Що робити, якщо у собаки алергія? Робити РАХ

0 572

У собачої гіперчутливості багато проявів. І всі вони подібні до проявів інших захворювань. Що ж робити, якщо з’явилася підозра, що у собаки алергія? Ветеринари, які взяли на озброєння найсучасніші методи діагностики, рекомендують робити РАХ багатокомпонентний молекулярний тест на алергію

Алергія у собак має ті ж причини й механізми розвитку, що й у їхніх власників. А ось із симптомами все складніше. Бо якщо у представників виду Homo sapiens при харчовій алергії зазвичай страждає шкіра, а при полінозіочі та органи дихання, то чотирилапі на всі алергени реагують практично однаково. А саме – переважно свербежем, до якого можуть доєднуватися й інші симптоми, характерні не лише для алергійних захворювань.

Тому тільки мультимолекулярний тест PAX здатен швидко та точно дати відповідь на запитання, чи є у собаки алергія. А якщо ця відповідь позитивна — ще й одразу визначити, що саме спричинило захворювання. 

Відтак, встановивши зразу всі причини алергії, ветеринарний лікар може підібрати вашому улюбленцю комплексне та ефективне лікування.

Чому собака набуває гіперчутливості?

Уся річ в імунній системі тварини. Її завдання — захист організму від небезпечних факторів зовнішнього середовища, головно вірусів та бактерій. Але якщо імунна система ламається (а причиною цьому можуть бути, зокрема, і забруднене повітря, і генетична схильність), вона починає боротися з білковими структурами, що зазвичай сприймаються як безпечні. Це може бути і пилок рослин, і спори грибів, і їжа, й навіть часточки хутра чи лупа тварин інших видів. 

При першому контакті з ними відбувається сенсибілізація, тобто поява специфічних антитіл — імуноглобулінів E (IgE). Поступово їх кількість у собачому організмі збільшується, і настає момент, коли у кров чотирилапого потрапляє гістамін. Ця речовина задіяна у запальних процесах організму, а відповіддю на її присутність є поява симптомів алергії.

Зазвичай у цьому випадку йдеться про свербіж та почервоніння шкіри. Тобто — алергічний дерматит. У високопородних тварин такою реакцією може стати атопічний дерматит, який має аналогічні симптоми плюс генетичну складову.

Чи завжди симптоми алергії у собаки означають саме алергію?

Утім, шкіра собаки може страждати не тільки через алергію, а й інші проблеми зі здоров’ям, наприклад брак вітамінів або захворювання печінки. Тож власник, який вирішив нагодувати чотирилапого, що чухається, антигістамінними препаратами, ризикує здоров’ям і навіть життям тварини. 

Так само небажано займатися самолікуванням, коли з’являються інші симптоми алергії у собак. Бо якщо ваш чотирилапий член родини починає чхати або кашляти, це ще не означає, що його імунна система надмірно зреагувала на пилок, спори грибів або кліща домашнього пилу. Цілком можливо, що тварина підчепила вірус або захворіла на бронхіт чи пневмонію. 

І вже точно не треба без консультації з ветеринаром раз і назавжди виключати з раціону собаки певні продукти або переводити його на інший корм. Адже те, що ви прийняли за харчову алергію у собаки, наприклад, на курятину, яловичину чи молочні продукти, насправді може бути харчовою непереносимістю. 

І в тому й в іншому випадку у песика можуть з’явитися нудота, блювота або розлад шлунку. Але якщо при харчовій алергії виключення алергенного продукту дійсно має бути пожиттєвим, то харчова непереносимість не потребує таких жорстких заходів. Достатньо лише обмежити порції до об’ємів, які організм тварини здатен спокійно перетравити. 

Чому без тесту РАХ не обійтися

Отже, незалежно від того, як проявляється алергія у собаки, самих лише симптомів для призначення лікування недостатньо. Адже за ними можуть критися зовсім інші захворювання, які потребують відмінних підходів до лікування.

З іншого боку, організм собаки майже однаково реагує на різні алергени. І для того, щоб почати лікувати гіперчутливість, ветеринар має знати, що саме її спричинило.

Найшвидше й найточніше вирішити цю проблему йому допоможе багатокомпонентний молекулярний тест РАХ. На відміну від внутрішньошкірного тесту, який часто використовують для діагностики алергії у собак, він не потребує гоління значних ділянок тіла тварини, а також може проводитися і під час загострення захворювання. 

Достатньо здати в лабораторію одну-єдину порцію крові вашого улюбленця, й за декілька днів ви отримаєте подвійний результат. 

  • По-перше, вірогідну відповідь на запитання, чи є у собаки алергія. 
  • По-друге, у випадку підтвердження діагнозу, — точний перелік алергенних білків, до яких сенсибілізувався ваш чотирилапий. 

А таких білків в арсеналі РАХ — понад 200. При цьому гарантією достовірності результатів цього тесту є те, що в Україні РАХ впроваджується за підтримки ексклюзивного партнера Nextmune, давно знаного та надійного світового представника ринку діагностики й лікування хвороб у тварин.

Коментарі
Loading...