Алергія у морської свинки: лікування необхідне

0 758

У морських свинок важко не закохатися. Рухливі, пухнасті, а головне – міцні та всеїдні, вони одразу привертають серця і малечі, й дорослих. Тривалість життя потішних пухнастиків становить 8-10 років. Та однією з причин, здатною скоротити цей час, є алергія у морської свинки, яка змушує її чухатись, чхати, кашляти і навіть задихатись.

Згідно зі статистикою, свинки страждають на алергію набагато рідше, ніж інші тварини. Але тригери, котрі її провокують, схожі на чинники, що викликають алергію у інших домашніх тварин. Це їжа, підстилка, ліки та алергени навколишнього середовища.

Симптоми алергії у морської свинки

Перелік алергічних проявів у свинок різноманітний. 

  • Свербіж очей. Найчастіше спричиняється алергією. Виявляється намаганнями тваринки почухати очі, сльозотечею та погіршенням зору. Якщо ви бачите в улюблениці такі симптоми, слід звернутися до ветеринара, аби він встановив причину алергічної реакції.
  • Постійний кашель. Потребує негайної уваги власника. Як правило, морські свинки кашляють зрідка — єдиною причиною можуть бути застряглі в горлі рештки їжі. Однак, якщо кашель не припиняється протягом кількох годин, слід негайно звернутись по медичну допомогу.
  • Шкірні висипання. Їх важко помітити під густим хутром. Але висип часто супроводжується свербежем шкіри, через що морська свинка чухається та постійно дряпає відповідну ділянку тіла. Крім того, якщо свербіж посилюється, звірятко починає кататися по підлозі, намагаючись почухати шкіру. В результаті у морської свинки випадає шерсть і лущиться шкіра.
  • Нежить. Як правило, подібний прояв алергії пов’язаний з присутністю в повітрі тригерів, котрі подразнюють слизову оболонку носа. Нежить іноді асоціюється з астмою, про яку ми ще розповімо далі.
  • Хрипи. Якщо у морської свинки нежить або проблеми з диханням, можуть виникнути свистячі хрипи. 
  • Задуха. Ви відразу помітите цей симптом — тваринка стане млявою та пасивною. Кажучи простіше, задуха утруднює дихання, через що морська свинка припиняє бігати та стрибати. Задуха може бути доволі серйозним симптомом!

Якщо почуєте, як морська свинка чхає, не хвилюйтесь. Тваринки досить часто чхають, коли знаходяться на вулиці або коли в навколишньому середовищі занадто багато пилу. Проте по допомогу ветеринара треба звернутись, якщо чхання продовжується протягом дня або кількох.

Найгірше, що може трапитись з вашою улюбленицею, — анафілактичний шок. При ньому тиск падає до критичних відміток, а дихання взагалі може припинитись. Такий стан розвивається лише за умови сильної алергічної реакції, яка у морських свинок реєструється дуже рідко.

Алергія у морських свинок: які причини?

Як і люди, лише окремі пухнастики реагують на певні алергени. Наведемо основні.

Харчові продукти

По-перше, шоколад. Цей продукт заборонено давати гризунам, а для морських свинок він може виявитись взагалі смертельним. 

Солодка їжа не призначена для тварин. Їхня травна система влаштована так, що може переробляти лише траву (у хижаків — тільки м’ясо). Наступного разу, купуючи шоколад, смакуйте його з членами родини, а не з морською свинкою.

По-друге, салат «Айсберг». Морські свинки дуже люблять салат, і в ньому багато вітамінів, мікро- та макроелементів. Але салат «Айсберг» відрізняється від інших видів тим, що містить мінімальну кількість поживних речовин, натомість може викликати у морських свинок проблеми з шлунком та нирками.

З іншого боку, у тваринок не буває алергії на зелень. Тому можете сміливо годувати їх шпинатом або капустою, але в межах розумного: адже апетит у свинок неконтрольований, а шлуночок маленький.

Також морським свинкам можна їсти салат інших сортів, зокрема польовий та «Ромен». Загалом, згідно з рекомендаціями дієтологів, раціон маленького пухнастика має бути різноманітним та збалансованим. Половину загального меню має складати сіно, іншу — сухі корми, соковита їжа (овочі, фрукти) та зелень.

Алергія на їжу у морської свинки

Фото

Ліки

Пеніцилін вважається одним з найбільших відкриттів людства. Але майже всі морські свинки погано переносять цей антибіотик. Якщо тваринку лікувати цим препаратом, це може призвести до смерті. Тому якщо ваша свинка помилково отримала дозу пеніциліну, обов’язково повідомте про це ветеринара.

Алое віра відоме як одна з рослин з найкращими антибактеріальними властивостями. Ним лікуються з давніх-давен. 

Препарати з алое віра чудово підходять для дорослих людей, немовлят і навіть цуциків. А от у морських свинок алое може викликати алергію. Виявлятиметься вона шкірним свербежем та висипанням. І це ще один випадок, коли у морської свинки випадає шерсть і лущиться шкіра.

Підстилка 

Десять років тому сосна була найбільш прийнятною підстилкою для гризунів. Але нещодавно виявили, що соснова тирса може викликати алергічне ураження та шкірні хвороби морських свинок. 

Основною причиною є кліщі, котрі оселяються в такій підстилці. Тому найкращим варіантом для вашої улюблениці буде постіль зі звичайного сіна. Але робити його потрібно з абсолютно чистого продукту. Адже пил, що осідає на брудному сіні, також може викликати алергічну реакцію.

Кедрова стружкаще один небажаний наповнювач. Як і сосновий, містить ефірну олію, яка викликає у гризунів інгаляційну алергію. Через таку підстилку у морської свинки можуть виникнути шкірні висипання та кірочки на шкірі, з’явитись проблеми з внутрішніми органами. 

Фото

Захворювання, які у морських свинок викликає алергія

Алергічні реакції можуть спричинити у свинок кілька захворювань. Важливо, щоб їх лікування відбувалось під контролем ветеринарного лікаря.

Кон’юнктивіт

Досить часто зустрічається як у тварин, так і у людей. Це запалення, при якому очі сльозяться, сверблять, червоніють.

Якщо кон’юнктивіт має інфекційну природу, та його не лікувати, інфекція  може передаватися іншим членам вашої родини. Тим, що торкаються очей морської свинки, а потім — своїх.

Астма

Також поширена як у людей, так і у тварин. Цей стан характеризується важким диханням, викликаним респіраторною інфекцією. За умови правильно підібраного ветеринаром лікування симптоми астми у морської свинки можна звести до мінімуму.

Риніт

Одна з найпаскудніших алергічних реакцій. Під час риніту носові канали тварини виділяють надмірну кількість рідини, що може призвести до закладеності носа та нежитю. 

Екзема 

Одна з шкірних хвороб морських свинок, що може бути викликана підстилкою з сосни або кедра. Ознаки екземи: запалення й свербіж,  у морської свинки випадає шерсть і лущиться шкіра, на ній утворюються кірочки, тваринка чухається та лисіє. 

Діагностика алергії у морської свинки

Діагностика алергії проводиться двома шляхами: за допомогою внутрішньошкірних тестів та молекулярного аналізу крові. Перший може бути травматичним і не завжди здатен швидко та точно визначити всі можливі причини алергії. Тому для морських свинок його практично не застосовують. 

Натомість молекулярний тест на алергію у тварин дозволяє встановити сенсибілізацію домашнього улюбленця до більш як 200 алергенів одночасно. Але він в Україні поки що доступний лише для собак. 

Тому діагноз алергії у морської свинки ветеринар встановлюватиме, виходячи з даних огляду.

Алергія у морської свинки: лікування

Алергія у морської свинки: лікування

Фото

Морські свинки — досить витривалі гризуни, котрі не потребують особливого догляду. Але щоб вони залишались здоровими й життєрадісними, слід подбати про лікування алергії у морської свинки. 

Якщо ви помічаєте якісь із описаних вище симптомів, насамперед:

  1. Видаліть з раціону улюблениці солодощі.
  2. Замініть її підстилку на нову, з чистого сухого сіна.
  3. Промийте свинці очі фізіологічним розчином.

Якщо симптоми не минають чи додаються нові, негайно покажіть свого пухнастика ветеринару. Лише він може поставити правильний діагноз, чому морська свинка чухається і лисіє, чеше очі, хрипить тощо.

Спеціаліст призначить адекватне лікування алергії у морської свинки або іншої хвороби, якою б вона не була.Коментарі
Loading...