця або пилового кліща

Симптомами анафілаксії є: 

  • похолодіння кінцівок,
  • кома,
  • утруднене дихання,
  • прискорений пульс,
  • надмірна слинотеча,
  • низький артеріальний тиск,
  • бліді ясна,
  • судоми,
  • раптова діарея,
  • раптова блювота.

Як бачимо, деякі з цих проявів подібні до тих, що виникають при серцево-судинних захворюваннях або проблемах із шлунково-кишковим трактом.

Чому потрібен РАХ

Отже, симптомів собачої алергії багато, і жоден із них не є специфічним саме для цього захворювання. Що ж робити, аби поставити тварині правильний діагноз?

Для цього в арсеналі ветеринарів є декілька методик. Наприклад, внутрішньошкірний тест або елімінаційна дієта, яка застосовується при харчовій алергії. Однак результати цих тестів можуть бути хибними внаслідок впливу різних чинників. 

Крім того, внутрішньошкірний тест при підозрі на алергію на пилок у собаки можна робити лише поза періодом цвітіння рослини, наприклад амброзії. І він вимагає вибривання великих ділянок шкіри. 

Своєю чергою, на елімінаційній дієті, тобто такій, що виключає вживання певного продукту або кількох, собака має просидіти тривалий час. Зазвичай він складає не менше двох місяців. І це додає зайвих клопотів та дискомфорту і власникам, і самій тварині.

Саме тому все більше ветеринарних клінік беруть на озброєння  багатокомпонентний молекулярний тест РАХ. В Україні він впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune, давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин.

Головною перевагою РАХ є надзвичайна точність, із якою собаці можуть діагностувати алергію на один або декілька з понад 200 алергенів. 

Це білки:

  • пилку рослин та спор грибів,
  • харчових продуктів,
  • отрути кліщів, бліх, бджіл та інших отруйних комах,
  • хутра та лупи тварин інших видів.

І отримати такий результат можна протягом лічених днів, взявши лише одну порцію крові тварини. Саме багатокомпонентна молекулярна алергодіагностика декілька років тому зробила переворот у виявленні та лікуванні алергії у людей. А тепер цей метод доступний також у ветеринарії.

Тож якщо з’явилася підозра, що у вашого собаки алергія, не марнуйте час, а терміново зробіть чотирилапому тест РАХ. Він стане першим і найважливішим кроком на шляху успішного лікування алергії у вашого собаки.

Коментарі
Loading...