Алергія на хліб та непереносимість: винуватці білки злаків та хлібні домішки

0 2 988

Скуштувавши шматочок хліба або булочку, ви відчули біль у животі? Можливо, у вас заклало ніс чи з’явився висип на шкірі? Радше за все, у вас алергія на хліб.

Як і при будь-якій іншій харчовій алергії, її проявами, крім вже згаданих, можуть бути: 

Алергія на хліб = алергія на злаки

Зазвичай організм людини з алергією на хліб є гіперчутливим до пшениці. Цей злак містить у своєму складі 28 алергенних білки. Саме тому його внесли до топ 14 найалергенніших продуктів.

Окрім пшеничного, алергія може розвинутися і на інші види хліба. Зокрема житнього, кукурудзяного чи гречаного, оскільки усі ці культури також мають у складі потенційно алергенні білки.

Найчастіше алергія на хліб спостерігається у дітей. Особливо тих, які гіперчутливі до пилку злакових трав, або чиї батьки страждають на це захворювання. 

Адже усі хлібні культури також належать до родини злакових, або тонконогових. І перехресна реактивність між пилком та харчовими продуктами, отриманими з того ж самого виду рослин, не є рідкістю.

Небезпечні домішки у хлібі

Ще одна можлива причина розвитку хлібної алергії — домішки, що входять до складу хлібобулочних виробів та самі по собі є алергенними. Ними можуть бути:

Не варто забувати й про дріжджі та яйця, які використовуються у хлібопекарській індустрії та також здатні викликати алергію.

Діагностика алергії на хліб

Аби з’ясувати, які саме з цих компонентів викликають реакцію гіперчутливості, потрібно обов’язково звернутися до лікаря-алерголога. За допомогою молекулярного тесту ALEX він встановить не лише алергенний продукт, а й конкретну молекулу, яку ваша імунна система сприймає як загрозу.

Коли молекула-винуватиця буде точно встановлена, лікар зможе підібрати для вас найкращу дієту. Наприклад, маючи алергію на один вид хліба чи домішки у його складі, ви зможете цілком безпечно вживати інші. 

Або, відмовившись від житнього чи пшеничного хліба, перейти на гречаний. Чи замість булочок із корицею ласувати пиріжками з маком.

Не лише алергія, а й непереносимість хліба

І тільки лікар зможе встановити, чи дійсно реакція вашого організму на хліб є алергією. Можливо, йдеться про непереносимість глютену — одного з білків, що є у складі злаків. 

На відміну від справжньої гіперчутливості, непереносимість глютену пов`язана з особливостями роботи травної системи. Лікування такої патології потребує спеціальної безглютенової дієти.

Переходити на неї, всупереч віянням сучасної моди, потрібно лише тим, кому підтвердили діагноз глютенової несприйнятливості. У протилежному випадку така зміна раціону може завдати організму непоправної шкоди.

 

 

Коментарі
Loading...