Поради щодо утримання домашніх тварин при важкій астмі

0 1 231

Якщо у вас важка форма бронхіальної астми, її може бути складно лікувати традиційними ліками. Відтак, щоб не ставалися напади, важливо уникати тригерів астми. До них належать, зокрема, алергени домашніх тварин: частинки лупи, слини, калу та сечі.

Лупа тварин складається з маленьких клітин шкіри, що відлущуються у собак, котів та інших домашніх тварин, у яких є хутро або пір’я.

Також можлива алергія на слину, кал і сечу вашого вихованця. Вони можуть знаходитись у повітрі у вигляді мікроскопічного пилу. Саме він здатний спровокувати бронхіальну астму (БА) і знизити загальну функцію легень.

Якщо вашу астму викликають алергени домашніх тварин, можуть виникнути будь-які з таких симптомів:

Деякі експерти рекомендують людям з важкою астмою взагалі не заводити домашніх тварин.

Але навіть якщо вам діагностували БА і ви прийняли важке рішення знайти новий будинок для свого вихованця, ви все одно можете відчувати симптоми астми через його лупу. Протягом декількох тижнів або місяців після того, як тварина піде з дому.

З іншого боку, існують запобіжні заходи, завдяки яким ви зможете жити поруч з тваринами, навіть маючи важку форму астми. Розповідаємо, на яких умовах можна спілкуватися з пухнастими вихованцями, не ставлячи під загрозу функцію легенів.

Виділіть певні зони, де домашніх тварин не буде

Попри те, що лупа тварин може перебувати в повітрі, зменшення її кількості на поверхнях, на яких ви сидите і лежите, допоможе зменшити вплив алергену.

Деякі з цих зон включають:

  • килимки,
  • покривала,
  • меблі,
  • постільну білизну.

Запам’ятайте загальне правило: домашні тварини повинні перебувати якомога далі від поверхонь з тканини. Тваринна лупа легко чіпляється за них. 

Утримання домашніх тварин якнайдалі від усіх перерахованих вище поверхонь може бути складним завданням. Особливо, якщо у вашому будинку багато килимів. Натомість зосередьтеся на певних місцях, таких як ваша спальня, диван у вітальні тощо.

Особливо важливо тримати домашніх тварин поза приміщеннями, в яких ви проводите велику частину часу. Наприклад, від тієї ж спальні.

Для додаткового захисту ви можете помістити матрац і подушки в гіпоалергенні чохли. Вони запобігають прилипанню будь-якого повітряного алергену до поверхонь спальних предметів. Це, своєю чергою, допомагає знизити ризик виникнення нападів астми.

Регулярно прибирайте будинок

Визначення зон «без домашніх тварин» може допомогти. Але їхня лупа все одно залишатиметься у вашому домі. 

Ось чому так важливо регулярно прибирати свою оселю. Особливо — чистити будь-які тканини або м’які меблі, до яких може чіплятися лупа.

прибирання

Щонайменше раз на тиждень треба:

  • Прати постільну білизну в гарячій воді.
  • Пилососити всі килими та килимові покриття. Використовуйте пилосос, оснащений високоефективним повітряним фільтром (HEPA). Він краще прибирає лупу домашніх тварин та інші алергени.
  • Пилососити м’які меблі, в тому числі подушки та під ними.
  • Мити підлогу, а також плінтуси та стіни.
  • Витирати вологою ганчіркою меблі та інші поверхні у вашому будинку. Не використовуйте ароматизовані аерозолі, бо вони можуть погіршити респіраторні симптоми.

Якщо у вас важка астма, можна попросити близьку людину прибрати в будинку, поки ви вийдете на прогулянку або в справах. Це зменшить вплив на вас лупи, яка могла б потрапити в повітря під час прибирання.

Тримайте домашніх тварин в чистоті

Крім утримання оселі в чистоті, ви можете сприяти мінімізації кількості лупи, дбаючи про чистоту своїх вихованців. Купання допомагає видалити надлишок хутра та шкірних клітин.

Ви можете купати та вичісувати собак і кішок раз на тиждень. Якщо вам незручно купати хом’яків, птахів, кроликів та інших дрібних тварин, можна мінімізувати кількість лупи, принаймні раз на тиждень очищуючи місця, де вони живуть.

Важливо також регулярно чистити постільні приналежності та іграшки пухнастого друга. В ідеалі, можна звернутися за допомогою до близької людини або професійних грумерів, щоб вони зробили цю роботу за вас, і цим звести ризики до мінімуму.

Окресліть план свого лікування

Єдиний спосіб дізнатися, чи погіршують домашні вихованці симптоми вашої астми, — пройти обстеження.

Тести на алергію можуть дати уявлення про те, на яких саме тварин у вас алергія, і чи взагалі вона є. Можна сплутати алергію на домашніх тварин з іншими видами алергії. Наприклад, з алергією на пилових кліщів, спори грибів і пилок.

Перш ніж брати тварину додому, доцільно подумати про те, щоб обстежитись щодо алергії. Кішки та собаки є найбільш алергенними хатніми улюбленцями, але також ймовірна алергія на птахів та гризунів. 

На жаль, неалергенних кішок і собак не існує. Навіть певні породи без хутра виділяють лупу.

Якщо домашні тварини дійсно викликають у вас напади астми, спробуйте описані вище методи, а також дотримуйтесь плану дій при астмі. Приймайте ліки відповідно до його вказівок.

Якщо ви виявите, що маєте потребу в ліках швидкої дії від астми більше як 2 рази на тиждень, можливо, прийшов час змінити ваше лікування.

Також зверніться до пульмонолога, якщо симптоми астми заважають вашій повсякденній діяльності, такій, наприклад, як прогулянка з собакою. Або якщо напади не дають вам спати ночами.

Обговоріть зі своїм лікарем необхідність вживання антигістамінних або інших препаратів від алергії.

Гіперчутливість до тварин можна лікувати. Для цього застосовується метод алерген-специфічної імунотерапії (АСІТ). Її ще називають алергенною імунотерапією (АІТ). Після проходження курсу такого лікування алергія зазвичай відступає на багато років, або й назавжди.

Щоб лікування було ефективним, для нього потрібно застосовувати й препарати високої якості. Зокрема, таку мають алергени іспанської компанії Inmunotek, доступні в Україні.

Проте підібрати оптимальний для вас курс АІТ після відповідної діагностики може лише лікар-алерголог.

Отже:

Якщо у вас алергія на лупу тварин та важка астма, жити з вихованцями може бути непросто. Але можна мінімізувати алергени домашніх тварин та, відповідно, їхній вплив на вашу дихальну систему.

Обов’язковою частиною вашого життя мають стати не тільки регулярні прибирання дому та купання домашніх вихованців. Консультуйтеся з лікарем: важливо постійно відстежувати ефективність вашого плану лікування астми.

 

Коментарі
Loading...