Чому АІТ, або Як лікувати алергію на собак?

0 1 662

Ви завели песика, а через деякий час почали страждати від нежитю, сльозотечі або закладеності носа? Не поспішайте шукати улюбленцю нового господаря. Адже алергія на собак лікується. А як саме, розповімо далі.

За тисячоліття, що собаки живуть поряд із людиною, вони перетворилися на найпопулярніших хатніх тварин, які поступаються чисельністю хіба що котам. Товариський характер, відданість господареві та неабиякий розум — вагомі аргументи на користь того, аби завести песика. 

Якщо необхідність вигулювати чотирилапого принаймні двічі на день та спілкуватись з ним не становлять для вас проблеми, залишається тільки проконсультуватися з ветеринаром щодо особливостей годування та догляду за твариною. І вирушити до притулку, розплідника чи зоомагазину.

А останні сумніви щодо того, чи варто брати саме собаку, може розвіяти той факт, що власники цих тварин рідше страждають на серцево-судинні захворювання у порівнянні з тими, хто собак не має. Це й зрозуміло, адже регулярні прогулянки на свіжому повітрі з хвостатим улюбленцем є гарною профілактикою інфарктів та інсультів. 

Утім, собака в оселі може стати й причиною погіршення вашого здоров`я. Адже, як і будь-яка інша тварина, вона може спровокувати розвиток алергічного захворювання.

Симптоми алергії на собак

Зазвичай про нього свідчать такі симптоми, як: 

Також у деяких людей можуть спостерігатися шкірні реакції. Наприклад, ваша шкіра може потріскатися в місці, де тварина її лиже. Окрім цього, алергія на собак може викликати висип — ви помітите кропив’янку на обличчі або грудях. 

А якщо ви хворієте на астму, сенсибілізація до собаки може стати причиною загострення недуги.

Чому виникає алергія на собак

Як зазначають науковці, гіперчутливість до цих тварин розвивається як реакція на їхню лупу або слину. Саме тому, всупереч поширеній думці, собаки голих порід або таких, що не линяють, так само можуть стати причиною алергії, як їхні пухнасті родичі. Алергія до йорка чи китайської хохлатої не менш ймовірна, ніж до лабрадора.  

Головними алергенами собак визнані білки Can f1 та Can f2. Вони належать до сімейства ліпокаїнів й містяться в слині та лупі тварини. Менш важливим ліпокаїновим алергеном є ще один білок собак Can f 6.

Окрім них, ліпокаїнами є також алергенні білки таргана (Bla g4), щура (Rat n1), миші (Mus m1), кота та коня (Equ c1 та Equ c2).

Ще два менш важливі собачі алергени — Can f4 та Can f3, який також міститься в слині собаки. Але вони належать до іншої білкової родини – сироваткових альбумінів. До неї входять також алергенні білки кролика, кота (Fel d2) та великої рогатої худоби (Bos d6). 

Така спорідненість між алергенними білками може призвести до того, що у людини, сенсибілізованої до собаки, може розвинутися перехресна алергія на згадуваних вище тварин. Й навпаки. 

І ще один головний алерген собак — простатичний калікреїн (Can f 5), отриманий з сечі тварини. Гомологічний йому білок був виявлений і в собачій лупі. Чутливість до цього алергену обумовлює у жінок алергію на сперму.

Діагностика алергії до собак

Як зазначають науковці, запобігти алергії до собак у дітей може їх ранній (навіть під час перебування у материнській утробі) контакт з усіма собачими алергенами. Але якщо захворювання все ж таки розвинулося, варто не зволікати з візитом до лікаря-алерголога. Адже лише він може підтвердити або спростувати ваші підозри.

Зробити це дуже просто: алергія на собак добре діагностується за допомогою шкірного прик-тесту або аналізу крові на специфічні імуноглобуліни. Хоча найінформативнішим засобом встановлення істини є молекулярний тест ALEX

За допомогою цього тесту на алергію до собак лікар не лише спростує чи підтвердить наявність захворювання, а й у разі позитивного результату визначить, яка саме молекула стала причиною надмірної реакції вашого організму. 

Алергія на собак: як її лікувати?

Але навіть якщо діагноз «алергія на собак» підтвердився, це ще не привід шукати песику нового господаря. Адже позбутися захворювання раз та назавжди цілком можливо. Для цього в сучасній алергології застосовують метод алерген-специфічної, або алергенної імунотерапії (АСІТ, або АІТ).

АІТ — єдиний метод лікування алергії, який дозволяє не пригнічувати симптоми, а усувати реакцію організму на алерген. Саме алерген-імунна терапія є відповіддю на питання, як лікувати алергію на собак. 

Для терапії гіперчутливості до собак за допомогою АСІТ якнайкраще підійдуть препарати виробництва інноваційної іспанської кампанії «Інмунотек» (Inmunotek): ін’єкційний препарат «Алксоід» та сублінгвальний спрей «Оралтек». Вони містять моноалерген епітелію собаки Dog dander 100 %.

Перший з них використовують для уколів, другий впорскують під язик. Після проходження курсу лікування симптоми алергії на собак зникають повністю. Або, у крайньому разі, виникають дуже рідко та мають легку форму.

Докладніше про ці ліки та особливості їхнього застосування розповість ваш лікар-алерголог. І пам`ятайте: лікувати алергію самостійно так само небезпечно, як не лікувати взагалі.

І нехай АСІТ допоможе вам й надалі радіти спілкуванню з улюбленцем!

Коментарі
Loading...